Figy macerované v brandy. Imperial Stout z dielne pivovaru General šokoval

Pivovar General sa netají tým, že väčšinu produkcie by rád plnil už iba do plechoviek. Špeciálne limitky si však chce uchovať v 0,75l fľašiach a tento krok im kvitujem. Ekonomickým aspektom trhu je však fakt, že plnenie do plechoviek má svoj potenciál pri väčšom objeme. Sklenenú fľašku piva Back in Black som nedávno dostal ako vzorku a nedokázal som odolať. Ochutnal som a pivo ma príjemne šokovalo.

23° stout, ktorý ešte pred otvorením podľa svojho názvu “Back in Black” nasvedčoval, že si v ústach vychutnám vskutku čierno-čierne pivo. Obal mi pripomína svoje mládenecké časy, keď som počúval black metalovú kapelu Cradle of Filth. Pôvodne som zahliadol dizajn z dielne pivovaru, ktorý bol bledšieho charakteru, no tento je úplne v pohode. Z vonku to v každom prípade na mňa pôsobí tak, že sa neviem dočkať momentu, kedy si fľašu na večer otvorím. Vyše 11% alkoholu znie ako výzva a teda neodporúčam kombinovať s inými pivami či alkoholom v daný večer. Radšej si to v tichosti a pomaličky vychutnajte ako sólo hráča na večer ku nejakému hororu. Napokon, k udržaniu napätia stačí aj vianočná reklama COOP.

Aj keď pivo ešte nie je v predaji, ja som vzorku dostal priamo od Miša Kováča, majiteľa pivovaru, no nie je to prvýkrát čo ma toto pivo zaujalo. Pri nedávnej návšteve som ho totiž mohol okoštovať ešte priamo z tanku a ak to mám porovnať, úplne a to isté. Túto fľašu sa proste oplatí zaobstarať.

Čierne pivo s hnedou penou sa vám úžasne rozleje na jazyku, úplne zmení konzistenciu a v porovnaní s bežným “euro” čiernym pivom si toto priam pýta “Nechaj si ma na jazyku ešte chvíľu”. Ak tak urobíte, ucítite jemný krémový nádych figy ako aj brandy, no hneď potom nastupuje príjemná horkosť previazaná na tóny silnej kávy a horkej čokolády. Alkohol však tak citeľný nie je, odmysliac si tú brandy chuť. Odporúčam si toto pivo vybrať z chladničky skôr, lebo so stúpajúcou teplotou sa v pive objavuje viac chutí.

Ak hľadáte pri remeselnom pive zážitok, tak s pivom Back in Black je zážitok zaručený. Na webe pivovaru si toto pivo môžete kúpiť.

 

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart