Idete na Oravu a netušíte, kde si dáte dobrý burger a remeselné pivo? Máme pre vás riešenie

Keď som navštívil Bistro Bar Marina pred pár mesiacmi, nebola to klasická zákaznícka návšteva. Práve naopak. To práve tento podnik bol môj zákazník, pretože si jeho majiteľ Andrej vyžiadal pivné školenie pre svojich zamestnancov. Obdivuhodný to krok, nakoľko školenie nie je vôbec jednoduchá a lacná záležitosť. Andrej však vie, že vzdelávanie svojho tímu o pive je kľúčom k úspechu predaja remeselného piva. A keď som ochutnal jeho burger a zapil ho výborne načapovaným živým pivom Sládkovič IPL, bol som očarený. Ale poďme pekne poporiadku.

Bistro Bar Marina v Námestove na Orave to je výborný streetfood, remeselné pivo a výberová káva či chutný zákusok. “Sme mladé poctivé bistro zamerané na kvalitné streetfodové jedlá domácich receptúr. Našu zakladnú ponuku tvoria domáce burgre a pizza no podľa sezónnosti pridávame polievky, wrapy, šaláty a iné špeciálity. Snažíme sa uprednostňovať lokálne produkty a podporovať slovenských výrobcov.” – hovorí majiteľ Andrej, ktorý si splnil sen o vlastnej reštaurácii po tom, čo naberal v minulosti skúsenosti ako kuchár.

Bistro je na Orave dobre známe, najmä vďaka výborným burgrom a je to jediný podnik v Námestove, kde si dáte čapované remeselné “živé” pivo. Ako som počas pivného školenia a neskôr zistil, Andrej však používa tých kľúčov k úspechu viac a je to ukážkový príklad poctivého gastro manažéra, ktorý robí svoju prácu so srdcom a s dôrazom na detaily. Jednoducho základom je skvelý tím spolupracovníkov, ktorí majú vždy dobrú náladu.

O čom je teda Bistro Bar Marina?

DOMÁCE BURGRE

Bistro Bar Marina je známy svojou ponukou výborných domácich burgrov, na ktoré sú veľmi dobré ohlasy ako aj recenzie napr. na Trip Advisore. V otázke burgrov si Andrej snaží zachovať jednoduchosť a kvalitu a chuť domácich prísad. Či už domáce pečené žemle alebo na mieste pripravovaná domáca majonéza.

Ponuku burgrov v domácich žemliach tvoria:

  • Smash (2x hovädzie 75g, 2x cheddar, 2x slanina – jednoducho poriadny smash)
  • Originál (hovädzie 150g, cheddar, slanina – proste klasika)
  • Beef & Cheese (v podstate originál a navyše HERMELÍN)
  • Sedliacky (hovädzie 150g, oštiepok, zemiaková trstina, slaninovo-cibuľové chutney)
  • Mexiko (hovädzie 150g, BBQ omáčka, cheddar, quacamole so salsou pico de galla, slanina a jalapeňos)
  • Mr. Beef (hovädzie 2x 150g, cheddar, slanina)

Okrem Mexika je v každom burgri aj nakladaná uhorka a vlastná domáca majonéza. Zaujímavosťou je to, že ako jediný podnik (pokiaľ viem) ponúka toto Bistro aj detský burger – verzia Originál v malej žemli so 75g porciou mäsa. Ku všetkým burgrom si môžete objednať samozrejme aj domáce či batátové hranolky alebo cibuľové krúžky. Pre veľkých hladošov aj šalát coleslaw a kuracie krídelká.

REMESELNÉ PIVO

V ponuke je až do 7 čapovaných remeselných pív, ktoré pravidelne obmieňajú a pri vchode majú aj pivotéku flaškových pív z rôznych kútov celého Slovenska a Českej republiky, v ktorej si každý príde na svoje a zaženie svoj smäd v prípade, že si chce na Orave užiť remeselné pivo doma či na chate alebo výlete.

V stále ponuke čapovaných pív nájdete:

  • Ležiak 11° (Pivovar Bakalář, CZ)
  • Remeselný ležiak (podľa aktuálnej ponuky Žiwell alebo Wywar)
  • Sládkovič IPL 14° (Beervana, SK)
  • na ďalších pípach sa obmieňajú ďalšie remeselné vrchne kvasené pivá štýlu IPA / APA

V bistre pripravujú aj kvalitnú kávu (vrátane bezkofeínovej), ktorú si môžete vychutnať na terase pri výhľade na priehradu. Ku tomu si môžete užiť aj cheesecaky, horúce višne alebo aj belgickú čokoládu či čokoládové suflé.

Ak plánujete teda výlet na Oravu, po rôznych túrach či návštevách zaujímavých miest vedzte, že o chuť na remeselné pivo či burger sa postará Bistro Bar Marina.

 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart