BEER FIGHT: India Pale Lager

IPL/APL niektorí nazývajú hybridom medzi ležiakom a vrchne kvaseným pivom. Hybridom preto, lebo je to spodne kvasené pivo ako klasický ležiak, no je bohato nachmelený rôznymi chmeľmi, aby získalo arómu, príznačnú pre vrchne kvasené pivá typu IPA/APA. Dnes sa pozrieme na 2 kúsky od kočovných pivovarov: Parom (SK) a Chernobeer (CZ). Na konci môžete zahlasovať aj vy.

Pivovar: Parom
Názov piva: Nelson Slavin
Štýl: APL (American Pale Lager)
Krajina: SR
EPM: 13°

ABV: 5,2%

Vôňa je zemitá a prudko chmeľová. Farba je zlato oranžová a kalná. V prvotnej chuti sa od začiatku vykresľujú výrazné zemité chute, príjemná horkosť. Následne prechádza do sladkých tónov a horkosť sa drží na kraji jazyka a v lícach. Našťastie nepociťujem žiadnu trpkosť, preto je dohra veľmi príjemná. Pivko je určite vhodné na celovečerné pitie, taktiež do horúcich, ale aj studených dní. Pivo do voza aj do koča.
Pivovar: Chernobeer
Názov piva: Sid Vicious
Štýl: IPL (India Pale Lager)
Krajina: ČR
EPM: 13°
ABV: 5,6%
IBU: 46

Vo vôni cítiť ovocnú sladkosť, citrusy a chmeľ. Farba je zlatá a číra. V prvotnej chuti sa objavujú príjemné horké tóny, citrusy a jemná korenistosť. Táto chuť je vyvážená a ďalej pretrváva, avšak o hlavné slovo sa hlásia horké tóny. Pivko je veľmi svieže a viem si predstaviť ako ho pijem celé leto. V ústach ostáva príjemný dojazd citrusov, jemnej korenistosti a samozrejme dobrá horká chuť. Toto pivo nie je pre mňa žiadnou novinkou, jeho chuť ma naozaj baví a vždy keď ho vidím na výčape, rada si ho dám.

A môj záver?

Obe pivá sú silnými a férovými „súpermi“, obe ich už nejakú ten čas poznám. Každé z nich je niečím výnimočné a obe si zaslúžia moju pozornosť. No v tomto momente je pre mňa víťazom Chernobeer s jeho Sid Vicious. No bolo to naozaj tesné.

Obidve pivá boli načapované v predajni Beer Station v Trnave.

Ako chutili tieto pivá Vám? Skúšali ste ich? Zhodnoťte ich v ankete a napíšte nám svoj názor.

#ipl #indiapalelager #chernobeer #parom #nelsonslavin #sidvicious #beerfight

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart