Na viedeňský pivovar Brauwerk Wien sme natrafili náhodou pri “nákupoch” v pri tranzite cez túto metropolu. Pivovar s podnikovou predajňou, v ktorej okrem vlastnej produkcie ponúkajú od europív rovno z paliet, pivných suvenírov, čapovaného piva až po rôzne pivné šialenstvá, nájdete na adrese Ottakringer Platz 1. Výber padol okrem iných na Red impact (príjemne nakyslastý Flanders Red), Crown Princess (trochu viac nasladlý, ale hrejivý Imperial Vienna Lager) a Freakshow Cucumber – Berlinee Weisse, pri ktorom zrejme tušíš, čo doňho bolo pridané.

Čo to vlastne ten Berliner Weisse je? Pivný štýl pôvodom zo 16-teho storočia z Hamburku. Veľmi svetlé, nízko alkoholické a osviežujúce pšeničné pivo (pšeničný slad tvorí zvyčajne 50%) vyrábané za pomoci mliečnych baktérii s vysokou úrovňou nasýtenia. Vďaka tomu má nízke pH a je kyslejšie. Po odoznení silnej kyslosti doznievajú ľahké esterové tóny (citrusovo citrónové alebo kyslojablčné). Chmeľ má iba konzervačnú funkciu a v chuti piva je nežiadúci.

Brauwerk Freakshow Cucumber od Brauwerk Wien

Štýl: Berliner Weisse

ABV: 3 %

Zlatá farba. Číre. Šumivé, po chvílke bez peny. Vôňa za šalátovou uhorkou. Bál som sa, že tá bude dominantná aj v chuti, ale po ostrej kyslosti vyskakujú iba citróny a zelené jablká. Na konci suché, až chlebnaté zakončenie. Nikde žiadna uhorka. Bez nejakých náznakov sladu alebo chmeľu. Vysoko nasýtené. Super svieže. Ukážkový príklad tohoto štýlu. Netreba sa báť ani tej uhorky, aj keď konzervatívnejší pivopiči si asi budú ťukať na čelo.

Tento pivovar budem mať v merku a určite neskončím len pri spomínaných kúskoch.

Prost!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart