Zažili sme riadenú ochutnávku “Čechy NASLEPO” v Beermalade

Na riadenú pivnú ochutnávku v Beermalade som sa chystal už dávnejšie a som rád, že to konečne vyšlo. Pri širšom štýlovom zameraní a ochutnávke nie veľmi známych českých pív dopadla táto ochutnávka úplne na výbornú. Ideálny spôsob ako osláviť medzinárodný deň piva, ktorý pripadá vždy na prvý augustový piatok.

Po mojej takmer 2 hodinovej ceste z Trnavy sme sa spolu s Missi a Denisom cestujúc až zo Žiliny dostavili do Beermalade, ktorý sídli v prízemných obchodných priestoroch novostavby v Rusovciach. Netrpezlivo na nás všetci čakali a po usadení sme sa hneď pustili do ochutnávok. Keďže bola naslepo, Monika nám nalievala postupne 10 pív do štýlových pohárov tak, aby sme nevideli etikety a spolu s Imrom umne zamlčali všetky podstatné indície, aby sme sa o názve piva, štýlu a pivovare dozvedeli až na záver.

Mimochodom, zoznam pív bol starostlivo vybraný Imrom a Monikou po ich 9 dňovej pivnej ceste po Českej republike. Ich cesta bola obohatená množstvom zážitkov, ktoré české “vesničky” ponúkajú. Rovnako ako aj u nás, stretli viacero skvelých výčapných, no zažili aj takých, ku ktorým by sa už viac nevrátili. Ich pivná cesta bola o to bohatšia vďaka tomu, že nešli po diaľniciach, ale po nespoplatnených cestách a tak zažili aj neplánované zastávky, ktoré stáli za to. Ak sa chcete inšpirovať takouto pivnou cestou, viac o ich ceste si už čoskoro budete môcť prečítať na portáli opive.sk. Poďme ale späť ku ochutnávke.

Zoznam ochutnávaných pív:
  1. Solnice 10° – Czech pilsener, alc. 3,8% (5)
  2. Bítov Tesák 12° světlý ležák – Czech pilsener, alc. 4,6% (8)
  3. Písecký Vídeňský ležák – Amber lager Intl / Vienna, alc. 4,6% (7)
  4. Český Krumlov Světlý ležák 11° – Czech pilsener, alc. 4,7% (4)
  5. Zlatá Kráva Farm APA – APA, alc. 4,8% (1)
  6. Zvíkovský Rarášek 11° Pšeničné – Weissbier / Hefeweizen, alc. 5% (2)
  7. Bohemia Regent Pivo Petra Voka 13° – Polotmavý, alc. 5,3% (9)
  8. Hluboká Uzený Josef – Smoked – rauchbier, alc. 5,5% (1)
  9. Studánky IPA 14° – IPA, alc. 6,2% (3)
  10. Blatná Blatensky IPL – India Pale Lager / Hoppy, alc. 7,3% (6)
Našou úlohou bolo určiť každému pivu poradové číslo a vytvoriť tak spoločné celkové hodnotenie. Aj keď išlo o rôzne štýly a porovnávať medzi nimi nebolo ľahké, postupným ochutnávaním a diskusiou sme si každý zvolili to svoje poradie, z ktorého Monika s Imrom vytvorili celkové poradie. V niektorých kúskoch nás poradie prekvapilo, pri iných to zas bolo vcelku jednoznačné. Poradie nájdete pri zozname pív na konci v zátvorkách (na 1. a 2. mieste boli pivá s rovnakým počtom bodov, preto je výsledné poradie od 1 po 9).

Musím uznať, že v slepom odhade pivného štýlu a sily piva mám ešte sám čo doháňať, nakoľko som štýlovo trafil len polovicu pív a v rámci stupňovitosti ani nehovorím radšej. Po vyhlásení našich výsledkov sme si ešte príjemne pokecali pri pivku, ktoré bolo na výber v chladničke. Samozrejme len tom, ktoré nebolo pripravené na najbližšie “džemovanie”.

Najbližšie ochutnávky – verejné, čisto dámske alebo na mieru napr. pre firemné teambuildingy

Rád by som dodal, že stretnúť sa v takomto užšom kruhu pivných nadšencov je veľmi príjemné a všetkým to vrelo odporúčam. “Info o ochutnávke zverejňujeme primárne na facebookovej stránke Beermalade, plus máme aj mailing list, kde môžeme pridať hocikoho, stačí na info@beermalade.com napísať správu spolu s platným mailom. Cena závisí od playlistu. Snažíme sa raz do mesiaca. Aj to väčšinou vychádza. Každopádne, nevieme tému najbližšej, aj keď mám asi 3 nápady, ale všetko závisí od dostupnosti piva. Potom je obľúbený aj Dámsky klub, čo je ochutnávka, kde sa stretnú výsostne dámy. Toto sú verejné ochutnávky, ktoré organizujeme sami za seba. A ďalšia cesta je ochutnávka pripravená na mieru – ideálne pre FIREMNÉ OCHUTNÁVKY – podmienky: minimálne 6 ľudí, max 15, Dohodne sa termín, playlist a ideme na to. Nie je nutné čakat na vyhlásenie ochutnávky.” – uvádza Imro pre tých, čo by radi prišli na podobnú riadenú ochutnávku.

Viac o Beermalade:

Džemy Beermalade – vyrobené z kvalitných remeselných pív sú jedinečným domácim produktom, ktorý sa oplatí vyskúšať. Toto osobité spojenie tradičných metód a inovácie vytvára špecifickú chuť, ktorú ocenia najrôznejší konzumenti od tých čo si dajú jedno pivo z času na čas až po zarytých pivárov, ktorí sa sa pivom zaoberajú do hĺbky. A samozrejme aj tí, ktorí hľadajú nové chute, ale pivu neholdujú. Veľkou výhodou je, že po ochutnaní nášho džemu možete aj šoférovať. Jednoducho, pivo na zjedenie!

Po prvej oficiálnej ochutnávke v pivotéke 100 pív sme zistili, že tento džem sa dá spojiť naozaj s čímkoľvek, na čo má človek chuť. Od klasického a sladkého pečiva, cez rôzne syry, údené a pečené mäsá až po ovocie ako napríklad banány. Náš džem je vhodný na varenie, pečenie, chlebíčky, alebo –ako to má naša dcéra najradšej– jednoducho na lyžičku. Kreativite sa medze nekladú!

Po dvoch oceneniach Great Taste Awards z roku 2017 sme AJ za rok 2019 získali toto prestížne ocenenie vo forme jednej hviezdičky za Beermalade Stupavar Smoked Porter.

Kde sa dá naša Beermalade kúpiť? Samozrejme na našej stránke, v Džemovare a pivotéke beer[malade] na Starorímskej 2 v Rusovciach a v pivovaroch, z ktorých pív sú naše džemy vyrobené, taktiež na podujatiach, na ktorých sa zúčastňujeme.

Zdroj: www.beermalade.com a Facebook

SLEDUJ BEERMALADE AJ NA INSTAGRAME: -> -> www.instagram.com/beermalade/
#beermalade #gastro

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Predošlé
Ďalšie
Close Menu
×
×

Cart