Staroturanský krásavec

Pivovar v obci Stará Turá existuje od roku 2015. Do stálej ponuky pív patrí Blonďák, Ryšavec a Brunet. Tie sú sezónne dopĺňané o vybrané špeciály. Názvy vyjadrujú farebnosť pív od svetlého, až po tmavé. Bohužiaľ sme nikdy nemali cestu okolo a mimo región sme na toto pivo nikde nenarazili, aj keď o jeho existencii sme samozrejme vedeli už dávno. Odškrtávam si teda další slovenský pivovar (vďaka R.).

Pivo sa čapovalo v Starej Turej už v roku 1629. Názov Staroturanský regál je odvodený od regálneho práva variť a čapovať pivo, ako aj od budovy pivovaru, ktorú Staroturania nazývali “regál”.

Staroturanský regál: Krásavec od Pivovar a pálenica Turák a vnuk
Štýl: IPA
Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, chmeľové produkty, kvasnice.
ABV: 5 %
Pivo má vysokú penu, medovú farbu s miernym zákalom. Pri otvorení do nosa udrie nemocničný zápach. Isto niečo nebude v poriadku. Chuť sladová, až surová. Necítim žiadnu horkosť ani chmele. Žiadna symfónia, iba droždie. Je toto vôbec IPA? Väčším průserom je ale nepríjemný pocit v ústach, ktorý ostáva veľmi dlho po dopití. Je to tam! Paralen? Penicilín? Nie je to prvýkrát, čo som v nejakom pive na podobnú nežiadúcu “príchuť” narazil, a aj keď ide o chybu (reakciu alkoholu s chlórom), stále to boli iba náznaky alebo len slabý tón v koncovke, v tomto prípade je ňou úplne zabité celé pivo. Bohužiaľ aj tak to niekedy dopadne, čo je len škoda, pretože po takejto prvej skúsenosti asi málokto dá danému pivovaru druhú šancu. Aj keď možno raz s iným pivom z inej várky … ale toto sa naozaj nepodarilo.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart