Hellstork a jeho fazuľka Tonka – o čo vlastne ide?

Ide o fazuľku Tonka pôvodom z Južnej Ameriky. Má okúzľujúcu vôňu a chuť pripomínajúcu mandle, vanilku, škoricu, šafrán a klinček. Pochádza z Francúzskej Guyany. V amazónskych dažďových pralesoch rastie na strome Kumara s krásnymi fialovými kvetmi, z ktorých každý obsahuje jednu fazuľu.
Tonka je veľmi aromatická, preto treba opatrne dávkovať, strúha sa ako muškátový oriešok. Polievky, omáčky, dusené mäsá sa dochucujú tesne pred dokončením.

V pohanských a okultných komunitách veria v jej magické vlastnosti.

Tonka v pive
Do piva boli pridané aj kakaove bôby a po ochutnaní môžem povedať, že chutí úžasne. Asi najviac cítim príjemnú mandľu.  Z pôvodného názvu Willy Tonka museli upustiť, pretože akože čože? Jednoducho sa to volá po novom len Tonka Wonka, lebo pivko je už vonka vo viacerých slovenských podnikoch, vrátane Beer Station.
#hellstork #followme #tonka #stout #myjava #beerstation
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu