5 tipov na kyseláče a ovocné pivá, ktoré môžu byť hitom vášho leta

Ruku na srdce, v lete chutia viac tie ľahšie pivá, než jeden ťažký porter alebo barleywine. Ste na tom tak aj vy? Remeselné pivovary sú už pripravené na horúčavy, dostupné sú už samé vynikajúce kyslé a ovocné pivá. Ananás, mango, čučoriedka v kyslej, osviežujúcej podobe – žiadne cukrovinky. Pripravili sme pre vás výber letných noviniek Craft Beer Shopu (www.craftbeershop.sk), ktoré vás určite chytia. Na zdravie!

Čučoriedkový sen – Blueberry Ale (First Craft Beer)

Sme presvedčení, že Pivovar First Craft Beer varí najlepšie višňové pivo belgického typu v regióne, ba nemusia sa hanbiť ani za túto čučoriedkové pivo. Ide o vrchne kvasený čučoriedkový pivný špeciál na báze pšeničného piva. Výrazná čučoriedková farba už predpovedá, že markantná individualita, kyselkavá vôňa a šťavnatá čučoriedka sľubujú zmysluplné osvieženie – to všetko obsiahnuté v skutočnom remeselnom pive.

Používaný chmeľ: Hallertauer Hersbrücker, Saaz

https://www.craftbeershop.sk/blueberry-ale-first-craft-beer/

Kyslá chuťová bomba – Need for more Speedo (Ugar Brewery)

Veru, tento rok v rodine Ugar Puszta Superheroes sa objavil dávno zabudnutý strýko, ktorý, hoci je poriadne kyslý, priniesol leto so sebou! Ovocný gose s grapefruitom, cascarou z Kostariky a kávou z Etiópie. Šialene dobré pivo, ktoré môžete vychutnať celý večer.

Používaný chmeľ: Amarillo

https://www.craftbeershop.sk/need-for-more-speedo-ugar-brewery/

Imperial Sour s čili – Cabroncita (Fehér Nyúl Brewery)

Kto by navaril pivo s čili ochuteným? No jasné, že Fehér Nyúl Brewery! „Kabronsíta“ nepozná kompromisy, je milá a uštipačná. Takto si možno predstaviť charakter tohto kyslého piva. Vyvážene kyslé a ovocné pivo s prekvapením na konci dúška. Zaujímavý a prekvapujúco chuťový zážitok, odporúčame každým, ktorí hľadajú ovocné pivo so štipkou štipľavosti.

https://www.craftbeershop.sk/cabroncita-feher-nyul-brewery/

Ľadový čaj – Ice Tea Sour Ale (Horizont Brewing)

Čaj o piatej? V lete nech to pijú Briti, my si dáme radšej ľadovo chladný a osviežujúci Ice Tea Sour Ale! Základ poskytuje kettle sour ale s nízkym obsahom alkoholu, ktorý je počas varenia doplnený earl grey čajom, trochou bergamotového oleja a čerstvým lisovaným citrusom. Výsledkom je skutočne osviežujúce, príjemné, ľadové pivo čajového typu.

https://www.craftbeershop.sk/ice-tea-sour-ale-can-horizont-brewing/

Limoncello – Rafa (Fehér Nyúl Brewery)

Je najrozporuplnejšie a jedno z najobľúbenejších pív pivovaru Fehér Nyúl (White Rabbit), ktoré nenechá po ochutnaní nikoho chladným. Pivo IPA ochutené citrónovou kôrou, ktorého kyslosť je zabezpečená baktériami kyseliny mliečnej, a hodvábnosť sa získa vďaka laktóze. Limoncello pivo, ktoré získal aj zlatú medailu na Dublin Craft Beer Cup v roku 2019.

https://www.craftbeershop.sk/rafa-can-feher-nyul-brewery/

Ďalšie vynikajúce pivá a pivné špeciály maďarských remeselných pivovarov nájdeš v eshope www.craftbeershop.sk.

Zdroj: PR článok

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart