Predstavujeme zastávky 22. pivného pochodu Trnavskej 13-ky

Ak máš 22 rokov, teoreticky toto by mohol byť už tvoj 22. ročník pivného pochodu. No jedine, že ťa rodičia brávali už od narodenia. Ak nie, no chceš byť súčasťou histórie, príď aj tento rok a doplň svoju zbierku návštev tohto legendárneho trnavského pivného pochodu.

Mnohí Trnavčania poznajú toto pivné podujatie ako takú otváračku pivného leta, kedy majú možnosť obehnúť 13 podnikov, kde sa výborne zabavia, najedia, napijú a tí úspešnejší ukončia svoju pivnú púť s diplomom v ruke. Ani tento rok nie je výnimkou a do trasy bolo pridaných opäť aj niekoľko bonusových podnikov.

Výnimočnosťou 22. ročníku pivného pochodu je vlastný stánok Trnavskej 13-ky a Beer Station Trnava. V tomto zastavení nazvanom “KAMINÁČ” sa bude dokonca čapovať vlastné pivo – polotmavé TRNAVSKÉ ONÉ 11,4°, ktoré táto dvojica pivných nadšencov navarila v piešťanskom pivovare ŽiWELL s najlepším sládkom na Slovensku – Petrom Demkom a jeho pomocným sládkom Tomášom Antalíkom (Kočovný pivovar Radošina). Prinášame vám kompletný prehľad podnikov.

Trochu z histórie piva v Trnave

Výroba piva patrí k najstarším výrobným postupom, dokonca vznikli ešte skôr, ako spôsob prípravy chleba.

V roku 1419 dostala Trnava špeciálne privilégium – ako kráľovské mesto malo výsadu od Kráľa Žigmunda variť a predávať pivo, čím sa legalizoval stav siahajúci do 14. storočia. Trnava je jedným z najznámejších miest v hornom Uhorsku, kde sa vyrábalo a predávalo pivo.

Hlavné podniky na pivnej trase:

Amfik Café

Všetko má svoj začiatok a koniec. My štartujeme tento rok v AMFIK Trnava a tam svoju púť 22. ročníka aj ukončíme!
Čapované pivo Plzeň 12° a Gambrinus 10°, čapovaná kofola originál, čapovaný Birell Pomelo & grep (nealko), Pivné raňajky (domáce nátierky s vlastným čerstvým pečeným pečivom, mäsové výrobky ako párky, klobásky so syrom a klasické klobásky,americké hot dogy s hranolkami, klasická gustíkova cigánska, počas dňa pečené heiky a pečené prasa

Kamináč

Povinnou jazdou pre každého z vás, je zastávka KAMINÁČ v lesoparku na Kamennej ceste.

Čapovať sa bude podávať nové živé remeselné pivo Trnavskej 13 tky, ležiak 11,5 navarené s Trnavská 13 spoločne s Beer Station – v piešťanskom pivovare ŽiWELL, k tomu pár vrchne kvasených špecialít od Hellstork a ŽiWELL a taktiež miešané drinky aj nápoje pre našich najmenších.
Pod zub ponúkame street food od Chefs Truck???? Do rytmu vám bude hrať DJ

VODAREN craft bistro

Nováčikom na pivnom pochode je tento rok VODAREN craft bistro na Okružnej. Svojou industriálnou atmosférou však do rodiny Trnavskej 13 zapadne veľmi rýchlo.
Čapovať budú svetlý aj tmavý Bakalář a nepasterizovaný Hauskrecht. Pod zub budú pastrami sendviče, utopenci, domáci nakladaný hermelín, klobásovo slaninová doska a remeselné špeciály.

Bufet U Medveďa

Náladičku vám spríjemní country kapela, ktorá bude hrať od rána až do večera.
Krušovice, Pilsner a aj Kofola, Pečené rebierka, údené kolená, kotlíkový guláš a cigánska.

Blumen Café

Plzeň, Gambrinus, tmavé pivo a pre kávomilcov je pripravená originál káva z trnavskej pražiarne ☕️či limonády.
Po chuti vám bude Blumen hot dog so zaúdenou klobáskou.

Piváreň DEPO Trnava
Pilsner Urquell, Gabrinus, Birell, voľba sládkov. Guláš, burgre, grilovaná klobása, ale aj iné prekvapenia

Relax Reštaurácia
Relax reštaurácia ani tento rok na Trnavskej 13 nie je výnimkou.
Pite a jedzte až donevidenia:
Tanková Plzeň, Gambrinus 10°, tmavý Šariš, nealko ochutené aj klasické. Pod zub ponúkajú cigánsku, hovädzí guláš, pizzu a špeciality z jedálneho lístka

Cerveza Sports Bar
Krušovice 10°, Krušovice 12°, Starobrno 10°, Breznak 10°, špeciál z domácich pivovarov, Chrumkavé oškvarkové domáce pagáčiky, pečené klobásky, utopence, pečené rebierka a nakladaný hermelín.

Merkur Pub&Restaurant
Bakalář alko aj nealko za studena chmelený, Hauskrecht, Černovar. Bravčové rebrá, burgre, kuracie krídla, sviečková na smotane s brusnicami, Bakalárov guláš s domácim knedlíkom.

Reštaurácia Sessler
Pivovarnícke špeciality a sládkov špeciál, pivo z portfólia Sessler – svetlý ležiak 11,5 °, tmavý ležiak 13 °, svetlý špeciál 20°, nealko piva Sessler s plátkom citróna na zvýraznenie chuti.

Rotunda Spiegelsaal
Načapujú vám špeciálnu edíciu piva Bernard – Rotunda 11°,Pod zub ponúkajú pečenú klobásu a vegetariánsky šalát.

Čajka
Čapovať budú pre vás tankový Gambrinus 10°, Leffe, Hoegarden, Plzeň, Birell nealko aj pomelo grep, Kofola, Špeciál – Voľba sládkov, čapované Prosecco a limonády od Herbert Sirupy. Pod zub budete mať na výber pravé maďarské Halászlé a hovädzí gulášik.

Radničná Piváreň
Čapovať budú do nálady Pilsner Urquell priamo z tankového auta, ďalej tmavý Šariš, nepasterizovaný Gambrinus a pivný špeciál a k tomu domácu pálenku od deda. Pod zub ponúkajú kotlíkový guláš, grilovanú pivnú klobásu, cigánsku v žemli a mastený domáci chlieb s cibuľou.

Lokal PUB
Táto zastávka je výnimočná kombináciou remeselných pív, pivotékou a kuchyňou zameranou na streetfood.
V LOKAL PUB Trnava budete môcť ochutnať: Remeselné pivká vrátane ležiakov, IPA, APA, ALE, Stout, Souer. Burgre, Long dog, guláš, domáce oškvarkové pagáče, domácu tlačenku a veľa ďalších šmakocín

Bonusové podniky:

Lokálka
Gambrinus, Pilsner, limonády, originál pálenky, čerstvé bagety, grilované klobásy, zeleninka

Stará Pošta Terasa
 Krušovice 10°, Krušovice 12° Chrumkavé oškvarkové domáce pagáčiky, utopence a nakladaný hermelín

Saigon
Na pivnom pochode vám ponúkajú svoje vlastné pivo  obľúbené u štamgastovSAIGON Tiger 10°

Piváreň a Pizza Krym
Čapovať budú Sessler 10°, Sessler 11,5°, v ponuke je aj tmavé a 20° špeciál. Chrumkať môžete pizzu, plnené pizza štangle ako stvorené k pivku

Ako to je s hodnotením, aplikáciou a pivným indexom?
Aplikácia:
stiahnúť môžete tu: LINK
  • aplikácia je vytvorená len pre telefóny s OS Android
  • v aplikácii máte prehľad podnikov, mapky a aj hodnotenie podnikov s komentárom a možnosťou vložiť fotku
Pivný index:
  • zbierajte pečiatky v každej zastávke a získajte diplom
  • štart a cieľ je v podniku Amfik Café
  • pečiatku získate za akýkoľvek konzum v zastávke (nielen pivo, ale aj káva, jedlo a pod.)
  • v pivnom indexe môžete aj hodnotiť jednotlivé podniky a organizátori ešte v daný večer vyhodnotia najlepšie podniky
V prípade, že si chcete nastaviť rámik na FACEBOOKU, tu sú inštrukcie:

1. Choďte na váš FB profil a prejdite myšou na profilovú fotku2. Kliknite na “Aktualizovať”3. Vyberte “Pridať rám” 4. Vyhľadajte “Otváram leto s Trnavskou 13” a vyberte si tento rámik 5. V spodnej časti okna kliknite pri možnosti “Prepnúť späť na predošlú profilovú fotku” na možnosť “Nikdy” 6. Kliknite na “Použiť ako profilovú fotku”

Alebo kliknite semhttp://bit.ly/2U4FgqK

V prípade, že si chcete zakúpiť oficiálny merch – rôzne pamätné darčekové predmety, neváhajte zájsť do CD Aquarius alebo tak môžete urobiť aj na e-shope: https://www.mojaprint.sk/kategoria-produktu/trnavska-13 … Tričká si budete môcť zakúpiť aj v sieti Beer Station v Trnave.

V prípade, že si chcete zakúpiť oficiálny merch – rôzne pamätné darčekové predmety, neváhajte zájsť do CD Aquarius alebo tak môžete urobiť aj na e-shope: https://www.mojaprint.sk/kategoria-produktu/trnavska-13 … Tričká si budete môcť zakúpiť aj v sieti Beer Station v Trnave.

Tešíme sa na vašu návštevu a Daj Boh šťastia (s počasím)! 🙂

#trnavska13 #trnava #pivnypochod

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart