Ako vzniká trucovňa resp. domáci pivovar? Pozrite si krátky Zbyňkov foto návod a sen každého pivára

Sen každého pivára, ktorý má vzťah ku vareniu piva, je mať vlastný priestor v dome, kde si zriadi svoj vlastný malý pivovar. Zbyňkovi trvalo postaviť ten svoj asi 1 rok, no určite môže byť právom hrdý.

Čo by ste si urobili ako prístavbu v dome / na chate vy? Bol by to pivovar? Man’s Cave či posilňovňa?

Přátelé, je tomu cca rok a půl, co jsem v koupelně uvařil svoje první pivo. A hned od první chvíle jsem věděl, že chci pivovařit pořád a že na správné vaření potřebuju správnou trucovnu. Místo, kde mě nikdo nebude prudit, že “smrad po celým baráku”, že “potřebuju prát”, že “to tam okupuju celej den”, že “tam všechno vlhne”. 🙂…A tak, téměř přesně rok poté, co jsem porazil první strom na “vyloučné lokalitě” zahrady, jsem včera uvařil první várku ve svém vlastním “pivovárku” 🙂 Vyšlo to akorát na jubilejní třicátou várku….Je to samozřejmě pořád velkej domovarnickej co dům dal punk, všechno jsem to stavěl po volných večerech a víkendech “samo domo/lážo plážo/pokus omyl” metodou (proto to trvalo rok). No a když už jsem v tom byl, zdvojnásobil jsem varnu (rozuměj koupil jsem velko Brewzillu). 🙂… K úplnému dokončení to má samozřejmě ještě daleko, ale hotovo asi nebude nikdy…Hlavní je, že už se dá!!! Jako pokusnou várku jsem zvolil Stout ze zbytků (Mnichov, Plzeň, Pražený ječmen, Ovesné vločky, Sládek, Centennial). Jedna polovina zakvašena rok prošlými Windsor kvasnicemi, druhá M44. Takže, Dej Bůh štěstí!” – uvádza Zbyňek v otvorenej facebookovej skupine.

Zdroj: Facebook skupina Domáci Pivo

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart