V Trnave sa v piatok objaví Bread PiTT – chlebové pivo navarené v pivovare General

Hovorí sa, že hlad je prezlečený smäd a v Trnave sme sa rozhodli, že v duchu tohto hesla dáme navariť špeciálne pivo. Realizovať tento nápad sa podujal obľúbený slovenský remeselný pivovar General, ktorý pivo stočil aj do plechoviek v pasterizovanej verzii. Originálny Bread PiTT sa od 17.6. objaví v predaji a na pípach 4 známych trnavských podnikov – PRENGO craft bistro, VODAREN craft bistro, Vozovka Hill ako aj Merkur Pub. Bude to jedno z TOP prekvapení počas 25. ročníka pivného pochodu OZ Trnavska 13.

Rasty, ktorý v pivovare toto pivo navaril, využil v rámci surovín na jeho výrobu aj sušený kváskový chlieb z pekárne v PRENGO, ktorú vlastní majiteľ spomínaných podnikov. O realizáciu nápadu som sa postaral ja sám, nakoľko pre dané prevádzky pracujem, rovnako som pripravil aj etiketu. Skúšobná várka tohto piva sa objavila na pípe vo Vodarni už koncom zimy a po úprave receptu sa pivo varilo na veľkej 1000l varni.

Názov piva je odvodený z 3 indícii, ktoré vystihujú toto pivo. Exkluzivita vychádza z názvu ako takého, ktoré sa náramne podobá na meno exkluzívneho amerického herca, v ktorého priezvisku je krásne skryté mesto Trnava a výzva k akcii – to pivo jednoducho musíš pitt. Slovo “Bread” vystihujú použitú surovinu – chlieb – ktorá je špecifická pre toto pivo. Pivo je ľahučké, veľmi pitné, vo vôni a chuti je jemne cítiť vôňu chleba a ako sa ešte hovorí “4 pivá=1 obed”, je dosť možné, že vás aj príjemne nasýti.

Ak by ste chceli toto pivo ochutnať, neváhajte sa u nás zastaviť čím skôr, nakoľko ponuka je limitovaná a predpokladáme vysoký odber práve počas pivného pochodu, ktorý bude v Trnave tento víkend.

Na zdravie!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hodnotení: 1

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart