20 years in Hell je vysoko napäťová IPA

Ak sa nebojíte výziev a bavia vás ovocné, horké, vysoko alkoholické pivá štýlu IPA, tak táto Imperial IPA je pre vás to pravé. Pochádza z dielne holíčskeho pivovaru Wywar, ktorý je na Slovensku veľmi dobré známy. Rodina vlastní aj benzínové pumpy OIL JPM a teda nielen pivá ale aj ich merch si aj v týchto dňoch môžete kúpiť na ich čerpačkách.

Hneď po tom, čo mi fľaša trošku zapózovala vo foto štúdiu, sa mi plne poddala a prinášam pre vás krátke zhodnotenie. Mimochodom ide o podobné pivo ku 15 years in Hell, avšak navarené ku 20. výročiu kapely.

Prvý dojem: Ak čakáte alkoholovú bombu, sklamem vás. Prvý dojem vás príjemne naladí, alkohol však dorazí až neskôr. Medzitým si užijete chmeľovo ovocný tanec.
Vzhľad: Krásna svetlo-medená farba, hustá biela pena, ktorá pomaly padá a na hladinke sa potom dlho drží.
Vôňa: Sladová, chmeľová a ovocná, v ktorej zacítite príjemný alkoholový nádych a tóny tropického ovocia
Telo: Silné telo s vysokou rezkosťou, po vypití 0,75l vám môže byť mierne ťažko, odporúčame piť ku jedlu alebo zapiť vodou a trochu ho rozchodiť.
Chuť: Obľúbené chmele Mosaic a Simcoe sú v chutí výrazné a krásne vás nachmelia. Cítite ich pri prvom dotyku s jazykom, cítite ich na podnebí a nechýbajú ani v dozvuku, ktorý je príjemne horkastý a dlhý. Z ovocia mi tam prichádzajú na um ananás, mango či červený pomaranč.
Celkový dojem: Štýl Imperial IPA patrí medzi moje najobľúbenejšie a toto pivo milujem v 15 aj 20 ročnej podobe. Je ideálne pre tých, ktorým horké ovocné ipy zachutili a potrebuju zistiť isté maximum pri zachovaní pocitu príjemného pitia bez silnej alkoholovej chuti. Upozorňujem však na to, že po pár takýchto pivách budete nielen nachmelení, ale aj riadne nabumbaní. Pite ho pomaly a pred otvorením fľašky ho nechajte mimo chladničky aspoň hodinku. Vtedy vás toto vysoké napätie tak správne kopne.
Hodnotenie: 5 z 5
Pivo bolo kúpené v Pivotéke Živé Pivo v Trnave. O distribúciu pív z Holíča sa stará distribútor Damián Beer&Ale. 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart