Partner Slovenskej pivnej cesty, pivovar Žiwell si pre vás prichystal niekoľko noviniek. V tomto článku nájdete predstavenie nových pív od pivovaru a ich popis. Každé z týchto pív nájdete aj v našej ponuke. Do konca mesiaca si môžete zakúpiť aj multipack pivovaru ŽiWell vo výhodnom “balíčku” 4 + 1 pivko zadarmo!

 

 

Sour IPA –  Sour IPA, plato 11°, obsah alkoholu 5,1 % obj., IBU 55, farba – svetlá

Ďalším štýlom, ktorý sme si s radosťou v našom pivovare navarili je sour IPA. Využili sme nový typ kvasníc, ktoré okrem etanolu produkuje aj kyselinu mliečnu a tak sme boli pri tomto pive hneď 2x progresívny 😊.

Sour IPA má sýto žltú farbu, jemnú penu a stredný zákal. Vo vôni zachytíte citrusy, bylinky a melón. Pivo má ľahké a svieže telo s príjemnou kyslosťou, ktorá sviežosť podčiarkuje. Po chvíli nastupuje chmeľová horkosť a veľmi jemná trpkosť. Horkosť sa v pive postupne zvýrazňuje až na príjemnú hladinu, ktorú čakáte od štýlu IPA.

Sezónne špeciály:

Apricot Jazz – Speciality New England IPA, plato 10°, obsah alkoholu 3,6 % obj., IBU -, farba – svetlá

Kombináciu chmeľu a ovocnej sviežosti máme v pivovare ŽiWELL radi. Aj preto vznikol ďalší špeciál so základom štýlu NEIPA doplnený o poriadnu dávku ovocia. Tentokrát sme pridali marhuľové pyré ešte pred primárnym kvasením. Ovocná linka tak zostáva viac na pozadí a cukry zvyšujú hutnosť tela tohto piva.

Apricot Jazz má svetlú až oranžová farbu, pena je hustá, biela a trváca, zákal piva je výrazný. Vo vôni cítiť kôstkové ovocie, pšeničný slad a chmeľ Sabro a Idaho 7. Napriek nízkemu platu a obsahu alkoholu je pivo hutné s výrazným až ťažším telom. Postupne sa pridávajú silicové chute a nastupuje horkosť. V krátkosti by sme mohli pivo opísať ako„pivný džús”. Kto má dnes chuť na Jazz? 😉.

Cyklistovo pokušenie – Speciality low alcohol APA, plato 6°, obsah alkoholu 2,2 % obj., IBU 33, farba – svetlá

Nealkoholické pivo má svojich zarytých odporcov, ktorí budú piť radšej vodu ako tie „sladké žbrndy”, ale má aj svojich zákazníkov, ktorí ho pijú … no povedzme si úprimne – z nutnosti, určite nie preto že by im chutilo. S naším nízko alkoholickým pivom, ktoré má len 6° a 2,2  % alkoholu už nebudete robiť kompromis medzi chuťou a nutnosťou tlačiť bicykel domov.

Cyklisti, ale samozrejme nielen oni sa môžu tešiť na pivo svetlej hnedej farby s trvácou penou a stredným až silnejším kvasinkovým zákalom. Vo vôni je cítiť chmeľ a príjemnú ovocnú linku zo studeného chmelenia. Telo piva je stredné až ľahšie bez nepríjemných sladkých chutí typických pre nealkoholické pivo. Záver piva je príjemne horkastý a povzbudzuje k ďalšiemu napitiu. Toto pivo príjemne osvieži v teplé dni a po športovom výkone od teraz už netreba odolávať pivnému pokušeniu.

Maracuja dream – Speciality New England IPA, plato 14,5°, obsah alkoholu 4,9% obj., IBU 45, farba – svetlá

Ako urobiť NEIPU ešte sviežejšou a ovocnejšou? Predsa pridaním príjemne sladkého a pritom sviežeho ovocia s výraznou vôňou a chuťou – marakuje.

Pivo peknej zlatistej farby, má jemnú bielu penu a výraznejší zákal typický pre štýl NEIPA. Vôňa je intenzívna, ovocná a aj laik v nej ľahko identifikuje marakuju. Chuť piva je výrazná, ovocná, džúsovitá s príjemnými sviežimi a kyslastými tónmi so stredným telom. Cítiť budete hlavne marakuju, mandarínku a iné citrusové ovocie. Ovocná sviežosť ostáva v pive až do konca kde je doplnená jemnou horkosťou chmeľu a citrusovou trpkosťou. Snívajte svoj sen!!! Najlepšie s pohárom ŽiWELLu v ruke 😉.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart