Vyrába pivo z lokálnych surovín a podporuje miestnych poľnohospodárov, posielame pozdrav z Republiky piva

V máloktorej krajine na svete bolo a je pivovarníctvo pevnou súčasťou štruktúry dejín a kultúry ako práve v Čechách. Pivovar a krčma sú dodnes jedny z najdôležitejších bodov tradičnej českej komunity.

Budějovický Budvar n. p. (národný podnik), výrobca ikonického českého ležiaku vareného v Českých Budějoviciach v srdci južných Čiech, odhalil po desiatich rokoch novú globálnu vizuálnu identitu svojich plechoviek a fliaš. Nový dizajn využíva farebnú paletu inšpirovanú českou vlajkou a vychádza zo štylistických prvkov historických etikiet pivovaru založeného v roku 1895. Okamžite rozpoznateľné tradičné logo je teraz zhora orámované historickým erbom Českých Budějovíc, mesta s viac ako 800-ročnou pivovarníckou tradíciou, v ktorom sa dodnes uvarí každá jedna kvapka Budvaru.

“Skutočne veľkou výhodou je to, že nie sme vlastnení žiadnou nadnárodnou korporáciou. Samozrejme, že je od nás českým štátom očakávaný a požadovaný zisk, ale nie sme zbytočne tlačení do znižovania nákladov za každú cenu na úkor technológie výroby, kvality a poctivosti českej tradície pivovarníctva, čo je pre nás na 1. mieste” – uvádza Aleš Dvořak, obchodný sládok národného pivovaru Budějovický Budvar. 

V jadre nového dizajnu sa nachádza aj odkaz na pôvodné prísady Budvaru z lokálnych zdrojov, ktoré sa nezmenili od začiatku výroby v pivovare: celé šišky chmeľu odrody Saaz z tradičného a svetoznámeho českého regiónu okolo mesta Žatec, ten najjemnejší moravský slad a 10 000 rokov stará prírodná mäkká voda z vodonosnej vrstvy z doby ľadovej, ktorá sa nachádza v zemi v hĺbke 300 metrov pod pivovarom. Spodnú časť etikety lemuje nápis “MAJETOK ČESKEJ REPUBLIKY“.

Budvar sa vyrába z lokálnych surovín a podporuje tak miestnych pestovateľov a poľnohospodárov. Okrem toho značka hrdo pokračuje v českej pivovarníckej tradícii aj podporou rozvíjajúcej sa remeselnej a minipivovarníckej scény v celej Českej republike tým, že sa delí o svoje odborné znalosti, priestory pivovaru a samotné prísady s inými výrobcami. Skutočnosť, že napriek svojej veľkosti a objemu výroby zostáva Budějovický Budvar v českom štátnom vlastníctve a nie v súkromných rukách je bezpochyby pozoruhodná. Odolávanie ponukám na predaj do súkromného vlastníctva je neodmysliteľnou súčasťou snáh pivovarníkov udržiavať pri živote tradície svojich predkov – napríklad používanie jedinečných a historických ingrediencií a niekoľkomesačný proces dozrievania Budvaru v pivovarských pivniciach, ktorý je výrazne dlhší ako vo väčšine iných, súkromných pivovarov po celom svete.

Rebranding a s ním súvisiaci globálny komunikačný koncept s názvom “Pozdrav z Republiky piva” oslavujú Českú republiku ako jedinečný a prosperujúci raj milovníkov piva a ukazujú, ako umenie variť dobré pivo aj v súčasnosti zostáva v samotnom jadre histórie a kultúry českého národa. Víziou Budějovického Budvaru, ako českého národného pivovaru, je podeliť sa o tento príbeh s celým svetom.

Redizajn balenia začína globálnu kampaň značky Budvar s názvom „Pozdrav z Republiky piva“, ktorá definuje Českú republiku – kde sa na jedného obyvateľa spotrebuje viac piva ako kdekoľvek inde na svete – ako skutočnú Republiku piva.

Zdroj: PR Budějovický Budvar

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení: 3

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart