5 pivných tipov na leto za studena chmelené

Chmeľ dodáva pivu charakter. Mnohí by ani neverili, že plody tejto rastliny dokážu dať pivu toľko rôznych chutí. Z tejto nezameniteľnej rastliny možno získať všetko od citrusových, kvetinových chutí až po trávnatý, zemitý charakter. Výber letných, zachmelených chvíľ od Craft Beer Shop nájdete v tomto článku. Doprajte si pri mori, či doma pri bazéne! Určite si to zaslúžite.

Superhrdina na traktore – AgrárX (Ugar Brewery)

AgrárX je alfou a omegou poľnohospodárstva, poháňa najväčšie stroje na poliach a je naolejovaným ložiskom celého systému. Aj pivo naplnené do fľaše je rovnaké ako charakter, po ktorom je pomenované. Je to 8% dvojitá IPA s brutálnym telom, množstvom studeného chmeľu, príjemnými vôňami divých kvetov, medu a tropickými vôňami. Rozhodné, ale nie s prehnanou trpkosťou a s veľmi dlhým, komplexným doznievaním.

Používaný chmeľ: Amarillo, Mosaic, Simcoe, Centennial

Silné a (nielen) ženské – Heavy Mommy (Reketye Brewery)

Táto dvojitá New England IPA má celkovo hodvábny, kvetinovo-melónový svet. New England IPA zvýrazňuje vôňu a chuť chmeľu zatlačením horkosti do úzadia. Spolieha sa na techniky neskorého a/alebo studeného chmelenia, ktoré poskytujú výbušne šťavnatú chuť a vôňu tropického ovocia. Jeho farba zvyčajne pripomína broskyňovú šťavu. Šikovná rovnováha medzi technikou a výberom surovín, ktoré často zahŕňajú pšenicu alebo ovos, dodáva tejto obľúbenej verzii americkej IPA vábivý opar.

Používaný chmeľ: Simcoe, Galaxy, Mistral

Spoľahlivý víťaz – Easy A (Horizont Brewing)

Americký Pale Ale s citrusovými tónmi. Pre tých, ktorí milujú chmeľové arómy, ale netrvajú na agresívnych príchutiach pív IPA. Vône citrónovej trávy, limetky a bazy. Za svoje vynikajúce vlastnosti bol v roku 2017 ocenený bronzovou medailou na Alltech Craft Brews & Food Fair.

Používaný chmeľ: Citra

Extra čerstvosť – Wet Hopped IPA (Horizont Brewing)

Má hmlistý vzhľad NEIPA a citrusovú, tropickú chuť. Chmeľ pochádza priamo z údolia Yakima v USA a do piva sa pridával v extra čerstvom stave, bez zbytočných krokov, aby mohol odovzdať všetky svoje chute.

Používaný chmeľ: Citra, Azacca

Preberá kontrolu – VooDoo IPA (First Craft Beer)

Pivo VooDoo IPA, podobne ako tradičné pivo IPA, má jemne ovocnú vôňu, ľahko sa pije a odporúčame ho k rozhovorom, počúvaniu hudby, ale aj na veľké oslavy. Jeden z najviac ocenených pív pivovaru First Craft Beer, ktorá od roku 2018 už získala 4 medaily.

Používaný chmeľ: Citra, Mosaic

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart