Predstavujeme príbeh piešťanského pivovaru Simeon

Prinášame vám krátky rozhovor a predstavenie piešťanského pivovaru Simeon, ktorý okrem piva vyrába a distribuuje aj sirupy a limonády. Čo bolo prv, kedy sa pivo majiteľa pána Slížika stalo vášňou, to všetko sa dozviete v krátkom rozhovore.

V čom je naše pivo výnimočné? Robíme ho srdcom

„V konkurenčnom mori malých remeselných pivovarov plávame zatiaľ veľmi ostražito. Sme tu pomerne krátko, no pivo bolo v našej rodine vždy vášňou. Náš príbeh je úprimne jednoduchý. Koníček sa stal prácou a láska k pivu zvíťazila nad obavami z ťažkých začiatkov“, (p. Slížiková, spolumajiteľka remeselného pivovaru Simeon v Piešťanoch).

Kedy a kde sa zrodila myšlienka vzniku vlastného pivovaru?

Hovorí pán Stanislav Slížik, majiteľ remeselného pivovaru Simeon v Piešťanoch:

„Kedysi, ešte ako študent SOU potravinárske som praxoval v pivovare Topvar v Topoľčanoch. Skúšal som svojpomocne variť so spolužiakmi pivo. Po malých množstvách, no o to s väčším nadšením. Neskôr však na túto záľubu nezostával čas popri iných povinnostiach, postupne som zabudol, ako nás to za študentských čias napĺňalo a ako sme sa tešili z každej jednej „vydarenej“ fľašky.

Svoje oficiálne 1. pivo (v pivovare) som uvaril v pivovare Hlohovec. Pivovarnícku prax som postupne získal i počas môjho pôsobenia v pivovare Stein.

Nastal pracovný kolobeh, prišla rodina, dieťa a na záľuby akosi nezostávalo veľa času. S manželkou sme medzičasom vybudovali firmu na výrobu sirupov a nealkoholických nápojov. No myšlienka na vlastný pivovar vo mne stále akosi podriemkávala.

Keď som videl, ako moji bývalí spolužiaci a už i bývalí kolegovia zostali verní výrobe piva, nedalo mi to. Jasné, že mi práca na výrobe a zlepšovaní výroby piva veľmi chýbala. Napokon som pokušeniu podľahol a rozhodnutie do dnešného dňa neoľutoval. Vybudoval som vlastný malý remeselný pivovar. A prečo by nie? Veď mnoho veľkých pivovarov začalo vyrábať aj svoje vlastné nealkoholické nápoje. Tak prečo by výrobca nealkoholických nápojov nemohol vyrábať svoje vlastné pivo? Našťastie mám pri sebe manželku, ktorá ma vždy podporuje a stojí pri mne. I dcéra za ten čas trošku podrástla ☺ a tak sa naša firma môže tešiť i na nasledovníčku.

Každá jedna fľaška, či súdok, ktorý prejde mojimi rukami je pre mňa nesmierne dôležitý. Na kvalite neustále pracujeme a stále sa snažíme pripravovať nejaké novinky.“

Čo je v pivovare nové?

Degustácia s prehliadkou pivovaru

Nedávno sme otvorili degustačnú miestnosť, kde je možné rezervovať posedenie s ochutnávkou piva a odbornou prehliadkou nášho pivovaru. Majiteľ pivovaru p. Slížik sa vám bude s radosťou venovať, vysvetlí a zasvätí vás do tajov procesu výroby piva. S nadšením a rád diskutuje na túto tému.

Pokiaľ máte záujem o degustáciu, je vás minimálne 5 osôb, milujete pravé tankové remeselné pivo, rezervujte si prehliadku pivovaru s ochutnávkou mailom: obchod@simea.sk alebo telefonicky: 0905 979 954.

A naše pivo? Držíme sa zásad „ Troch P “: je poctivé, piešťanské a plné chutí.

Kde nás nájdete? Na MLYNSKEJ 26 v Piešťanoch (bývalá Sódovkáreň).

Pokiaľ sa chystáte do Piešťan, určite nás nezabudnite navštíviť a priamo v pivovare si môžete i nakúpiť naše pivá vo fľašiach (na výber z 10 druhov). Pevne veríme, že vám bude chutiť.

Viac o pivovare nájdete na stránke Živé Pivo a tiež na novej webovej stránke, ktorú sme pre pivovar pripravili – www.pivovarsimeon.sk

Autor článku: Tatiana Angelovičová

#simeon #piestany #simea #beershowroom

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart