Bližšie romantické zblíženie podľa džentlmenov z Piešťan

Toto nie je návod z rubriky “Ako si nájsť partnera”, ani návod ako udržiavať svoj partnerský život v pohode. Toto je jednoducho nové pivo z Piešťan. Mosaic Fling. Džentlmeni z pivovaru ŽiWELL sa pohrali s chmeľom a pivu dodali symbolický názov. Nič vám však nebráni zobrať svoju polovičku na jedno orosené na nečakané rande alebo si kúpiť niečo v našom e-shope a urobiť si prechádzku do prírody s menším pivným piknikom. 

Predstavujeme vám teda 4 nové pivá od nášho partnerského pivovaru ŽiWELL z Piešťan + jednu limitku, ktorú sme aj opätovne naskladnili, nakoľko sa pomerne rýchlo vypredala.

ŽiWELL MOSAIC FLING –  Double Dry Hopped Session IPA, plato 12°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU 37.

Pri tomto pive určite neplatí, že menej je viac. Logika nepustí a viac je jednoducho viac! Trochu sme si „uleteli“ s Mosaicom táto IPA má menej alkoholu, takže sa bude dobre piť v horúcich dňoch, ale zato má viac ako dvojnásobnú dávku chmeľu a preto sa bude dobre piť v horúcich dňoch … . Keď viac popátrate po význame slova „fling“ zistíte, že sa používa aj na označenie ehm nazvime to „bližšieho romantického zblíženia“ bez dlhšieho trvania a keďže tohto piva máme len 500 l aj tento „vzťah“ bude rýchly, krátky a intenzívny .

Fling má príjemnú žltú farbu, trvácu penu a je takmer číry. Vôňa je výrazná chmeľová s jednoznačným odkazom na chmeľ Mosaic na jej pozadí ucítite aj med, ihličie a citrusy. Po napití sa ihneď presadí telo piva ktoré je sladšie až medové, postupne nastupuje horkosť, ktorá spolu so sladovou zložkou vytvára príjemný harmonický celok. Toto pivo Vás osloví výraznou vôňou, vyváženou chuťou a privedie Vás k … záchvatu radosti . Na zdravie!

ŽiWELL Tintin – Belgian Saison, plato 14,5°, obsah alkoholu 6,0 % obj., IBU 23.

Čo je pre Belgicko typickejšie ako Tintin? Predsa Tintin s pohárom alebo skôr miskou parádneho Belgického Saisonu. Aj náš Tintin je Belgičan do morku kosti a ako pravý Belgičania aj my sme do neho pridali tajnú zmes korení s koriandrom.

Pivo má zlatožltú farbu, jemnú bielu penu a slabý až stredný kvasinkový zákal. Už pri prvom privoňaní Vám v nose rozkvitne záhrada plná mandariniek, pomarančov, grepov, jabĺk, banánov, kvetov a medu. Vôňa je svieža, iskrivá a výrazná. Zážitok pokračuje aj po napití. Sladové telo je vyskladané zo sladov Pale Ale, ovseného, viedenského a pšeničného, ktoré vytvárajú plnú výraznú, ale zároveň veľmi sviežu chuť. Už pri prvých dúškoch pocítite, že pijete silnejšie pivo. Alkohol je však príjemné prekrytý a viac sa prejaví tým, že hreje. Rýchlo sa ozýva stredná horkosť doplnená o príjemnú citrusovú trpkosť. Pivo je svieže, iskrivé a vyvážené. Zoznámte sa s Tintinom a spolu sa vydajte objaviť nové dobrodružstvo!

NOVÉ V PONUKE: 5L PÁRTY SÚDKY

ŽiWELL Staročeský ležiak (SEZÓNNY ŠPECIÁL) – svetlý ležiak, plato 12,0°, obsah alkoholu 4,7 % obj., IBU 44, farba – svetlá, etiketa – univerzálna.

V každej spoločnosti, v ktorej sa pije pivo, sa z času na čas vedú debaty o jeho vzniku, pôvode a kvalite s otázkou, či by nám pivo z minulosti chutilo aj dnes. V posledných rokoch je trend vracať sa k pôvodným, dávno vyšľachteným odrodám. Jednou takou je aj „Stupický staročeský ječmen“, ktorý by mal lepšie zvládať sucho, chudobnejšie pôdy a zároveň mal mať vyššiu prirodzenú odolnosť voči snetiam. Niekoľko výskumníkov z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, motivovaných zvedavosťou a samozrejme fondami EÚ a Interreg, dalo hlavy dokopy, povymetalo šuflíky v génovej banke a po viac ako 50 rokoch túto odrodu znovu vypestovalo, nasladovalo a poskytlo pivovarom na navarenie testovacej várky. Ako jediný pivovar na Slovensku sme sa do projektu zapojili aj my a preto vám čiastočne môžeme zodpovedať vyššie položenú otázku. Nám by také pivo rozhodne chutilo a veríme, že si nájde mnohých priaznivcov aj medzi vami.

Staročeský ležiak má svetložltú až slamovú farbu, stredný kvasinkový zákal a jemnú bielu penu. Už pri privoňaní zistíte, že tento ležiak bude iný. Vo vôni cítiť slad, veľmi jemný karamel, meltu a korenistú živicu. Chuť je výrazná, stredne sladová s príjemným telom. Horkosť piva sa k záveru stupňuje, stane sa dominantnou a pekne zotrvá na jazyku aj po prehltnutí. Celý zážitok sprevádza korenistá živicová vôňa a chuť, ktorá robí tento ležiak výnimočným. Ako si vychutnať toto pivo najlepšie? Sadnite si s ním von na priedomok na posledné lúče zapadajúceho slnka. S každým dúškom si spomeňte na svojho otca, deda, pradeda či niekoho blízkeho, kto tu už nie je, ale pivko si vedel vychutnať. Takto sa znova na chvíľu stretnete a posedíte pri jednom …

ŽiWELL Apricot Punk – Specialty Fruit New England IPA (SEZÓNNY ŠPECIÁL), plato 14,5°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU -, farba – svetlá, etiketa – univerzálna.

„Sága“ našich špecialít z čoraz populárnejšieho štýlu NEIPA pokračuje aj ďalej. Kým sme v jednom tanku prevychovávali jedovatého Baziliška pomocou čaju a bazalky, v druhom sme sa snažili prevychovať jeho brata za pomoci marhuľového pyré.

Aj keď táto prevýchova trvala o niečo dlhšie, priniesla svoje ovocie (a to doslovne) . Predstavujeme vám Apricot Punk NEIPA s kusom poriadnej marhule.
Pivo má jasnú zlatú farbu, len minimálny kvasinkový zákal a krémovú bielu penu. Vo vôni okamžite výrazne ucítite marhule doplnené kvetovým medom, sladkým ovocím a jemnou limetovou sviežosťou chmeľu. Po napití ako prvé cítite ovocie, jemný karamel a marhule. Pivo je sýte, výrazné, s plným telom a krásne sa v ňom mieša sladká ovocná zložka so sviežosťou pšeničného sladu. S odznievajúcou sladkou chuťou si postupne slovo berie chmeľ a nastupuje jemná horkosť. Sladká a horká chuť pivo uzavrú a spoločne doznievajú na jazyku aj po prehltnutí. Marhule nepatria len do suda, ale aj do tanku!

ŽiWELL Bazilišek – Speciality New England IPA (SEZÓNNY ŠPECIÁL), plato 14,5°, obsah alkoholu 4,9 % obj., IBU – so zeleným čajom, limetovou šťavou a bazalkou.

Pamätáte si na našu pivnú kráľovnú – Queen of ALES, ktorá sa v pivovare objavila koncom roka? Asi sme sa nezmienili, že pri odchode nám tu zanechala svoj dopravný prostriedok. Nie, nepredstavujte si žiaden romantický, zlatom zdobený koč ťahaný šesťzáprahom bielych koní … Predstavte si malého draka – jedovatého baziliška, kráľa hadov a inej hávede. Preventívne sme ho zavreli do tanku, aby nám tu nerobil šarapatu, a poriadne sme ho zalievali pivom, kŕmili chmeľom, zeleným čajom, limetovou šťavou a áno, vidíte správne, bazalkou. Po dvoch mesiacoch naša prevýchova priniesla ovocie alebo skôr parádne pivo s názvom Bazilišek.
Bazilišek má krásnu zlatú farbu so stredným zákalom a hustou bielou penou. Určite Vás zaujme výrazná vôňa, v ktorej sa pekne snúbi pšenica, limeta a korenistá vôňa bazalky. Po napití je pivo svieže a ovocné, rýchlo nastupuje silný sladový základ s výraznou chuťou citrusov, pomaranča a grepu. Záver piva je jemne chmeľovo horký, podporený trpkosťou zeleného čaju a korenistou chuťou bazalky. Neviete si s niekým rady? Dajte ho k nám do tanku, urobíme z neho pivo!

VIAC O PIVOVARE SA DOČÍTATE TU.

Ponuka pivovaru ŽiWELL v našom e-shope TU.

Zdroj: PR článok, pivovar ŽiWELL

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart