Ochutnali sme Wildstork priamo z dubových sudov a bolo nám do plaču

Áno, do plaču. Ochutnať Wildstork priamo z dubových sudov bol pre nás naozaj silný zážitok, ktorý pre nás a pár ďalších svojich priateľov pripravil Peťo s Dankom v nedeľu na Myjave. Ferovi bolo do plaču o to viac, že si strihol úlohu šoféra a pri ochutnávke sa musel krotiť. Keď sa teda Peťo opýtal, či ideme ochutnať Wildstork z dubových sudov, odpoveď bola jednoznačne áno a tak s odborným výkladom nám tiekli okrem sĺz šťastia aj tie správne pivné slinky. Proste riadna divočina.

Že sme pivní srdciari dokazuje fakt, že sa Fero zobudil už o 4:30 ráno v Banskej Bystrici, aby stihol ráno vyraziť smer Trnava, naložiť ma a pokračovať na Myjavu do Turej Lúky. Dostali sme pozvanie na výnimočné varenie piva Belgian Dubbel, ktoré bude súčasťou Hellstork Days na jeseň. Prišli sme teda priložiť ruku k dielu, poochutnávať, podebatovať a aj keď aprílové nedeľné počasie nám nedoprialo výjazd na bázu a čerstvé smrečky, zažili sme v skvelej pivovarníckej spoločnosti parádny deň.

Viac o pivovare Hellstork:

Počas varenia sme si vychutnávali Blonde’s Secret, jediný keg bez dryhoppingu, ktoré bolo prudko piteľné. Tie akcie, kde si od 8:30 ráno pocuckáva človek skvelé živé pivo, to je najviac. Neskôr nemohol chýbať provizórny gril a skvelé grilované klobásky či krkovička.

Počas riadenej ochutnávky Wildstork sme sa všetci chvíľu cítili ako vo vinnej pivnici. Jednak kvôli samotným dubovým sudom, ale aj kvôli čapovaniu cez hadičku a občas aj samotnej kyslej chuti, ktorá pri niektorých pivách bola úplne jedinečná. Celkovo pivo Wildstork sa stretlo s veľkou obľubou medzi priaznivcami týchto poctivo vyzretých špeciálov a na e-shope Hellstorku (ktorý sme robili mimochodom my) ide na dračku. Ja osobne som degustoval pre mňa zatiaľ to najlepšie pivo vôbec.

Viac o Hellstork bare v Senici:

Čo dodať na záver? Už dlhšie sa chystám na domácu ochutnávku pív z Limitovanej Malej Várky (LMV), ktoré máme u nás v ponuke. Kto by chcel stihnúť ochutnať, neváhajte, pretože už máme len LMV 11 (Blueberry Imperial Stout) a LMV 12 (Jalapeno Mango Gose).

Ďakujeme ešte raz za pozvanie, bolo nám cťou!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart