BEER FIGHT (FĽAŠKOVÉ VS. ČAPOVANÉ): Frozen Waste Ice Double IPA 40°

Pili ste pivo, ktoré vás odpáli už po prvom pollitri? Je možné si chuťovo vychutnať aj pivo, ktoré má stupňovitosť vysokých 40 EPM?  V Pivotéke v Trnave sa objavil jedinečný kúsok – Frozen Waste – tzv. vymrazovaná Double IPA od pivovaru Raven a ja som si ho nemohla nechať újsť. Alebo mohla? 
Pivovar: Raven
Názov piva: Frozen Waste
Štýl: ICED Double IPA
Krajina: Česká Republika
EPM: 40°
ABV: 18%

IBU: 120

Áno, niekedy si hovorím, že toto je práca snov. Piť pivo zadarmo, písať o ňom a naplňať tak svoju štatistiku vypitých pív. Už ich mám takmer 1100.

Táto vymrazovaná DOUBLE IPA vznikla tak, že sa dalo pivo Laid to Waste Double IPA 20° zamraziť na 8 dní. Za ten čas stratilo 50% svojho objemu a ostal 2-krát silnejší pivný koncentrát.

ORIGINÁL FĽAŠKA

Vo vôni cítim cukríky, veľa ovocia (tropického aj lesného), med a mierny závan alkoholu. V prvotnej chuti sa alkohol ukazuje v plnej kráse, prichádza horkosť ako svet, avšak je tlmená sladkou, karamelovou, medovou a ovocnou chuťou. Je to taká zmes všetkého čo vás napadne. Farba je oranžovo-hnedá (tmavý jantár) a kalná. V ústach ostáva veľmi, naozaj veľmi horký dojazd, najviac ho cítiť na jazyku a v lícach. Alkohol je najviac cítiť pri prehĺtaní (presne ako pri pálenke).

(poskytnutá českým dodávateľom piva Craftbeer Import a Raven)

NAČAPOVANÁ FĽAŠKA

Vôňa už nie je tak výrazná ako pri originál fľaške. Vo vôni cítiť jemné ovocné tóny, sladkosť, med, slabší karamel a alkohol. V prvotnej chuti cítim presne to isté ako v originál fľaške a aj dojazd a pocit v ústach ostali nepozmenené. Farba je rovnaká a tiež kalná.

(fľaša načapovaná v Pivotéke v Trnave, protitlakovou technológiou PEGAS)

Hneď ako som dopísala poznámky k tomuto pivu, exla som snáď asi celú vodáreň. Mimochodom toto pivo v Prahe v podniku Dno Pytle pijú chlapi z “tuplákov” (1l krígel) a rekord drží chlapík, čo vypil 2 tupláky za 3 hodiny. Našťastie to prežil.

Moje finálne zhodnotenie

Pri oboch fľašiach som rada, že horká dochuť netrvá dlho, pretože ako povedal jeden “slávny youtube alkoholik“ – „Čo je veľa, to je malo!“ Pohár vody je povinná výbava k tomuto pivu a kebyže sa nehanbím pokaziť toto pivko, tak si ho asi zriedim s vodou,  haha (či možno zalejem ako sirupovú vodu). Nevravím, že Frozen je zlé pivo, má všetko čo sa uvádza – 40°, 18%, 120 IBU, ale pre mňa je to už moc. Každý hlt ma zatriasol ako pálenka, našťastie len na krátko. Už na Salóne piva v apríli 2018 som toto pivo ochutnala na konci večera a bol to veru aj môj koniec.

Ako chutilo toto pivo Vám? Skúšali ste ho už? Aktuálne si môžete pivo kúpiť v našom e-shope TU.

Napíšte nám v diskusii pod článkom, radi spoznáme Váš názor.

#doubleipa #iceipa #ipa #pivotekatrnava #raven #beerfight #zivepivo

E-shop sme zmenili na Tržnicu

V našom e-shope už nenakúpite. Produkty zobrazené v Tržnici sú externé produkty e-shopov iných pivovarov.

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart