Kyjovský pivovar ponúka za hranicami pivný wellness a dobrý výber pív

Rozhodli sme sa ísť na víkend „za hranice“ a samozrejme s pivnou tematikou. Na zľavovom portáli som našla Kyjovský pivovar, len hodinu a pol cesty od nás. Ideálna vzdialenosť, navyše s prehliadkou pivovaru a pivnými kúpeľmi za niečo vyše 200 eur na 2 noci s polpenziou.

Autor: Lenka “Mysti Beers”, externá spolupracovníčka

Izby boli jednoduchšie, ale na víkend postačujúce. Personál bol ochotný od recepcie, cez reštauráciu až po chyžné. Reštaurácia veľmi pekná, k večeri sme mali na výber zo 6 chutných jedál. Vrelo doporučujem bravčovú kotletu na omáčke z čierneho korenia. Mäsko bolo mäkké, omáčka chuťovo veľmi vyvážená a opekané zemiaky tiež fajn. Na pípe mali 6 druhov vlastného piva, 3 ležiaky (10°/11°/12°), následne medový ležiak a 2 vrchne kvasené pivká (ALE a APA). Okrem toho sme si mohli k pivku objednať ich domáce paštéty, nakladaný hermelín či cibuľové krúžky. Samozrejme pivo sa dalo kúpiť aj so sebou a to či už v 0,5l plechu, 0,75l skle, 1l pet alebo 5l párty súdok (len ležiaky 10° a 12°).

Prehliadka pomerne malého priestoru pivovaru bola vážne super. Role sprievodcu sa zhostil pomocný sládok. Oceňujem jeho schopnosť vysvetliť všetky procesy aj laickému publiku. Výklad nebol nudný a monotónny s mnohými zbytočnými detailmi, ako to obvykle býva. Bol skôr vtipný, poučný a pútavý. Vrelo doporučujem.

V rámci pivného kúpeľa nám ponúkli 2 možnosti – chmeľový alebo kvasinkový. Obaja sme zvolili chmeľový variant. Čakali na nás 2 samostatné drevené kade, odpočinková časť a pípa s dvomi pohármi a 12 stupňovým ležiakom, priamo medzi vaňami. Hodinka bola na celú procedúru tak akurát času.

Celkovo pivovar hodnotím na 2-, je čo zlepšovať, hlavne čo sa týka veľkosti izieb. Taktiež zamrzí absencia fitness/wellness/spa, ale ako výlet to bolo stále zaujímavé a určite by sa našlo aj niečo hodné ďalšieho výletu v okolí.

Fotografie z webovej stránky Kyjovského pivovaru:

Krátke hodnotenie pív

Mosaic APA 13°

Žlto oranžová číra farba. Pena spočiatku vysoká, spadla na polovicu a drží sa. Vôňa citrusov (primárne grepu) a marakuje. Chuť jemne sladová s citrusovo horkým dozvukom.

Ceľkový dojem 8/10, som veľmi príjemne prekvapená.

Kateřina 10° ležiak

Svetlo žltá, číra farba. Vysoká a trvácna pena. Vôňa primárne chmeľová bez akýchkoľvek prímesí. Chuť ľahká, jemne sladová a stredne chmelená.

Celkový dojem 6/10, fajn od smädu alebo na vypitie 8-10 kúskov za večer.

Vilík 12° medový svetlý ležiak

Číre, svetlo žlté pivo s vysokou a trvácou penou. Ľahká medová vôňa. Sladká, medovo sladová chuť s horkým chmeľovým dozvukom.

Celkový dojem 7/10, príjemné pivko.

Čierna mamba 12° wooden aged stout (PET verzia)

Tmavá, ale číra farba, trvácna krémová pena svetlohnedej farby. Vôňa kakaa a kávy. Chuť jemne kyslej kávy s čokoládovými tónmi.

Celkový dojem 9/10, za mňa najlepšie čo pivovar ponúka.

Pripravila: Mysti Beers

Zdroj fotiek: Lenka a Kyjovský pivovar

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hodnotení: 2

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart