Ursus

1. ružomberský pivovar

Príbeh pivovaru

1. ružomberský pivovar – Čutkovská dolina sa nachádza v malebnom prostredí Čutkovskej doliny, v centre dolného Liptova, mestskej časti Ružomberka. Vznikol na základoch úspešne sa rozvíjajúceho areálu „U dobrého pastiera“, ktorý už mnohé roky prináša hlavne relax, kľud a pohodu ale aj kulinárske, či turistické zážitky domácim návštevníkom ako aj hosťom z ďaleka. Je obľúbeným cieľom turistov, cyklistov, či lyžiarov.

Pivovar URSUS dopĺňa ponuku služieb areálu o pravé remeselné pivo varené tradičnným postupom podľa historicky osvedčenej receptúry.

Pri výrobe nášho piva prísne dbáme na výber kvalitného sladu, chmelu a osvedčenej receptúry. Nepochybne najdôležitejšou časťou pri výrobe je voda. Tá pochádza z lona nádhernej liptovskej prírody a svojím zložením a kvalitou robí naše pivo jedinečným na svete.

Na výrobu piva dohliada kvalifikovaný sládek Peter Bačkor, ktorý garantuje prvotriednu kvalitu výrobného postupu. Pri výrobe má k dispozícii technológiu disponujúcu 500litovorou varnou nádobou a scedzovačkou. Základom je však otvorené kvasenie vďaka „spilkám“, čo zabezpečuje nášmu pivu neopakovateľnú chuť. Ležiacke CK tanky sú uzavreté v chladiacej miestnosti, zabezpečujúce tak kvalitné dozrievanie pri adekvátnej teplote a čase.

Kontakt

Firma:
Drevovia, s.r.o.
Adresa:
Čremošná 8684, 034 06 Ružomberok
Distribútor:
Telefón:
+421907533300
E-mail:
ursus@pivovarursus.sk

Krajina pôvodu / Typ pivovaru:

Novinky

Galéria

Prejdi do e-shopu

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Predošlé
Ďalšie

Najnovšie články v magazíne

Close Menu
×
×

Cart