Čierny kameň z Pánskeho lesa

Jeden z najmladších slovenských pivovarov – pivovar Herrenwald otvorili minulý rok v časti obce Malá Ida (okres Košice – okolie) s názvom Panský les, podľa ktorého nesie svoje meno. Varia spodne i vrchne kvasené pivá a svoje priestory ponúkajú aj kočovníkom. Navyše v letných mesiacoch je to príjemné zakončenie kúpania v neďalekej obľúbenej rekreačnej lokalite Pod Bukovcom.

Novinkou na výčape je Blondes passion (ale s marakujou a mangom), lež dnes sa pozrieme na chuť úplne inému pivnému štýlu, ktorý som “uchmatol” z podnikovej chladničky.

Tmavé silné vrchne kvasené pivo typu Robust Porter. Porter reprezentuje konzervatívne hodnoty Anglicka 18. storočia, odkiaľ pochádza. Tvorí korunu našej sezónnej ponuky pív. Je charakteristické čiernou farbou a krémovou penou. Receptúru tvorí päť druhov anglického sladu Simpsons. V chuti dominujú kávové, čokoládové a karamelové tóny. Na pozadí je neustále prítomná solídna a prispôsobivá horkosť anglického chmeľu.

Onyx od Herrenwald

Štýl: Robust porter

Zloženie: Voda, jačmenné slady, špeciálne pražené slady, chmeľ, pivovarské kvasnice.

ABV: 6.5 %

V prvej milisekunde po otvorení trochu razí alkohol, ten sa však našťastie hneď stratil a vystriedala ho aróma pražených sladov. Mok tmavej takmer nepriehľadnej farby s nádhernou krémovo hnedou penou. Chuť má sladkú s príchuťou kávy, čokolády, ale aj hrianky. Hojný chmeľový dojazd. Po dopití hrejivé pocity. Ešte o milimeter plnšie telo, tak by bolo z tohoto kameňa úplne luxusné pitíčko.

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart