Albrecht

Zámecký pivovar Frýdlant Česká republika

Príbeh pivovaru

Pivovar Albrecht sídli v budove obnoveného Zámockého pivovaru vo Frýdlante, kde od roku 2014 varí remeselné pivá za pomoci modernej technológie a prvotriednych surovín.

Jedná sa o niekdajší vrchnostenský pivovar svojou historiou preukázatelne siahajúcu až pred rok 1381. Objekt zámeckoho pivovaru bol naposledy vlastnený hrabětem Clam-Gallasem. Nachádza sa priamo pod frýdlantským zámkom na brehu rieky Smědé pri začiatku starej cesty do Raspenavy v podhorí najdivočejšej části Jizerských hor. Hlavným cieľom je vybudovanie priemyslového pivovaru s predpokládanou kapacitou výroby 40.000 hl piva ročne. Výroba piva tu nadväzuje na dlhú tradíciu. Pivo z frýdlantského pivovaru bolo vyhlásené v širokom okolí. Pivo sa tu prestalo variť po znárodnení v roku 1949. Medzi ďalšie dielčie ciele projektu patrí vybudovanie kongresového a školiaceho strediska zameraného nielen na pivovarstvo a sladovníctvo. Súčasťou školiaceho strediska je minipivovar o ročnom výstave až 5000 hl.

Kontakt

+420 487 989 000
Firma:
Pivovar Albrecht s.r.o.
Adresa:
Hejnická 4073 46401 Frýdlant, Czech Republic
Distribútor:
Telefón:
+420 487 989 000
E-mail:
info@pivovar-frydlant.com

Zoznam pív

Zobrazí sa iba v prípade, že sa pivá daného pivovaru nachádzajú v našej databáze. V prípade záujmu o pridanie do databázy kontaktujte správcu

Kde sa čapuje alebo predáva

Zoznam podnikov, kde sa pivo daného pivovaru čapuje alebo predáva sa zobrazí iba v prípade, že sú tieto dáta vyplnené v administrácii profilu. V prípade záujmu kontaktujte správcu.

Pivovar na UNTAPPD

Galéria

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Novinky v pivovare

Z nášho magazínu

Každý pivovar má nárok na publikovanie článku ZADARMO. V prípade záujmu kontaktujte správcu portálu. 

Reklama

Od našich partnerov a obľúbené články

Najnovšie články v magazíne

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Čítaj viac
Close Menu
×
×

Cart