Slovensko-francúzsky pár brázdiaci Alpy ružovou pivnou dodávkou spustil crowdfundingovú kampaň

Slovenka Veronika a jej francúzsky manžel Valentin už takmer 2 roky brázdia francúzske Alpy svojou ružovou pivnou dodávkou, v ktorej predávajú francúzske remeselné pivo. Ich pôvodný plán zúčastniť sa októbrového Salónu piva im nevyšiel a v súčasnosti hľadajú slovenský remeselný pivovar, s ktorým by kooperačne navarili pivo. Zároveň hľadajú sponzorov a investorov v rámci crowdfundingovej kampane, ktorú rozdelili do 3 fáz.

Ako spomína Veronika na facebooku “Už takmer dva roky brázdime naše hory s Beer Truck des Alpes, čo je staručký ružový Peugeot J5, pôvodom hasičské a neskôr zmrzlinárske auto. V Beer Truck-u máme 4 pípy na pivo, 1 na remeselnú kolu a sódu a chladiaci box na fľaškované pivo. Okrem tohto mobilného craft beer shop-u robíme aj mobilné workshopy domáceho varenia piva a degustácie.”

Na stránke ULULE prezentujú svoj zámer získať dodatočné finančné zdroje formou crowdfundingu, ktorý rozdelili do 3 fáz:

  1. Nákup surovín a spotrebného materiálu (cieľová suma 2500 eur)
  2. Nákup etiketovačky a fľaškovačky (cieľová suma 6000 eur)
  3. Rozšírenie výroby investíciou do 500l varne (cieľová suma 10000 eur)

Podobné projekty na Slovensku postupne získavajú na popularite. Jedna z prvých známych dodávok bola Beer Station, ktorú sme v lete 2018 a 2019 používali aj my. Dokázala čapovať až 8 pív z kegov do pohárov ako aj do plastových fliaš. Neskôr sme si všimli aj aktivitu pivovaru General, ktorý však svoje plány s dodávkou v roku 2020 musel výrazne utlmiť. Predstava brázdiť Alpy pivnou dodávkou a nebodaj si za ňou ťahať príves na spanie je viac než lákavá. Biznis a život na kolesách začína byť znovu trendy.

Budeme aktivitám tohto páru či vo Francúzsku alebo na Slovensku držať prsty a veríme, že sa raz stretneme, či už na Salóne piva alebo len tak na potulkách francúzskymi Alpami (haha, to nehrozí :D).

Zdroj:
Video a Obrázky (Facebook, skupina Bratstvo pípy)

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart