Otestovali sme miešané pivné drinky v trnavskej VODAREN craft bistro.

Dnes pár desiatok pivných drinkov za týždeň, cez leto to môže byť hit! Hovoríme o miešaných pivných drinkoch v podniku VODAREN craft bistro v Trnave. Či bude takýto produkt základom novej väčšej kategórie, to je ťažké povedať, faktom však ostáva, že ak máte chuť na vynikajúci osviežujúci nápoj z piva, alkoholu či kávy, tieto drinky nájdete v stálej ponuke a my sme sa ich rozhodli pre vás otestovať a zhodnotiť.

“Na myšlienku pivných drinkov sme prišli spolu s barmanom Lukášom Brinzíkom, ktorý u nás na začiatku pracoval. Chceli sme prepojiť barmančinu a pivarčinu a keďže sme obaja mali vycibrené chute, vytvorili sme približne 15 rôznych drinkov, z ktorých sme vybrali 3 najlepšie.” – uvádza počas rozhovoru prevádzkar Janko Sivák.

Prvé 3 finálne drinky boli spustené do predaja po lete 2018 a v podniku veria, že sa túto jar chytia. Doposiaľ si v nich našli obľubu hlavne dámy. Tie mimochodom čoraz častejšie chodia do pdoniku aj počas dňa s deťmi, ktoré sa môžu pohrať v mini detskom kútiku a mamičky si môžu vychutnať skvelú kávu. S pivnými drinkami je potom počas večernej dámskej jazdy o zábavu postarané. Poďme ale k jednotlivým drinkom. Pre hodnotenie som si do tandemu pozval našu skvelú pivnú redaktorku Missi, ktorá sa na drinky pozrela z rôznych pohľadov.

Drink č. 1: Strawberry Krakenbeer 0,3l , 4,50 eur (najobľúbenejší)

Zloženie:

Lužický jahodový porter 14° (Kocour), rum (The Kraken, Black spiced, karibský z trstinovej melasy z Trinidad), medový sirup, jahodové pyré, citrónová šťava

Naše hodnotenie:
– výrazný jahodový porter s jahodovým pyré, ktoré sa usádza na spodku
– rum sa prelína s chuťou čerstvých jahôd
– vôňa je jahodová. v prvotnej chuti sa vykresľuje rum. je dobré spojený s pivnou chuťou
– dochuť jahodovo-rumová
– výborne sa pije aj so slamkou, aj priamo z pohára, kde osvieži lahodná chuť peny
– nepôsobí ťažko, koľko drinkov na večer je odporúčané – to je otázne, alkohol je totiž pekne schovaný

Pivovar Kocour so 160-ročnou tradíciou patrí k najmodernejším v EU s ročnou produkciou cca 195 tisíc HL. Pivovar je známy najmä svojimi tmavými porter špeciálmi.

My sme pre vás vybrali tohto zamatového vrchne kvaseného fešáka – JAHODOVÝ PORTER 14° – s obsahom alkoholu 4,2%, ktorý je magnetom pre všetky slečny, dámy, manželky, priateľky, kolegyne – jednoducho ženy. Obsahuje 95% tmavého Portra a 5% jahodového sirupu.

Drink č. 2: Beercoffee 0,3l, 4,50 eur

Zloženie:

Čierne pivo (Černovar Tmavý 12°), espresso, 0,02l baileys, medový sirup (med za tepla rozrobený s vodou)

Naše hodnotenie:
– pena sa postupne vyzráža a dotvára nie úplne ideálny estetický vzhľad, pri zamiešaní sa to stráca a opäť zjaví po stabilizácii
– estetickosť však nemá žiadny vplyv na chuť
– na začiatku zvýraznená káva, potom baileys a záver je pivový. priala by som si ho trochu viac, no bije sa s kávou, keďže tmavé pivo je viac kávovejšie
– nič z chute výrazne nevyniká, na prekvapenie dosť svieže, ideálne na teplé dni, pre chillout pri knihe

– alkoholu je menej ako v Krakenbeere, je ho aj menej cítiť

Drink č. 3: Levander softbeer 0,3l, 4,50 eur

Zloženie:
Nealko pivo (Bakalář za studena chmelený), domáci levanduľový sirup, pomarančový džús, citrónová šťava

domáca levandula z Dolných Orešan

Naše hodnotenie:
– dosť svieže, z počiatku kyslé kvôli pomarančovému džúsu a trochu citrónovej šťavy
– pivo je cítiť pomenej, zišlo by sa viac
– v závere je cítiť levanduľu
– veľmi príjemná aróma, citrusovejšia, v pozadí levanduľa

– farba pomarančového džúsu

V rámci celkového hodnotenia musíme uznať, že všetky 3 drinky pôsobili veľmi príjemne, sviežo a vôbec nie ťažko, ako sme sa trochuu obávali. Sú prudko piteľné, ideálne na začiatok párty alebo na spestrenie večera, kedy sa pýta niečo jedinečné. Navrhli sme Jankovi zaradiť aj limitovanú edíciu drinku – a radi ho prídeme otestovať – použitím silne citrusovej Beat2Juice IPA od Hellstork v kombinácii s nejakým bielym alkoholom ako Gin či Vodka.

#vodarencraftbistro #trnava #pivnydrink

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart