Damian Beer&ale

Pivný bar Bratislava

Príbeh podniku

Kočovný pivovar Damian Gypsy Brewery je mojim osobným projektom, ktorý som odštartoval v roku 2014 po skúsenostiach s distribúciou remeselného piva.

Začínal som na jar 2010 dovozom pivných špeciálov a odvtedy sa intenzívne zaoberám s pivom a jeho rozmanitosťou. Po 2 rokoch som začal distribuovať prvé malé (remeselné) pivovary. Postupne som pridával ďalšie a ďalšie až som sa dostal cez kamarátov z legendárneho hostinca Richtár Jakub k prvej kočovnej várke piva. Bola to 500l várka Vianočného Stout-u s vanilkou a škoricou, ktorú som uvaril za pomoci sládkov Petra Chňupu a Martina Lučka v novootvorenom pivovare Jama. 

Mojim prvotným snom bolo vytvoriť tak zaujímavé pivné štýly aké tu vtedy boli veľmi vzácne a v kvalite, ktorá nebola bežná. Od začiatku som si teda stanovil 2 ciele, rozmanitosť a kvalitu.

Za 5 rokov som uvaril cez 30 rôznych pív v takmer tucte malých pivovarov na Slovensku, v Českej republike a Chorvátsku. Moje pivo môžete stabilne ochutnať v Bare Damian na Trenčianskej ul. v bratislavskom Rozadole, ako aj vo vybraných podnikoch s remeselným pivom v Bratislave a iných mestách. 

Najpredávanejšie a jediné celoročne dostupné pivo z môjho portfólia je Damian Protodesinka, ľahký ležiak 10% . Do toho počas roka varím rôzne pivné štýly ktorými sa snažím osloviť širší okruh pivných nadšencov. Výnimočne varím limitované várky veľmi špeciálnych až bláznivých pív. Najčastejšie ide o kyseláče – sour ale (údené, ovocné alebo slané) ako aj silnejšie tmavé pivá.

Damián Veis

Damian Gypsy Brewery

COVID-19: Rozvoz Piva

Pivotéka Damian Bottle Shop funguje. Budete si môcť kúpiť fľašky so sebou a ponúkame možnosť dovozu. Cena za dovoz pri objednávkach do 25 € je 5,9 €/ do 50 € je 3,0 €/ nad 50 € bez doplatku. Pri objednávkach nad 100€ platia veľkoobchodné ceny. V prípade záujmu o predaj sudového piva na doma vieme v obmedzenom množstve zapožičať prenosné výčapné zariadenie.Všetky info na Facebooku Damian Beer&ale

Kontakt

Adresa:
Trenčianska 56F, Bratislava

Otváracie hodiny

Telefón:
E-mail:
objednavky@pivodamian.sk

Novinky

Galéria

Pivný lístok

Aktuálne nie je k dispozícii

Prejdi do e-shopu

Najnovšie články v magazíne

  • Nádražná 2204/8, Partizánske
  • Predná Hora, 049 01 Muráň
  • Komenského 17 Košice, 04001
  • Šenkvická cesta 14/A, 902 01 Pezinok
  • Pri Hrubej lúke 9, 841 01 Bratislava
  • Rudé Armády 11 Rousínov, Česká Republika
  • Zichovec 46, 273 74 Klobuky
  • Bezručová 7, 586 01 Jihlava
  • Komárovská 46 82106 Bratislava
  • Biovetská 32, 949 01 Nitra
Close Menu
×
×

Cart