Ochutnali sme Wildstork priamo z dubových sudov a bolo nám do plaču

Áno, do plaču. Bol to pre nás naozaj silný zážitok, ktorý pre nás a pár ďalších svojich priateľov pripravil Peťo s Dankom v nedeľu na Myjave. Ferovi bolo do plaču o to viac, že si strihol úlohu šoféra a pri ochutnávke sa musel krotiť. Keď sa teda Peťo opýtal, či ideme ochutnať Wildstork z dubových sudov, odpoveď bola jednoznačne áno a tak s odborným výkladom nám tiekli okrem sĺz šťastia aj tie správne pivné slinky. Proste riadna divočina.

Že sme pivní srdciari dokazuje fakt, že sa Fero zobudil už o 4:30 ráno v Banskej Bystrici, aby stihol ráno vyraziť smer Trnava, naložiť ma a pokračovať na Myjavu do Turej Lúky. Dostali sme pozvanie na výnimočné varenie piva Belgian Dubbel, ktoré bude súčasťou Hellstork Days na jeseň. Prišli sme teda priložiť ruku k dielu, poochutnávať, podebatovať a aj keď aprílové nedeľné počasie nám nedoprialo výjazd na bázu a čerstvé smrečky, zažili sme v skvelej pivovarníckej spoločnosti parádny deň.

Počas varenia sme si vychutnávali Blonde’s Secret, jediný keg bez dryhoppingu, ktoré bolo prudko piteľné. Tie akcie, kde si od 8:30 ráno pocuckáva človek skvelé živé pivo, to je najviac. Neskôr nemohol chýbať provizórny gril a skvelé grilované klobásky či krkovička.

Počas riadenej ochutnávky Wildstork sme sa všetci chvíľu cítili ako vo vinnej pivnici. Jednak kvôli samotným dubovým sudom, ale aj kvôli čapovaniu cez hadičku a občas aj samotnej kyslej chuti, ktorá pri niektorých pivách bola úplne jedinečná. Celkovo pivo Wildstork sa stretlo s veľkou obľubou medzi priaznivcami týchto poctivo vyzretých špeciálov a na e-shope Hellstorku (ktorý sme robili mimochodom my) ide na dračku. Ja osobne som degustoval pre mňa zatiaľ to najlepšie pivo vôbec.

Čo dodať na záver? Už dlhšie sa chystám na domácu ochutnávku pív z Limitovanej Malej Várky, ktoré máme u nás v ponuke. Kto by chcel stihnúť ochutnať, neváhajte, pretože už máme len LMV 11 (Blueberry Imperial Stout) a LMV 12 (Jalapeno Mango Gose).

Ďakujeme ešte raz za pozvanie, bolo nám cťou!

Darčekové poukazy

Výhodné multipacky

Pivný MYSTERY box

Close Menu
×
×

Cart