Vyrazili sme na wellness pobyt do Podpoľania a objavili čaro Masarykovho dvora

Rezort Masarykov dvor je nielen o wellness, ubytovaní, pivovare či reštaurácii. Je to o vskutku luxusnom wellness, krásnom štýlovom ubytovaní, skvelom regionálnom pivovare a o výbornej a kvalitnej kuchyni. Krátky víkendový pobyt sme si s manželkou do sýtosti užili a aj napriek daždivému počasiu v nás ostali skvelé spomienky. Pivný wellness pobyt s neobmedzeným pitím piva si môžete užiť aj vy, stačí nájsť vhodný termín a vybrať vo dvojici či v partii do Vígľaša v regióne Podpoľania.

Keď idete náhodou okolo Masarykovho dvora autom, v žiadnom prípade nemôžete povedať, že ide o nenápadný areál. Podobne ako ja, keď som okolo tohto rezortu chodieval autom viac než 5 rokov dozadu. Už od hlavnej cesty pôsobil areál dosť netradične tým, že sa skladal z viacerých nových či rekonštruovaných budov bývalého statku, kde ma lákalo odbočiť reštaurácia hneď pri vjazde. Teraz už síce okolo Vígľaša ide nová rýchlostná cesta R2 (z nej môžete zísť priamo do Vígľaša) a tak si ho pri dlhšej ceste napr. zo západu na východ vôbec nevšimnete, no ak by vaše cesty viedli napr. na Vígľašský zámok, tento areál by ste autom určite neminuli. Oproti minulosti je tu však okrem iného jedna vec určite nová a tým je vlastný pivovar, ktorý je v činnosti od roku 2020, on tam však pivovar na území Vígľašského pánstva podľa historikov bol pri mlynoch už pre vyše 350 rokmi. “Akí by sme to boli Podpoľanci, keby sme nedokázali aj po 350 rokoch priniesť na trh poctivé a chutné nepasterizované živé pivo jedinečnej chuti a výnimočnej kvality. Naše pivo je ako náš ľud – vášnivé, divoké, plné fantázie a zmyselnosti. Je osviežujúce, ako bystrina valiaca sa z drsných hôr, voňavé, ako letná lúka pri kosení a iskrivé, ako západ slnka nad Poľanou.” – uvádza pivovar na svojej stránke, čo značí blízky vzťah Podpoľancov ku pivu.

Areál Masarykovho dvora pre všetkých, malých aj veľkých

Dominantou areálu je vyhliadková veža posadená uprostred umelo vytvoreného jazera, pri ktorom si môžu dospelí oddýchnuť v rámci exteriérového sedenia a tí najmenší sa pohrajú na množstve herných prvkov, vrátane veľkých drevených lodí, preliezok či trampolín. V lete to samozrejme musí mať oveľa väčšie čaro ako počas nášho upršaného víkendu, čo môžete vidieť napr. na prezentačnom videu z Beer Festu, ktorý sa konal v júni roku 2022.

 

Ubytovanie v areáli sa nachádza v 2 budovách. Prvé nachádzajúce sa pri vstupe do areálu v prvej širokej budove, druhé zas netradične nad stajňami za vežou a jazierkom. V prvej budove sa nachádza okrem reštaurácie a recepcie aj veľká sála vhodná na veľké spoločenské akcie a svadby. Tam si vychutnáte teda aj večeru a bohaté raňajky či čapovane pivo Masaryk. Ďalšiu veľkú budovu tvoria na prízemí stajne a na poschodí izby pre hostí, kde sme boli ubytovaní aj my. Po bočnej strane areálu nájdete širokú budovu, v ktorej sa pripravuje kongresové centrum spoločne s pivovarom a pivárňou. Wellness a bazén sú netradične v samostatnej budove vedľa jazierka. Práve táto budova nas očarila najviac. Nad bazénom v prízemnej časti vybudovali architekti vesmírny strop a tak pri plávaní si môžete užívať pohľad na planéty v našej galaxii, ktoré sú doplnené o svetielká a dynamické osvetlenie. Kto by sa chcel po príjemnom plávaní trochu zahriať a rozmaznať, môže si sadnúť do vedľajšej masážnej vírivky. Ak by vám však toto nestačilo a chcete sa zahriať ešte viac, môžete prejsť na druhé poschodie, kde sa nachádza naozaj krásny saunový svet. V krásnom zatmaveno prostredí wellness nájdete všetky druhy sáun, od infra sauny, niekoľkých parných sáun až po suchú saunu. Užijete si však aj soľnú jaskyňu, tepidárium či ochladzovacie sprchy a menšiu ľadovú drevenú kaďu. Samozrejmosťou je dostupnosť pitnej vody, plachty a ďalšie miesta na odpočinok.

Gastronómia, ktorá príjemne prekvapí

Okrem wellness nás veľmi príjemne prekvapila aj kuchyňa a kvalita piva. Síce na to prvé pivo sme si počkali trochu viac ako by sa patrilo, no nakoniec sa čakanie vyplatilo. Ku 3 chodovej večeri sme postupne vyskúšali 3 z 5 dostupných pív, to štvrté a piate síce na výčape bolo, ale dopriali sme si ho vo fľaškovej verzii na izbe a potom doma po návrate. Pivo z Masarykovho dvora som už ochutnal v minulosti na 2 festivaloch a musím uznať, že ma nesklamalo ani priamo na mieste. Páči sa mi, že celá ponuka 5 pív je dobre nastavená jednak z hľadiska pivného štýlu, ale napr. aj z hľadiska farieb. To znamená, že pivá by som poznal aj po slepiačky na základe chute, ale aj čisto na základe farby v pohári. Začínal som od polotmavej desiatky, pokračoval svetlou dvanástkou a večeru zakončil peknou bronzovou ipou. Na izbe som si vychutnal tmavý ležiak a doma ešte krásny žltý weizen. Všetky pivá mali sú nepasterizované a nefiltrované a žiadne nebolo teda úplne číre. Je škoda, že sa nepodarilo dostať do pivovaru ku tankom na rozhovor so sládkom a ochutnávku priamu z tanku, kde by bolo pivo zaručene ešte lepšie a náš pivný zážitok ešte výdatnejší. Výborná večera pozostávala z kuracej polievky, bravčovej panenky s gratinovanými zemiakmi a z dezertu Pana Cota. Pokračovanie rozmaznávania chuťových buniek nasledovalo ráno pri naozaj bohatých a chutných raňajkách, kde sme našli úplne všetko, na čo sme mali chuť. Či už ovocie/zeleninu, mliečne výrobky a viac druhov pečiva s rôznymi nátierkami, ale aj chrumkavú slaninku, klobásky a praženicu s volským okom. Na záver ku kávičke sme si vychutnali čerstvo napečené croissanty.

Celý náš krátky víkendový pobyt bol úplne skvelý aj vďaka tomu, že sme sa naň dostali iba vo dvojici a nechali sme starosti za hlavou (inými slovami, malá Barborka ostala u babky…). Výborne sme si oddýchli, výborne sa najedli, vychutnali si skvelé pivá a na záver dňa pohodlne vyspali. Tento zážitok si môžete dopriať aj vy, ba dokonca v ponuke pobytových balíkov nájdete aj WELLNESS POBYT S NEOBMEDZENÝM PITÍM PIVA a keď si chcete vychutnať túto sychravú jeseň plnú krásnych farieb, neváhajte a dohodnite si svoj pobyt ešte dnes. Počas dňa ešte môžete stihnuť navštíviť zhruba 100 kilometrov vzdialený hrad Šomoška či pár sto metrov vzdialený Vígľašský zámok. A nezabudnite z tohto pobytu doniesť pivo aj rodine, ktorá sa vám postará o ratolesti. Fľaškové pivo nájdete nielen na bare, ale aj v obchodíku v rámci areálu.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart