Novinka Tijuana Sour a ďalšie špeciály od pivovaru General potešia milovníkov kyseláčov

Pivovar General na slovenskej pivnej remeselnej scéne netreba moc predstavovať, už mnohí viete, že ide o bratislavský pivovar, ktorý má širšiu distribúciu v pivotékach či pivných baroch, no po novom jeho produkciu nájdete už aj v obchodnom reťazci Kaufland. V pivovare pravidelne varia niektorí kočovníci ako napr. Kočovný pivovar Parom či VOODOO Craft Brewery. Dnes by sme okrem celej rady pív chceli predstaviť novinku – Tijuana Sour, pri ktorom boli použité netradičné exotické plody opuncie.

Novinka Tijuana (opunciový) Sour so 4% alkoholu (5 IBU, 10 EBC) patrí medzi ľahšie pivá, ktoré vynikajú kyslou ovocnou chuťou. Je nabombované sviežimi exotickými plodmi opuncie, má strednú kyslosť vyladenú výnimočnými chuťovými tónmi kaktusových plodov, ktoré zaujmú aj svojou farebnosťou.

S marakujovým Sour Ale – Passionfruit Sour 10°, ktorý má 4% alkoholu (5 IBU, 10 EBC) zažijete explóziu chutí marakuje. Má strednú kyslosť vyladenú pridaním marakujového pyré. Príjemne kyslé telo s výraznou chuťou marakuje v pozadí je ideálne na leto!

Pivo typu Sour Ale s Guava so 4% alkoholu (5 IBU, 10 EBC) má jemnú kyslosť spôsobenú pridaním guávového koncentrátu. Objavte kyslé telo so zaujímavou rozmanitou exotickou chuťou guávy.

PIXEL SOURUS je Sour NEIPA s 6,3% obsahom alkoholu. Je to exkluzívna kombinácia pivného štýlu New England IPA a kyseláča. Sviežosť kyseláča je prekrývaná hustým telom pekne nachmelenej NEIPA. Pivo, z ktorého jedna plechovka nestačí.

Yuiliana 11° je mandarinkový Ale, ktorý stelesňuje leto. Má ľahké telo, jemnú vôňu, v chuti výraznú chuť mandariniek. Ideálne pivo na teplé letné dni ale i pripomenutie si leta počas chladných mesiacov.

Back to India je Double IPA s 8% obsahom alkoholu. Táto dvojitá IPA je kombinácia chmeľovej nálože s vyšším podielom alkoholu, to všetko však v dokonalej symbióze chutí. Každá plechovka nie je len pivom, ale skutočným zážitkom.

Mr. Black je Imperial Stout s vysokým obsahom alkoholu (11,5%). Pivo vás počas chladných zimných mesiacov zaručene zahreje. Jeho jedinečnosť spočíva v ležaní na figách macerovaných v Brandy. Mr. Black je pivo, na ktoré nezabudnete.

Patriot IPA 14° (61 IBU, 9 EBC) s 6,2% obsahom alkoholu nie je  žiadna nuda! Je drsná a poriadne horká, pripravená uspokojiť srdce pivára. Reprezentuje klasický štýl. Horkosť postupne prechádza do zemitej chuti, ktorá sa na záver preskupuje do jemného ovocia. To všetko v spojitosti s výraznou vôňou typickou pre tento pivný štýl.

Summer 11° (22 IBU, 8 EBC) je pivo štýlu Blond Ale, stelesňujúce leto. Ľahké telo, jemná vôňa, v chuti výrazné tropické ovocie a citrusy. Ideálne na teplé letné dni ale i pripomenutie si leta počas chladných mesiacov.

Violet 12° je pivo štýlu American Pale Ale (33 IBU, 10 EBC), ktoré je vždy pripravené uhasiť smäd pivára návalom ovocných chutí! Svetlá číra farba, vo vôni dominuje tropické ovocie, grep a citrusy. Ľahké telo s jemne nastupujúcou horkosťou a ovocnou chuťou na záver.

GRUNT 11° (30 IBU, 5 EBC) je výčapný ležiak typu premium czech pale beer s ľahkým telom a príjemnou horkosťou. Je vhodný ako základ ponuky každého pivného podniku.

CITRA 12° (40 IBU, 7 EBC) ako American lager je výrazný chmeľom Citra, ktorý dodáva pivu charakteristickú citrusovú chuť. Má dokonalú kombináciu chutí pre fanúšikov ľahkosti ležiaka ale i rozmanitosti citrusových chutí piva typu India Pale Ale.

Majitelia barov a pivných podnikov môžu tieto pivá v plechovkovej a sudovej verzii objednávať u Tomáša Barboríka na telefónnom čísle 0917442693 (dostupnosť niektorých pív je obmedzená). Vybrané pivá sa dajú kúpiť aj v e-shope pivovaru TU.

Viac o pivovare General si môžete prečítať TU.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart