Naše pivné chuťové bunky ovládli plechovky z Pivovaru General

O pláne pretransformovať plnenie piva z fľašiek do plechoviek v Pivovare General sme už nejakú dobu tušili, sme však radi, že na trhu s remeselným pivom sú ľudia ako Mišo Kováč, ktorý svoje plány aj realizuje a dotiahne. Už teraz nájdete v jeho e-shope a podnikovej predajni na Magnetovej 13 v Bratislave až 4 pivá v plechovke. Dnes sme si vyše 2 hodín podebatovali o tom, ako sa mu darí, ochutnali 1 chuťovku priamo z tanku a domov som si odniesol pivo v plechu.

Vraví sa “4 pivá = 1 obed” a tak som dnes po vynechaní obedu a večere okúsil všetky štyri pollitráky a musím povedať, že som z toho úplne na chmeľ 🙂 Ľudia zvyknú mať hlavne v oblasti remeselného piva predsudky voči plechovkám. Toto je pre nás ďalší jasný dôkaz, že tieto predsudky sa dajú krásne zbúrať (viac o pláne pivovaru TU). Stačí okúsiť. Poďme ale postupne.

Pivo od Pivovaru General si môžete zakúpiť na ich e-shope alebo vo vybraných pivotekách a podnikoch.

Grunt 11° – Lager

Štýl piva, ktorý by mala mať každá krčma. S touto svetlou jedenástkou sa poznáme už nejaký ten rok dva. Má svoj vývoj, svoje postavenie v portfóliu pivovaru. Desiatka je málo, dvanástka je veľa a preto aj Grunt je práve to, čo si zákazníci pýtajú veľmi často a za mňa je ideál v rámci ležiakov. Mišo toto pivo neustále vylepšuje a aj keď v čerstvej čapovanej forme mi chutilo viac, táto plechovka je výborný štart pre pivný večer objaviteľa. Rozbehne vaše chuťové poháriky. Domnievam sa však, že tu ešte je priestor na zlepšenie.

Citra 12° – American Lager

Ideme ďalej na západ a ak máte ako svoje prvé poriadne nachmelené pivo skúsiť práve toto, určite urobíte dobre. Chmeľ Citra je veľmi často používaný v rôznych vrchne kvasených pivách a ak je ako “single hop”, tak vám určite ostane dlho v pamäti a dlhodobo ho budete vďaka okúseniu tohto piva schopní veľmi jasne identifikovať. Pojem “lager” vám pri tomto pive veľmi ťažko zodpovedá skutočnosti. Podľa mňa je toto proste Citra. Štýl American Lager je proste taký. Tento chmeľ v tomto pive v akejkoľvek čapovanej/fľaškovej/plechovkovej forme je tak výrazný, že sa priam stáva až návykový. Zrazu si uvedomíte, že jediný vitamín B = Citra. Jediná vec, ktorú by som tomuto pivu vytkol alebo doporučil zmeniť je predsa len o málinko menšia dávka chmeľu. Proste keď je tak výrazný ako tu, tak má to isté výhody, ale pre skúsenejšieho pivára to môže pôsobiť mierne “násilne”. O tom však single hop pivá sú.

Big Lemonski – Double Dry Hop IPA 14°

Toto je proste úplne mega paráda. Výborná harmonická chuť, krásny obal, pivo z plechu ako sa patrí. Mnohých si myslím naozaj vskutku pozitívne prekvapí. Tak akurát nasýtené, pestro nachmelené a tak akurát horké. Nie slabé, nie silné. Pivo na celý večer a dlhú noc.

Pri tomto pive môžete urobiť jednu životnú chybu. Jakmile na toto pivo naučite svoju ženu, priateľku či psa, už navždy sa o takéto pivo budete musieť deliť 🙂

Red Fox – Red Rye IPA 14°

O mállinko silnejšie ako Big Lemonski. Nadpriemerná vyvážená chuť, ktorá je autentická. Ako som aj Mišovi hovoril, Red Rye IPA je môj najobľúbenejší pivný štýl a na Foxa mám teda vysoké očakávania, keďže som ho ešte nepil. Poviem pravdu, v mojom rebríčku pív tohto štýlu nebude ani prvé, ani druhé, avšak určite si ho zapamätám ako pádneho účastníka olympiády a siaha na olympíjsky metal. Je výborné, je chutné, má krásnu tmavo červenú farbu, patričnú nasýtenosť, technicky to pivo spĺňa všetky predpoklady na to, aby bojovalo o zlato. Vo finále to už je len o aktuálnej forme. V mojom nastavení pre tento štýl som zvyknutý na silnejšiu karamelovú sladkosť, chmeľovú horkosť, no zároveň uznávam, že toto pivo je v tomto ohľade ľahúnkejšie. Ľahšie sa pije, neudrie do hlavy tak ako tie sladkasté pivá, ktoré sú u mňa v TOP 3. Z Foxa cítim trochu viac keksového sladu, ktorý ja až tak úplne nemusím, no po silne chmelenej Citre a Lemonskom je toto pivo výborné na záver môjho pivného večera. Všetkým vrelo odporúčam. Jeho výhodou je možno práve to, že pre kraftového nováčika nebude pôsobiť tak extravagantne, ale výrazne, naozaj výrazne ohúri vo svojej autenickosti oproti ich zaužívaným pivám a vďaka tomu otvorí nováčikovi dvere do sveta remeselného piva.

Čo dodať na záver?

Mišo a jeho pivovar si podľa mňa prešiel obrovskou dávkou zlepšenia a zvýšenia pestrosti štýlov. Každé pivo od Pivovaru General je ten správny kraftový zážitok a odporúčam ho do každého podniku. Mišo je správny človek, ktorý chce počúvať názory svojich zákazníkov, svojich odberateľov a robí všetko preto, aby išiel s dobou, aby jeho pivo bolo stále lepšie a lepšie.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart