Znetvorená uhorka

Na viedeňský pivovar Brauwerk Wien sme natrafili náhodou pri “nákupoch” v pri tranzite cez túto metropolu. Pivovar s podnikovou predajňou, v ktorej okrem vlastnej produkcie ponúkajú od europív rovno z paliet, pivných suvenírov, čapovaného piva až po rôzne pivné šialenstvá, nájdete na adrese Ottakringer Platz 1. Výber padol okrem iných na Red impact (príjemne nakyslastý Flanders Red), Crown Princess (trochu viac nasladlý, ale hrejivý Imperial Vienna Lager) a Freakshow Cucumber – Berlinee Weisse, pri ktorom zrejme tušíš, čo doňho bolo pridané.

Čo to vlastne ten Berliner Weisse je? Pivný štýl pôvodom zo 16-teho storočia z Hamburku. Veľmi svetlé, nízko alkoholické a osviežujúce pšeničné pivo (pšeničný slad tvorí zvyčajne 50%) vyrábané za pomoci mliečnych baktérii s vysokou úrovňou nasýtenia. Vďaka tomu má nízke pH a je kyslejšie. Po odoznení silnej kyslosti doznievajú ľahké esterové tóny (citrusovo citrónové alebo kyslojablčné). Chmeľ má iba konzervačnú funkciu a v chuti piva je nežiadúci.

Brauwerk Freakshow Cucumber od Brauwerk Wien

Štýl: Berliner Weisse

ABV: 3 %

Zlatá farba. Číre. Šumivé, po chvílke bez peny. Vôňa za šalátovou uhorkou. Bál som sa, že tá bude dominantná aj v chuti, ale po ostrej kyslosti vyskakujú iba citróny a zelené jablká. Na konci suché, až chlebnaté zakončenie. Nikde žiadna uhorka. Bez nejakých náznakov sladu alebo chmeľu. Vysoko nasýtené. Super svieže. Ukážkový príklad tohoto štýlu. Netreba sa báť ani tej uhorky, aj keď konzervatívnejší pivopiči si asi budú ťukať na čelo.

Tento pivovar budem mať v merku a určite neskončím len pri spomínaných kúskoch.

Prost!

Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu