Viedenský pivovar Brew age som už na týchto stránkach spomínal (recenzia na ich neskutočnú imperial IPU) a mal som v pláne vybrať z nekonečného zoznamu svetových pivovarov úplne niečo iné, ale táto NEIPA mi tak učarovala, že mi to proste nedalo.

Na začiatok otázka, čo sa skrýva pod skratkou NEIPA? Nehláste sa všetci. Obľúbenosť a rýchly vzostup štýlu IPA so sebou logicky prinieslol experimentovanie a tým aj nové variácie tohoto štýlu. Pre New England IPA (alebo pre rýpačov juicy alebo hazy IPA) je charakteristické výrazne zakalenie. Táto vlastnosť je vedľajším efektom výroby, kedy sa pri výrobe okrem sladu používajú aj ovsené alebo pšeničné vločky. NEIPA by mala mať silný ovocný charakter. Ovocné tóny, ktoré prevládajú nad horkosťou, môžu byť tak silné, že pripomínajú ovocnú šťavu so zamatovým alebo smotanovým pocitom v ústach, a práve to činí tento štýl tak populárnym.

Alphatier od Brew age

Štýl: New Englan IPA

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, ovsené vločky, kvasinky.

ABV: 5.6 %

IBU: 45

Nádherné zakalenie s neobvyklou žltou farbou. To pivo normálne svieti. K tomu ako kontrast vysoká snehobiela pena. Toto nie je pivo, ale burčiak! Ostrá ovocná vôňa. Z manga, grepu a citrusovej kôry cítiť väčšiu horkosť ako z chmelu. Zase toto hmeľové smoothie nie je úplne bez horkosti. Ináč pekne nasladlé, sviežo korenisté, ovos len tak na chuť, aby nekopal, iba jemnúčko rezal na jazyku. Mňam! Jedna z najlepšie zvládnutých NEÍP, aké som pil. Ak nie najlepšia. Dolu krkom tečie neskutočne ľahko, pri tom dostaneš všetko to, čo pri tomto štýle čakáš. Mať pod blokom Spar (rakúska obchodná sieť), tak ju za tú cenu (0.33 l za 2.49 €) pijem každý deň. All day NEIPA.

Prost!

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart