Poctivo navarené a odležané Trnavské ONÉ už o 2 týždne na 22. pivnom pochode

“Chlapi, hlásim, že pivko dokvasilo a už nám aj pekne leží pár dní. Konečný prekvas 3.1 (cukor), čiže optimal. Farba a chuť veľmi dobrá. Pomaly sa môžete začať tešiť.” – hlási Peter Demko z piešťanského pivovaru ŽiWELL. Nič lepšie sme nemohli počuť a sami sa tešíme, kedy ho na 22. ročníku Pivného pochodu dáme ochutnať návštevníkom našej spoločnej zastávky Trnavská 13 a Beer Station – Kamináč.

Ja som práve osobne navštívili pivovar a naskytla sa mi tak ideálna možnosť ochutnať toto čerstvo dokvasené a pár dni uležané pivo priamo z tanku. Poviem vám, je to “šmakocinka”. Zvyknem piť už viac ejlov ako ležiakov, ale toto je pivo, ktoré by som pil kľudne celý večer a žiadna IPA by mi v daný večer ani nechýbala. TRNAVSKÉ ONÉ je 11,4° pivo jantárovej farby, príjemne horké a prudko piteľné.

Možno to niekomu príde banálne robiť také haló okolo jedného piva, keď sa na Slovensku vypije mnohotisíckrát viac rôzneho piva a nikto z toho vedu nerobí. My však áno. Chceme, aby Trnavské ONÉ bolo to najlepšie, čo si návštevníci 22. ročníku pivného pochodu v Trnave budú pamätať. Ako pivo, ktoré sme s láskou vymysleli, navarili a ponúkli pivným nadšencom. Veď si aj sami Trnaváci vymysleli meno pre toto pivo.

Vráťme sa ešte na chvíľu k vareniu. Toho osudného dňa, 15. mája sme si to vlakom namierili z Trnavy do Piešťan, kde nás na vlakovej stanici nalodil Peťo. Smer Lodenica, kde pivovar sídli. Po úvodnom zaškolení a vysvetlení plánu varenia si nás zobral na starosť Tomáš Antalík, Peťov zamestnanec, ktorý pivo varí spolu s ním. Tomáš má aj vlastnú značku kočovného pivovaru Radošina, ktorý ste mali možnosť ochutnať už aj v Trnave, či už v Beer Station alebo naposledy napríklad na festivale Májová Dvorana.

Je škoda, že partia, ktorá navrhla víťazné meno, nemohla tak narýchlo prísť, pretože Peťo zahlásil, že pitný režím je na jeho účet. My sme neváhali a postupne sme vyskúšali takmer každé jedno pivo na čape. Víťazná partia však nemusí zúfať. Na pochode v spoločnom stánku Trnavská 13 a Beer Station – “Kamináč” bude mať celý jeden súd len pre seba.

S partnerom nášho portálu – Maroma.sk – sme sa dohodli na dodaní značkových európskych sladov Viking Malt, ktoré boli výhradne použité pri varení tejto našej várky. Celý proces varenia začal teda šrotovaním tohto sladu a príprave mladiny. Finálny proces sme ukončili chmelením a keďže aj my sme už boli dosť nachmelení, okolo tretej hodiny poobede sme sa pobrali domov s dobrým pocitom, že naše Trnavské ONÉ už dotieklo do poslednej kvapky do CK tanku, z ktorého bude práve dnes stočené do druhého CK tanku, kde bude ležať až do 13. júna, kedy sa stočí do sudov a pripraví na expedíciu do Trnavy.

Všetci sa vidíme teda už v piatok 14.6. na zastávke “Kamináč” od 15:00 a následne celú sobotu od rána až do noci. Sprevádzať nás bude DJ, jesť budeme špeciality od Chef Food Trucku a piť budeme to naše. ONÉÉÉ. Pre fajnsmekrov sa v zastávke zaparkuje aj Beer Station dodávka, ktorá bude môcť ONÉ aj fľaškovať na domov a tiež ponúkne pár vrchne kvasených špeciálov pre štamgastov, ktorí si to ONÉ budú chcieť zriediť aj nejakou skvelou ipičkou či apičkou.

Na webe trnavska.sk nájdete kompletnú pivnú mapu s 13 podnikmi ako aj bonusovými podnikmi. Čoskoro si predstavíme aj ďalšie detaily, tričká, e-shop a ostatné súčasti 22. pivného pochodu vrátane všetkých podnikov.

Prinášame vám ešte fotogalériu z varenia piva TRNAVSKÉ ONÉ:

#trnavskeone #trnavska13 #beerstation #zivepivo #ziwell #trnava #piestany

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart