Jazmínova IPA z hypermarketu

Koľko druhov ÍP vlastne existuje? Podľa BJCP len deväť. Vďaka šikovným ľuďom sa však v tomto štýle dajú bez väčšej námahy nájsť nové – ešte nezaradené podkategórie, nehovoriac o rôznych hybridoch a ochutených odrodách. Aj keď som sa už stretol naozaj s kadečím, nie všetky takéto pokusy ale musia nutne dopadnúť zle. To je prípad piva Jasmine IPA, ktorý som našiel v nemeckom Kauflande. Navarené bolo u kanadských Steamworks a asi netreba polemizovať o tom, či ide o mikropivovar, ak vedia zásobovať hypermarkety na druhej strane Atlantiku.

Steamworks Jasmine IPA od Steamworks Brewing

Štýl: Ochutená IPA

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmele, kvasnice, jazmínové kvety (<5%).

ABV: 6.5 %

IBU: 60

Aróma: Citrusová, ale aj kvetinková, jemne cítiť slad a jazmín.

Vzhľad: Zlatá farba, jemne mútne. Biela bublinková pena, ktorá rýchlo opadla.

Chuť: Horká po jazmínovom čaji. Skôr vyskakujú kvetinkové ako citrusové tóny. Trošku ihličnany? Popri tom jemne sladové.

Pocit v ústach: Stredne nasýtenie a stredne plné telo. Pre mňa ideálna čajová horkosť, aj keď na konci to pre niekoho môže byť drsnejší zážitok.

Celkový dojem: Horká IPA s celkom dobre vybalansovaným pomerom chmeľov a jazmínu. Ten tam vôbec nevyrušuje a celé pivo mierne obzvláštňuje. Aj keď nejde o žiadnu prevratnú kombináciu, nejde ani o žiadnu katastrofu z hypermarketu. Za mňa viac než slušné.

Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu