Jazmínova IPA z hypermarketu

Koľko druhov ÍP vlastne existuje? Podľa BJCP len deväť. Vďaka šikovným ľuďom sa však v tomto štýle dajú bez väčšej námahy nájsť nové – ešte nezaradené podkategórie, nehovoriac o rôznych hybridoch a ochutených odrodách. Aj keď som sa už stretol naozaj s kadečím, nie všetky takéto pokusy ale musia nutne dopadnúť zle. To je prípad piva Jasmine IPA, ktorý som našiel v nemeckom Kauflande. Navarené bolo u kanadských Steamworks a asi netreba polemizovať o tom, či ide o mikropivovar, ak vedia zásobovať hypermarkety na druhej strane Atlantiku.

Steamworks Jasmine IPA od Steamworks Brewing

Štýl: Ochutená IPA

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmele, kvasnice, jazmínové kvety (<5%).

ABV: 6.5 %

IBU: 60

Aróma: Citrusová, ale aj kvetinková, jemne cítiť slad a jazmín.

Vzhľad: Zlatá farba, jemne mútne. Biela bublinková pena, ktorá rýchlo opadla.

Chuť: Horká po jazmínovom čaji. Skôr vyskakujú kvetinkové ako citrusové tóny. Trošku ihličnany? Popri tom jemne sladové.

Pocit v ústach: Stredne nasýtenie a stredne plné telo. Pre mňa ideálna čajová horkosť, aj keď na konci to pre niekoho môže byť drsnejší zážitok.

Celkový dojem: Horká IPA s celkom dobre vybalansovaným pomerom chmeľov a jazmínu. Ten tam vôbec nevyrušuje a celé pivo mierne obzvláštňuje. Aj keď nejde o žiadnu prevratnú kombináciu, nejde ani o žiadnu katastrofu z hypermarketu. Za mňa viac než slušné.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart