Villa Saxorum

Kočovný pivovar Spišské podhradie

Príbeh pivovaru

“Belo z Božej milosti kráľ Uhorska , prvý krát spomína mesto, ktoré obývajú Sasi pod Spišským hradom – VILLA SAXORUM SUB CASTRO. Kedže toto mesto je mojím domovom , nesie po ňom názov i môj kočovný pivovar.

Spišský hrad ako jeden z najvačších hradných komplexov v strednej Európe ,pýcha nie len Spišského regiónu, či východného Slovenska ale celého národa je dominantou nášho kraja. Na jeho česť a slávu sme uvarili toto originálne pivo. Pivo s názvom Spišský hrad je poctivé remeselné, vrchne kvasené, nefiltrované pivo z kategórie Pale Ale. Je uvarené z 5 druhov sladu a 4 druhov chmeľu. Má jantárovo-bronzovú farbu, stredne plné sladové telo s príjemne osviežujúcou chuťou exotického ovocia a dlhým dozvukom jemnej horkosti. Naše pivo varím podľa vlastnej receptúry v krásnom historickom spišskom meste Kežmarok v pivovare Brauhaus.”uvádza pivovar na svojej  stránke.

Pivo si môžete vychutnať v reštaurácii U Spišských Bratríkov, ktorá patrí majiteľovi značky kočovného pivovaru. Ten ponúka aj ubytovanie vo svojom bungalove v Spišskom Hrhove s krásnym vyhľadom cez službu AirBnB.

Kontakt

+421910596475
Firma:
VILLASAX,S.R.O.
Adresa:
Štefánikova 71, 053 04 Spišské podhradie
Distribútor:
Vlastná distribúcia
Telefón:
+421910596475
E-mail:
pivospisskyhrad@gmail.com

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart