Špeciály od Sĺňavy a ŽiWELL Express Praha – Piešťany

Predstavíme si 2 nové pivá z dielne najlepšieho sládka na Slovensku – Petra Demka z piešťanského pivovaru ŽiWELL. Prvý špeciál čisto letný kúsok do horúceho počasia a druhý špeciál málo známeho štýlu Biére de Garde, ktorý mnohí poznáte pod štýlom Farmhouse/Saison.

ŽiWELL Sĺňava – klasický svetlý ležiak, plato 10°, obsah alkoholu 3,9 % obj. V ponuke bude po celú sezónu!

Klasický český ležiak Sĺňava sme navarili pre široké masy „pivopičov“. Ľahké sladové telo a nízky obsah alkoholu ho predurčujú na každodenné pitie po celý rok. Všetci majú chuť skúšať niečo nové a piť zaujímavé, častokrát ťažké kúsky, ale keď bude vonku 35 °C, každý z nás skončí pri ľahkom, svetlom, ležiaku českého typu.  V ŽiWLLI tomu rozumieme a rozhodli sme sa uspokojiť aj túto požiadavku klasického pivára. Už pri vymýšľani receptu sme sa zamerali na to, aby sa nová „desinka“ dala ľahko a rýchlo čapovať a piť.

Hneď na začiatku vás zaujme svetlo zlatá farba a dokonalé vyčírenie vďaka extra dlhému ležaniu. Sĺňava 10° je korunovaná bohatou, hustou, bielou penou. V chuti nájdete stredné sladové telo, jemnú chlebnatosť a intenzívnu, príjemne doznievajúcu horkosť vďaka použitiu českých chmeľov Premiant a Žatecký Poloranný Červeňák. Príjemná je na tomto pive nielen chuť, ale aj cena, ktorá je na trhu remeselných pív bezkonkurenčná. Nikto kto ho skúsi neostane pri jednom.

ŽiWELL KonŽereChmel – Biére de Garde, plato 13°, obsah alkoholu 4,6 % obj., IBU 32.

Ide o v našich končinách málo známy Francúzky pivný štýl Biére de Garde. Tento štýl pôvodne pochádza z regiónu Nord-Pas-de-Calais kde ho v minulosti varili na farmách a statkoch. Varil sa najmä počas zimy pre nižšie teploty, takže kvasné procesy boli viac pod kontrolou. Na varenie sa používali lokálne suroviny a pivo sa pilo počas náročných dní pri práci. Skúsení pivopiči určite vidia prepojenie s pivným štýlom Farmhouse, belgickým Saison alebo fínskym Sahti. Každý tento región si toto pivo varil podľa seba a na varenie používal to, čo bolo v komore k dispozícií.

Prvé, čo Vás na našom kúsku zaujme je medená až jantárová farba s bohatou snehobielou penou. Chuť je viacúrovňová, najmä vďaka použitiu šiestich rôznych sladov. Na začiatku môžete cítiť rôzne tóny karamelov, ku konci ľahkú chmeľovú horkosť a jemne aj sviežu kyselkavosť. A vontre santé!

ŽiWELL Express – Praha -> Piešťany -> Praha

Boli ste už na festivale, ktorý je každý deň v inom meste a vy cestujete s ním?
    • 4 dni
    • 1200 kilometrov
    • 30 prednášok
    • 10 koncertov
Vlak – hudba – cestovatelia – pivo ŽiWELL.
Aj taký bude ŽiWELL Express Praha – Piešťany – Praha

Viac informácií tu: https://ziwellexpress.cz

Foto a texty: ŽiWELL

#ziwell #ziwellexpress #slnava #konzerechmel

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart