BEER FIGHT (FĽAŠKOVÉ VS. ČAPOVANÉ): Frozen Waste Ice Double IPA 40°

Pili ste pivo, ktoré vás odpáli už po prvom pollitri? Je možné si chuťovo vychutnať aj pivo, ktoré má stupňovitosť vysokých 40 EPM?  V Pivotéke v Trnave sa objavil jedinečný kúsok – Frozen Waste – tzv. vymrazovaná Double IPA od pivovaru Raven a ja som si ho nemohla nechať újsť. Alebo mohla? 
Pivovar: Raven
Názov piva: Frozen Waste
Štýl: ICED Double IPA
Krajina: Česká Republika
EPM: 40°
ABV: 18%

IBU: 120

Áno, niekedy si hovorím, že toto je práca snov. Piť pivo zadarmo, písať o ňom a naplňať tak svoju štatistiku vypitých pív. Už ich mám takmer 1100.

Táto vymrazovaná DOUBLE IPA vznikla tak, že sa dalo pivo Laid to Waste Double IPA 20° zamraziť na 8 dní. Za ten čas stratilo 50% svojho objemu a ostal 2-krát silnejší pivný koncentrát.

ORIGINÁL FĽAŠKA

Vo vôni cítim cukríky, veľa ovocia (tropického aj lesného), med a mierny závan alkoholu. V prvotnej chuti sa alkohol ukazuje v plnej kráse, prichádza horkosť ako svet, avšak je tlmená sladkou, karamelovou, medovou a ovocnou chuťou. Je to taká zmes všetkého čo vás napadne. Farba je oranžovo-hnedá (tmavý jantár) a kalná. V ústach ostáva veľmi, naozaj veľmi horký dojazd, najviac ho cítiť na jazyku a v lícach. Alkohol je najviac cítiť pri prehĺtaní (presne ako pri pálenke).

(poskytnutá českým dodávateľom piva Craftbeer Import a Raven)

NAČAPOVANÁ FĽAŠKA

Vôňa už nie je tak výrazná ako pri originál fľaške. Vo vôni cítiť jemné ovocné tóny, sladkosť, med, slabší karamel a alkohol. V prvotnej chuti cítim presne to isté ako v originál fľaške a aj dojazd a pocit v ústach ostali nepozmenené. Farba je rovnaká a tiež kalná.

(fľaša načapovaná v Pivotéke v Trnave, protitlakovou technológiou PEGAS)

Hneď ako som dopísala poznámky k tomuto pivu, exla som snáď asi celú vodáreň. Mimochodom toto pivo v Prahe v podniku Dno Pytle pijú chlapi z “tuplákov” (1l krígel) a rekord drží chlapík, čo vypil 2 tupláky za 3 hodiny. Našťastie to prežil.

Moje finálne zhodnotenie

Pri oboch fľašiach som rada, že horká dochuť netrvá dlho, pretože ako povedal jeden “slávny youtube alkoholik“ – „Čo je veľa, to je malo!“ Pohár vody je povinná výbava k tomuto pivu a kebyže sa nehanbím pokaziť toto pivko, tak si ho asi zriedim s vodou,  haha (či možno zalejem ako sirupovú vodu). Nevravím, že Frozen je zlé pivo, má všetko čo sa uvádza – 40°, 18%, 120 IBU, ale pre mňa je to už moc. Každý hlt ma zatriasol ako pálenka, našťastie len na krátko. Už na Salóne piva v apríli 2018 som toto pivo ochutnala na konci večera a bol to veru aj môj koniec.

Ako chutilo toto pivo Vám? Skúšali ste ho už? Aktuálne si môžete pivo kúpiť v našom e-shope TU.

Napíšte nám v diskusii pod článkom, radi spoznáme Váš názor.

#doubleipa #iceipa #ipa #pivotekatrnava #raven #beerfight #zivepivo

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart