V Beer Station v Trnave od augusta stála ponuka 4 pív + výber toho najlepšieho

Celkovo 8 remeselných pív si môžete nechať načapovať do fliaš v každej prevádzke najväčšej siete s remeselným pivom, v Beer Station. Každá prevádzka ponuku obmieňa a v poslednej dobe boli iba 2 pivá v stálej ponuke. Jozef 10° od Wywar a Vandal Americká IPA 14° od ŽiWELL. V Trnave budú po novom až 4 pivá v stálej ponuke.

“Ponuka pív zo slovenskej či českej remeselnej scény je vskutku bohatá. V Beer Station si vyberáme každý týždeň z ponuky stoviek pív, ktoré sú dostupné závozom týždeň čo týždeň. Ten pretlak začína byť enormný. Každý chce byť na pípe. Úprimne, v prípade, že by sme dokázali otočiť 100 a viac kegov mesačne, nebol by problém striedať na 8 pípach stovky rôznych pív mesiac čo mesiac. Pri postupne väčšom počte dodávateľov narastá zároveň zásoba prázdnych zálohovaných kegov, nakoľko nie každý vie prísť na mimobratislavský závoz na dennej, ba ani na týždennej báze doviezť pivo či si stiahnuť prázdne sudy.

Zároveň zákazníkov, ktorí si obľúbia vybrané pivá, týmto striedaním pív nútime stále experimentovať a častokrát si tie svoje obľúbené pivá na pípe nenájdu.

Preto prichádzame s novinkou. Vybrali sme 3 najobľúbenejšie štýly a pivá, ktoré sú vysoko pozitívne hodnotené v očiach našich zákazníkov. Ponuka stálych pív sa nám v minulosti osvedčila, nakoľko už od jesene 2018 sme nepretržite predávali pivo Jozef II. 10° od pivovaru Wywar a od júna nepretržite Vandal Americká IPA 14° od ŽiWELL. Výber stálej ponuky budeme na mesačnej báze mierne upravovať, no 2 pivá ostanú až do konca roka rovnaké (India a Clock).” – uvázda Ján Staškovič, vedúci prevádzky Beer Station Trnava.

Stála ponuka na August:

VÝČAPNÝ LEŽIAK 10° OD BEER STATION & PIVOVARU GENERAL (SK)

POPIS PIVA: Svetlý nepasterizovaný, nefiltrovaný výčapný ležiak. V chuti sladové, chmeľové, jemne horkasté.

Ocenenia: –
Horkosť: 25 IBU

Alkohol: 4%

ODPORÚČANIE: Pivo vhodné pre klasického pivára, ktorý nerád experimentuje rôznymi pivnými štýlmi a zároveň si chce dopriať každý večer ľahšie cenovo dostupné pivo (do 3 eur / liter).

CLOCK APA 12° OD PIVOVARU CLOCK (ČR)

POPIS PIVA: Vrchne kvasené pivo, nefiltrované, nepasterizované, zlatej farby, s nižšou hustou penou. Osviežujúca aróma citrusových plodov a chmeľovej živice. Stredne plne sladové telo, viac prekvasené. Stredná horkosť, ale o to výraznejšia aróma amerických chmeľov Simcoe a Cascade.

Ocenenia: Zlatá Pivní Pečeť 2016 (kategória American Pale Ale)
Horkosť: 35 IBU

Alkohol: 5,7%

ODPORÚČANIE: Pivo vhodné pre pivára, ktorý má rád klasiku a nechce príliš aromatické pivo vrchného štýlu. APA od Clocku poteší každého, ideálna na večer po jedle. Je cenovo dostupná (do 5 eur / liter).

VANDAL AMERICKÁ IPA 14° OD PIVOVARU ŽiWELL (SK)

POPIS PIVA: Nepasterizované, nefiltrované pivo s peknou bielou penou. V chuti a vôni cítiť citrusy, karamel a chmeľ. Stredná plnosť tela. Horkastejšia ovocná koncovka.

Ocenenia: Zlatá Pivná Korunka 2018 (kategória India Pale Ale)
Horkosť: 52 IBU

Alkohol: 6,1%

ODPORÚČANIE: Pivo vhodné pre tých, čo radi experimentujú s chuťami, hľadajú v pive rôzne citrusové tóny, no zároveň si ho chcú dopriať viac krát do týždňa, či na chatu alebo na párty (do 5 eur / liter).

STÁLA PÍPA OD PIVOVARU LUCKY BASTARD (ČR) * (vysvetlivka dole)

VÝBER PÍV:
Pale 12° – American Pale ALE, alc. 5,2%, IBU 32
– za studena chmelené Summitom a Cascade

– na varni chmelené Summitom, Centennialom a Herkulesom

Blond 11° – Czech Pale ALE, alc. 4,7%, IBU 29
– za studena chmelené Summitom a Sterlingom

– na varni chmelené Kazbekom a Herkulesom

Coco 13° – Session IPA, alc. 5,7%, IBU 35
– za studena chmelené Sorachi ACE

– na varni chmelené Sorachi Ace, Wilamettom a Herkulesom

ODPORÚČANIE: Piva vhodné pre náročnejších nadšencov vrchne kvasených pív. Majú výraznú citrusovú arómu, v chuti príjemne ovocné a horké. Alkohol je pekne skrytý a teda pri vyššom obsahu alkoholu nepôsobí nepríjemne. Coco Session IPA je príjemne cítiť za kokosom.

Približne od 1.9. bude od pivovaru Lucky Bastard u nás stála ponuka India IPA 15°:

India 15° – IPA, alc. 6,7%, IBU 29
– za studena chmelené Summitom a Cascade

– na varni chmelené Cascade, Wilamettom a Herkulesom

PONUKA ĎALŠÍCH 4 PÍV

Na ostatných pípach budeme v Trnave striedať pivá z českej a slovenskej produkcie, pričom budú platiť ešte niekoľko pravidiel. Na jednej z píp bude striedavá ponuka kočovného pivovaru Hellstork a na ďalšej bude vždy ponuka jedného tmavého piva, rôzneho štýlu (tmavý ležiak, stout, porter). Zvyšné 2 pípy budú určené pre ostatné pivá, či už zo stálej produkcie rôznych pivovarov alebo ich noviniek, s ohľadom na sezónnosť, no nebude chýbať vo výbere ďalší ležiak (so stupňovitosťou 11 až 13 EPM), resp. tretie pivo štýlu IPA (či už session IPA, NEIPA alebo iné úpravy tohto štýlu).

* Stála ponuka rotujúcej pípy pre pivovar Lucky Bastard vznikla po krátkodobom nečakanom výpadku piva India IPA 15°, ale nakoľko sa India už stihla objaviť na plagátoch a letákoch, nahradili sme to v auguste striedavou ponukou pív Lucky Bastard na 1 zo 4 stálych ponúk. O ďalších úpravách stálej ponuky vás budeme informovať.

#ziwell #luckybastard #general #clock #beerstation #trnava

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart