Štramák

Minipivovar Senica

Príbeh pivovaru

Začali sme variť pivo ako domovariči pre vlastnú spotrebu a blízke okolie. Vtedy sa pivo volalo Komanč. Sme minipivovar v Senici (región Záhorie, Slovensko).

Zväčša sme varili vrchne kvasené pivá ako Pale Ale, Weizen a podobne, nakoľko v domácich podmienkach boli pre ležiaky ideálne teploty len v zimných mesiacoch. Mali sme varnu o objeme 100L, čo po chvíli bolo nedostatočné. Ľuďom pivo chutilo a tak sme sa rozhodli, že postavíme pivovar. K dispozíci sme mali vlastné priestory Pivárne u Albína, ktorá funguje už vyše 20 rokov. Rekonštrukcie interiéru “hospúdky” trvali viac ako 3 týždne. Museli sme postaviť úplne novú budovu, ktorá dnes slúži na hlavné kvasenie a ležanie piva. Po ukončení stavebných úprav sme v apríli 2013 otvorili v Senici pivovar. Nový pivovárek, tak aj nový názov a od vtedy sa pivečko aj pivovar volá Štramák. Disponujeme varnou o objeme 600L. Varíme dekokčným aj infúznym rmutovacím spôsobom. Postup volíme podľa typu vyrábaného piva. Studená výroba piva prebieha v otvorených kvasných kadiach (spilkách) a dokvasuje v ležiackych tankoch a následne vyzreté pivo stáčame do sudov a čapujeme.

Kontakt

+421 915 743 847
Firma:
M.E.R.A.D. s.r.o.
Adresa:
Robotnícka 93, 905 01 Senica
Distribútor:
Telefón:
+421 915 743 847
E-mail:
info@stramak.sk

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart