PIVOVAR TÝŽDŇA: Český Zichovec to s pivami vie a neustále prekvapuje

Pivovarom aktuálneho týždňa je pivovar ZICHOVEC, hneď z 2 jasných dôvodov. V prvom rade je to pivovar, od ktorého máme najširší sortiment a druhým dôvodom je fakt, že je to u nás vami najobľúbenejší pivovar čo sa týka nákupov. Aktuálnu ponuku tvorí až 20 rôznych pív, avšak počas týždňa doplníme nové čerstvé zásoby.

Veríme, že mnohí z vás si zichovecké pivá poriadne užili, priniesli sme vám aj špeciálne limitky, po ktorých ostali len prázdne miesta v regáloch a preto každý týždeň dopĺňame tovar.

Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako 100x počuť a preto sme si hneď na začiatok pripravili rozhovor s Ondrom Husákom, jedným zo spolumajiteľov pivovaru.

Celú ponuku pív pivovaru ZICHOVEC nájdete TU.

Krátko z histórie

Rodinný pivovar ZICHOVEC bol založený v roku 2012. Impulzom bola nespokojnosť s chuťou unifikovaných produktov nadnárodných pivovarov a svoju úlohu zohrali aj korene a spomienka na prapredkov, zichoveckého richtára Krahulíka, ktorý prevádzkoval vyhlásený zájazdový hostinec v Panenskom Týnci.

Pivovar uvaril v roku 2015 850 hl piva, väčšina sa vyčepuje a predá priamo v Zichovci. Rastúci záujem však pivovar postavil pred rozhodnutie, či si naďalej užívať vyšší dopyt alebo ísť do rizika a výrobu a sortiment rozšíriť. Prijali túto výzvu a v Lounoch rastie nový moderný pivovar, kde má pivovarníctvo dlhoročnú tradíciu. Táto investícia im umožnila od marca 2016, vedľa existujúceho sortimentu, ponúknuť v regióne väčší sortiment špeciálov, ako spodne, tak hlavne vrchne kvasených pív.

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart