Hellstork a jeho fazuľka Tonka – o čo vlastne ide?

Remeselný pivovar Hellstork uviedol na trh nové pivo – Tonka Wonka – Ovsený stout 15°. Ale čo to tá Tonka vlastne je?

Ide o fazuľku Tonka pôvodom z Južnej Ameriky. Má okúzľujúcu vôňu a chuť pripomínajúcu mandle, vanilku, škoricu, šafrán a klinček. Pochádza z Francúzskej Guyany. V amazónskych dažďových pralesoch rastie na strome Kumara s krásnymi fialovými kvetmi, z ktorých každý obsahuje jednu fazuľu.
Tonka je veľmi aromatická, preto treba opatrne dávkovať, strúha sa ako muškátový oriešok. Polievky, omáčky, dusené mäsá sa dochucujú tesne pred dokončením.

V pohanských a okultných komunitách veria v jej magické vlastnosti.

Tonka v pive
Do piva boli pridané aj kakaove bôby a po ochutnaní môžem povedať, že chutí úžasne. Asi najviac cítim príjemnú mandľu.  Z pôvodného názvu Willy Tonka museli upustiť, pretože akože čože? Jednoducho sa to volá po novom len Tonka Wonka, lebo pivko je už vonka vo viacerých slovenských podnikoch, vrátane Beer Station.
#hellstork #followme #tonka #stout #myjava #beerstation

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart