Partner Slovenskej pivnej cesty, pivovar Žiwell si pre vás prichystal niekoľko noviniek. V tomto článku nájdete predstavenie nových pív od pivovaru a ich popis. Každé z týchto pív nájdete aj v našej ponuke. Do konca mesiaca si môžete zakúpiť aj multipack pivovaru ŽiWell vo výhodnom “balíčku” 4 + 1 pivko zadarmo!

 

 

Sour IPA –  Sour IPA, plato 11°, obsah alkoholu 5,1 % obj., IBU 55, farba – svetlá

Ďalším štýlom, ktorý sme si s radosťou v našom pivovare navarili je sour IPA. Využili sme nový typ kvasníc, ktoré okrem etanolu produkuje aj kyselinu mliečnu a tak sme boli pri tomto pive hneď 2x progresívny 😊.

Sour IPA má sýto žltú farbu, jemnú penu a stredný zákal. Vo vôni zachytíte citrusy, bylinky a melón. Pivo má ľahké a svieže telo s príjemnou kyslosťou, ktorá sviežosť podčiarkuje. Po chvíli nastupuje chmeľová horkosť a veľmi jemná trpkosť. Horkosť sa v pive postupne zvýrazňuje až na príjemnú hladinu, ktorú čakáte od štýlu IPA.

Sezónne špeciály:

Apricot Jazz – Speciality New England IPA, plato 10°, obsah alkoholu 3,6 % obj., IBU -, farba – svetlá

Kombináciu chmeľu a ovocnej sviežosti máme v pivovare ŽiWELL radi. Aj preto vznikol ďalší špeciál so základom štýlu NEIPA doplnený o poriadnu dávku ovocia. Tentokrát sme pridali marhuľové pyré ešte pred primárnym kvasením. Ovocná linka tak zostáva viac na pozadí a cukry zvyšujú hutnosť tela tohto piva.

Apricot Jazz má svetlú až oranžová farbu, pena je hustá, biela a trváca, zákal piva je výrazný. Vo vôni cítiť kôstkové ovocie, pšeničný slad a chmeľ Sabro a Idaho 7. Napriek nízkemu platu a obsahu alkoholu je pivo hutné s výrazným až ťažším telom. Postupne sa pridávajú silicové chute a nastupuje horkosť. V krátkosti by sme mohli pivo opísať ako„pivný džús”. Kto má dnes chuť na Jazz? 😉.

Cyklistovo pokušenie – Speciality low alcohol APA, plato 6°, obsah alkoholu 2,2 % obj., IBU 33, farba – svetlá

Nealkoholické pivo má svojich zarytých odporcov, ktorí budú piť radšej vodu ako tie „sladké žbrndy”, ale má aj svojich zákazníkov, ktorí ho pijú … no povedzme si úprimne – z nutnosti, určite nie preto že by im chutilo. S naším nízko alkoholickým pivom, ktoré má len 6° a 2,2  % alkoholu už nebudete robiť kompromis medzi chuťou a nutnosťou tlačiť bicykel domov.

Cyklisti, ale samozrejme nielen oni sa môžu tešiť na pivo svetlej hnedej farby s trvácou penou a stredným až silnejším kvasinkovým zákalom. Vo vôni je cítiť chmeľ a príjemnú ovocnú linku zo studeného chmelenia. Telo piva je stredné až ľahšie bez nepríjemných sladkých chutí typických pre nealkoholické pivo. Záver piva je príjemne horkastý a povzbudzuje k ďalšiemu napitiu. Toto pivo príjemne osvieži v teplé dni a po športovom výkone od teraz už netreba odolávať pivnému pokušeniu.

Maracuja dream – Speciality New England IPA, plato 14,5°, obsah alkoholu 4,9% obj., IBU 45, farba – svetlá

Ako urobiť NEIPU ešte sviežejšou a ovocnejšou? Predsa pridaním príjemne sladkého a pritom sviežeho ovocia s výraznou vôňou a chuťou – marakuje.

Pivo peknej zlatistej farby, má jemnú bielu penu a výraznejší zákal typický pre štýl NEIPA. Vôňa je intenzívna, ovocná a aj laik v nej ľahko identifikuje marakuju. Chuť piva je výrazná, ovocná, džúsovitá s príjemnými sviežimi a kyslastými tónmi so stredným telom. Cítiť budete hlavne marakuju, mandarínku a iné citrusové ovocie. Ovocná sviežosť ostáva v pive až do konca kde je doplnená jemnou horkosťou chmeľu a citrusovou trpkosťou. Snívajte svoj sen!!! Najlepšie s pohárom ŽiWELLu v ruke 😉.

Darčekové poukazy

Výhodné multipacky

Pivný MYSTERY box

Close Menu
×
×

Cart