Čierny kameň z Pánskeho lesa

Jeden z najmladších slovenských pivovarov – pivovar Herrenwald otvorili minulý rok v časti obce Malá Ida (okres Košice – okolie) s názvom Panský les, podľa ktorého nesie svoje meno. Varia spodne i vrchne kvasené pivá a svoje priestory ponúkajú aj kočovníkom. Navyše v letných mesiacoch je to príjemné zakončenie kúpania v neďalekej obľúbenej rekreačnej lokalite Pod Bukovcom.

Novinkou na výčape je Blondes passion (ale s marakujou a mangom), lež dnes sa pozrieme na chuť úplne inému pivnému štýlu, ktorý som “uchmatol” z podnikovej chladničky.

Tmavé silné vrchne kvasené pivo typu Robust Porter. Porter reprezentuje konzervatívne hodnoty Anglicka 18. storočia, odkiaľ pochádza. Tvorí korunu našej sezónnej ponuky pív. Je charakteristické čiernou farbou a krémovou penou. Receptúru tvorí päť druhov anglického sladu Simpsons. V chuti dominujú kávové, čokoládové a karamelové tóny. Na pozadí je neustále prítomná solídna a prispôsobivá horkosť anglického chmeľu.

Onyx od Herrenwald

Štýl: Robust porter

Zloženie: Voda, jačmenné slady, špeciálne pražené slady, chmeľ, pivovarské kvasnice.

ABV: 6.5 %

V prvej milisekunde po otvorení trochu razí alkohol, ten sa však našťastie hneď stratil a vystriedala ho aróma pražených sladov. Mok tmavej takmer nepriehľadnej farby s nádhernou krémovo hnedou penou. Chuť má sladkú s príchuťou kávy, čokolády, ale aj hrianky. Hojný chmeľový dojazd. Po dopití hrejivé pocity. Ešte o milimeter plnšie telo, tak by bolo z tohoto kameňa úplne luxusné pitíčko.

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Nezaradené

Beer Station Fest opäť v Tržnica Nivy!

  Pozývame vás na ďalšie pokračovanie festivalu remeselých pív – BEER STATION FEST.Zavíta k nám opäť viac ako desať pivovarov zo Slovenska, Čiech a Poľska. 

Aktuality

6. Narodeniny Beer Station

Ahojte kamoši 🙂 Pozývame vás na prvú tohtoročnú Beer Station Párty, ktorá sa ponesie v duchu našich 6 narodenín 🎂 a bude to poriadne veľká párty

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart