Hellstork naplnil pivo do plechoviek a veruže jedna lepšia ako druhá

O tomto pláne som vedel už skôr a som rád, že sa mi konečne dostali Hellstork plechovky pod ruky a do gágora. Išli ľahko, bolo to veľmi príjemne pitie a po 3 pollitrákoch som mal chuť na ďalšie. Majú parádne etikety a výbornú kondíciu. Peťo mi prezradil, že to chvíľu trvalo, pretože s Dankom podmienili spustenie predaja dlhšiemu testovaniu, aby si boli istí, že budú zákazníci spokojní. V rámci prvého kola degustácie mám Sourise, Dežko a Saison de Noel.

Veruže, po 3 veľkých pivách (“dvanástkach) vôbec necítim alkohol v krvi, čo je znakom prvotriednych surovín a kvalitného spracovania, ktoré nájdete len v remeselnom pive. On ten alkohol je skrytý a časom sa dostaví, resp. bolo by ho isto cítiť po vypití ďalších pív alebo zamiešaním s iným alkoholom (to ja však nerobím). Žiadne technické chyby som v pivách necítil a hneď som si z e-shopu Hellstork.sk objednal ďalšie, vrátane Ancikrista, Blonde’s Secret a Pink City. Dostupný je Vianočný balíček 4 plechoviek TU. Poďme ale k hodnoteniu prvej trojky, ktorú som si zakúpil v prevádzke Pivotéka Trnava.

Dežko (American Brown Ale) 12°, Alk. 5%

Prvý dojem: Parádny polotmavý Ale, ktorý som si neskutočne vychutnal
Vzhľad: Krásna medená farba s jemne hnedou hustou penou
Vôňa: Sladkastá karamelistá vôňa s nádychom kávy
Telo: Ľahké pitelné pivo, ideálne nasýtené
Chuť: Vyvážená chuť s nádychom ľahkej kávy a karamelu. V chmeľových náznakoch cítim príjemné ovocné tóny, tiež akoby náznak čokoládového sirupu (akoby čokoládový jogurt s jemnou príjemnou kyselkavosťou)
Celkový dojem: Hustá pena krásne drží, kvalitné pivo v plechu, veľa tak vyladených som zatiaľ moc nepil (a to som ich mal už viac než dosť). Je to vskutku osviežujúce celovečerné pivo.
Hodnotenie: 5 z 5
Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky

Prvý dojem: Svieži malinový šampus
Vzhľad: Vysoká šampusová pena rýchlo opadne, krásna mutná oranžová farba
Vôňa: Jednoznačne dominujú maliny a kyslosť
Telo: Vysoko nasýtené kyslé rezké pivo
Chuť: V chuti sú tiež výrazné maliny a náznaky marakuje. Ovocnú kyslosť cítiť už pri dotyku pier s pivom a prvom kontakte s jazykom. Ako keď cmúľate ovocnú zmrzlinu, či si dáte kyslé cukríky, kde je okamžitá explózia chuti
Celkový dojem: Extra osviežujúci ovocný kyseláč, pivu nemám absolútne čo vytknúť
Hodnotenie 5 z 5
Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, maliny, marakuja

Saison de Noel (Orange Spiced Saison) 11,5°, Alk. 5,5%

Prvý dojem: Lepší voňavejší perníček ste ešte nepili
Vzhľad: Peny je pomenej a tá, čo sa vytvorila, rýchlo spadla. Tmavá medená farba.
Vôňa: Vo vôni cítiť rumové pralinky, perník, škoricu a klinčeky. Po oteplení cítiť viac tóny akoby vanilkového škoricového cukru.
Telo: Nasýtenie je ideálne, začal som ho piť studené, tak som chvíľu čakal, kým stúpne teplota. Telo je vcelku silné.
Chuť: V chuti to už je výborný čerstvý perník. Rozmýšľam, aké by toto pivo bolo po zohriati v hrnci na chladnej terase. Pomaranč som cítil len veľmi slabúčko, aj to skôr akoby pomarančovú kôru, no v kombinácii s ostatnými ingredienciami obsah pomarančov vytvoril super symbiózu. Perníkovú chuť by som možno navrhol o niečo znížiť, lebo po 3-4 deci je tej výraznej chute až príliš.
Celkový dojem: Celkovo parádne vianočné pivo, ktoré vám navodí sviatočnú atmosféru od prvého dúšku po posledný a vzapätí dostanete chuť na poriadnu horkú americkú ipu.
Hodnotenie: 4,5 z 5
Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, pomaranč, škorica, klinčeky, aníz
Tak na ktoré pivo z tejto trojice sa tešíte najviac?

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart