PREDSTAVUJEME: Unikátny projekt VODAREN Craft Bistro v Trnave

Podnik VODAREN craft bistro vznikol v marci v roku 2018 na mieste, ktoré v minulosti dlhé roky slúžilo tradičným pivným štamgastom. Po novom to majitelia Vozovka Hill a Merkur Pub & Restaurant premenili na multifunkčný priestor s industriálnou atmosférou a ponukou remeselného piva, pastrami sendvičov a kvalitnej kávy.  

Na spestrenie večerov sa konajú obľúbené kvízy, posedenie s priateľmi môžete oživiť sledovaním živých športových prenosov či živými vystúpeniami hudobných interpretov. Ako jeden z mála podnikov v Trnave ponúka kombináciu Orange a Digi.

V rámci pivnej ponuky nájdete 4 pípy s remeselnými pivami, ktoré sú rozdelené na 2 časti. 2 pípy tvoria stálu ponuku – Brnenskú 11° od Hauskrechtu a vynikajúci osviežujúci Jahodový porter 14° od Kocoura. Ďalšie 2 pípy sú rotujúce pre ostatné české a slovenské živé pivá. Pre klasikov sa na ďalších 4 pípach čapujú pivá z tradičného pivovaru v Rakovníku: Bakalář 11°- svetlý ležiak, Černovar 12°- čierne pivo. V ponuke je aj čapovaný Bakalář nealkoholický za studena chmelený (2.miesto súťaž Zlatá pivný pečeť, České Budejovice, 2019) a Pilsner.

Pivná ponuka je obohatená vynikajúcimi miešanými pivnými drinkami, ktoré boli vyladené vďaka vycibreným chuťovým bunkám skúseného prevádzkara Janka Siváka a barmana Lukáša Brinzíka, ktorí s tým majú bohaté skúsenosti. Tieto drinky ako Strawberry Krakenbeer, Beercoffee či Levander Softbeer si predstavíme v samostatnom hodnotiacom článku.

Hlavnou doménou VODAREN craft bistro nie je síce kuchyňa, no v ponuke nájdete aj jedlá k pivu či vínu a výnimočným v podniku sú PASTRAMI sendviče so zaúdeným mäsom z hovädzieho brisketu, ktorým sa takisto budeme venovať bližšie v ďalších článkoch. Hladný pivár okrem uhasenia svojho smädu a chuti po poctivom pive určite ulahodí aj svojim chuťovým bunkám a neodíde hladný. Od pondelka do piatku sa od 8:00 do 11:00 podávajú aj raňajky hneď v 3 variáciách.

Trošku z histórie

Časť Trnavy známa ako Vodáreň je známa špecifickou stavbou vodojemu od Emila Belluša. Vodojem je považovaný za významné architektonické dielo nielen v Trnave. Autorom projektu je Prof. ing. arch. Emil Belluš (1899-1979). Vodojem bol vybudovaný v rokoch 1942-1946 a vo svojej kategórii je považovaný za príklad brilantnej architektúry. Pri grafickom znázornení nášho loga sme vychádzali práve z inšpirácií touto stavbou a oslovili sme preto grafika menom Stanislav Ryna Leffler, ktorý v minulosti vytvoril viacero vizuálov tohto diela. Viaceré sa dostali do povedomia trnavčanov a preto sme chceli zapracovať jeho pohľad na toto architektonické dielo v súčasnosti s prepojením na logotyp.

Aktuality môžete sledovať na facebooku VODAREN craft bistro.

#vodaren #craftbistro #hauskrecht #trnava

Tvoje hodnotenie?

Klikni na hviezdičku pre hodnotenie

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení: 0

Zatiaľ žiadne hodnotenie! Buď prvý/á hodnotiteľ

Ďakujeme za pozitívne hodnotenie

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Mrzí nás vaše negatívne hodnotenie

Vaša spätna väzba je dôležitá

Napíšte nám, čo môže byť lepšie

Nájdi nás na sociálnych sieťach

Objavuj Živé Pivo na Slovensku

Na našom webe nájdeš sekciu "PODNIKY", kde je zoznam rôznych pivných podnikov s remeselným pivom. Vo vyhľadávači zadaj rôzny typ pivného zážitku - napr. jedlo v regióne "Burger Orava" a ponúkne ti všetky podniky na Orave, kde si môžeš dať výborný burger a poctivé remeselné pivo. Vyskúšaj si to a naplánuj si pivné výlety po Slovensku

Od našich partnerov

Close Menu
×
×

Cart