Tvorba ponuky pív a novinky v pivnej stanici Beer Station Trnava

Tvorba ponuky pív a novinky v pivnej stanici Beer Station Trnava

Radi by sme vám poďakovali za priazeň a enormný záujem o živé remeselné pivo do fliaš so sebou. Touto cestou by sme vás radi informovali o tom, ako tvoríme a budeme tvoriť ponuku pív v tejto trnavskej pivnej stanici a čo nové pre vás chystáme.
PONUKA PÍV
Za posledných 6 mesiacov ste si možno niektorí všimli istú logiku poza výber 8 pív, ktoré na vás denne u nás čakajú:
  • nerozdeľujeme a neplánujeme piva podľa krajiny. T.j. pravidelne u nás nájdete aj obľúbené české pivá – väčšinou ide o TOP pivá z českej produkcie, občas aj zahraničné
  • stála ponuka Jozef II. 10° pivovaru Wywar – ostáva aj naďalej
    stálu ponuku doplníme o tzv. rotujúcu pípu pre Remeselný pivovar Hellstork – t.j. vždy nájdete na výčape minimálne 1 pivo od tohto obľúbeného záhorackého pivovaru
  • v ponuke chceme vždy 4 piva typu ALE – t.j. 3x IPA (štýlovo rôzne, t.j. aj bežné, aj session aj NEIPA resp. silné double/triple) + 1 x APA (alebo blond ale či rôzne “farmhouse” atd)
  • minimálne 1 ďalší ležiak 11° – 13° (svetlé, polotmavé a pod.)
  • vždy 1 tmavé pivo – ale rôznych štýlov – t.j. či tmavý ležiak alebo Porter, Stout prípadne Black IPA
  • 1 pivo – špeciálne – t.j. kyseláč / medové / hefeweizen / berliner a pod.
ČO NOVÉ CHYSTÁME
Mnohí si pýtate pivá z pípy 1 a 2 do skla, žiaľ stále sme jediná prevádzka, ktorá nečapuje všetkých 8 pív do skla – TOMU JE KONIEC. Aj napriek tomu je trnavská pivná stanica jednou z najsilnejších prevádzok na Slovensku v rámci siete Beer Station.
Nakoľko už stovky z vás majú našu brandovú sklenenú fľašu alebo chodíte s vlastnými sklenenými fľašami a nám to relatívne dosť komplikuje obsluhu ak je toho naraz veľa, rozhodli sme sa pre MODERNIZÁCIU.
V dohľadnej dobe nielenže zabezpečíme to, že všetky pivá pôjdu do skla, ale podporíme aj “ekológiu” a to tým, že domontujeme 2. výčap do skla a teda vytvoríme 2 štvorice píp na plast spolu s výčapom do skla.
Ponuka 8 pív teda ostane, ale všetko aj do skla a zdvojnásobime schopnosť čapovať pivo do skla, aby sme vás obslužili rýchlejšie a pohodlnejšie.
Uvažujeme o zaradení do ponuky 0,5l sklenené fľaše na úkor 0,5l plastových fliaš. Nové plastové fľaše 1,5l a 2l s držiakom zaradíme natrvalo do ponuky. To si však z kapacitných dôvodov môže dovoliť prevádzka (podľa nášho názoru a skúsenosti) len pri zaradení 2. výčapu do skla. Veríme, že to môže byť správny krok.
Systém ponuky pív nie je na každej pivnej stanici rovnaký a podlieha aj istým regionálnym vplyvom a obmedzeniam celoslovenskej distribúcie. Nakoľko každá pivná stanica je prevádzkovaná samostatným podnikateľom, rôzne formy modernizácie sú možné až po zvážení samotného prevádzkovateľa.
Veríme, že vás touto modernizáciou, ktorá by mala prebehnúť do konca mája, potešíme a budete nám aj naďalej verní.
Viac o Beer Station si prečítajte tu.
Ján Staškovič – zakladateľ prevádzky a Roman Šula – vedúci prevádzky.
#beerstation #trnava #hellstork #wywar

Pridaj komentár

Close Menu