Na BeerFeste v Trenčíne aj Pivná burza spojená s výstavou suvenírov

Jedno múdre príslovie hovorí: „Zábava je ako dobré pivo. Len zriedkakedy si ju užiješ sám.“ Preto sa mi zberatelia pivných suvenírov radi bavíme nie sami, ale v kruhu priateľov a známych. A aby to nebola len taká obyčajná zábava, ale i edukačná, ktorá nás čo to naučí, spojili sme svoje znalosti s tými, ktorí rozumejú vareniu piva a jeho čapovaniu. Ba čo viac, oslovili sme agentúru MPK Event, s.r.o., ktorá v Trenčíne organizuje už druhý ročník podujatia BeerFest a v rámci tohto pivného festivalu prinášame sprievodnú akciu v podobe dvojdňovej mimoriadnej pivnej burzy, spojenej s výstavou pivných suvenírov zo Slovenska, histórie Slovenskej asociácie histórie pivovarníctva a nášho trenčianskeho klubu.

Toto podujatie je rozhodne najvýznamnejšou udalosťou pre SAHP i každého zberateľa pivných suvenírov nielen na Slovensku v tomto roku a je nám cťou vás všetkých i v mene usporiadateľa čo najsrdečnejšie naň pozvať.

Mimoriadna pivná burza sa bude konať v dňoch 20. – 21. septembra 2019 v priestoroch Expo Center, K výstavisku 447/14, Trenčín. GPS (48° 53′ 16.83″ N, 18° 03′ 49.71″ E) v čase od 14.00 – 18.00 hod. Kyvadlová doprava bude zabezpečovaná z Hlavnej stanice až K výstavisku a späť.

V prípade záujmu zberateľov o rezerváciu stolov, prosím kontaktujte predsedu klubu Ota Labudu na e-mailovej adrese: labuda.oto@gmail.com. Všetkým zberateľov, ktorí nám do 10. septembra nahlásia svoj záujem zúčastniť sa pivnej burzy dokážeme zabezpečiť bezplatný dvojdňový vstup na celú akciu! Potrebujeme len včas nahlásiť presný počet a mená!

Zberatelia, ktorí si zarezervujú stôl dostanú možnosť parkovať zo svojim autom hneď vedľa haly č.5, kde sa bude burza konať a budú si môcť doniesť pivné suveníry už v utorok 17. septembra. Pre tých, ktorí zvažujú možnosť zúčastniť sa podujatia obidva dni a nemajú ešte zabezpečené ubytovanie, vieme pomôcť. Treba sa však prihlásiť do konca augusta, aby ubytovacie kapacity boli ešte voľné!

Celá akcia BeerFest-u začína 20. septembra o 14.00 hod. a trvá až pokým budú ľudia, hudba bude hrať až do rána. Podujatie pokračuje ďalší deň 21. septembra od 09. hod. a končí s odchodom posledného návštevníka.

Čo sa týka bezpečnosti a zabezpečenia priestoru burzy proti odcudzeniu pivných suvenírov, priestor bude po dobu našej neprítomnosti, keď hala č.5 bude zatvorená, monitorovaný a pri vstupe bude stáť bodyguard. Odporúčame však cenné suveníry odniesť do auta, pretože usporiadateľ ani trenčiansky klub nebude zodpovedať za prípadné krádeže a poškodenia!

Ak budete mať akékoľvek otázky alebo vyššie uvedené informácie pre vás neboli postačujúce, kontaktujte ma telefonicky na telefónnom čísle 0905 784 267 alebo formou e-mailu na e-mailovej adrese: p.sramka@gmail.com.

V prípade, ak sa chcete aktívne zapojiť do prípravy mimoriadnej pivnej burzy, výstavy alebo chcete v rámci edukácie predniesť pár slov ohľadom varenia piva na Slovensku a v trenčianskom kraji, radi tento zámer privítame.

ROZHOVOR S ORGANIZÁTOROM BEER FESTU

A teraz za čitateľov časopisu Pivné hobby vyspovedám usporiadateľa druhého ročníka BeerFest Trenčín a predstaviteľa agentúry MPK Event, pána Martina Meliša, aby sme vám priniesli čo najviac informácií o pripravovanom podujatí:

P.Šramka: Dobrý deň! Stretávame sa dnes, aby ste naším čitateľom a zároveň zberateľom pivných suvenírov vysvetlili, ako ste prišli k organizovaniu pivného festivalu v Trenčíne. Môžete nám v skratke povedať, ako vznikla pôvodná myšlienka?

P. Meliš: Myšlienka sa rodila dlhšiu dobu. Nešlo len o akýsi momentálny popud spraviť pivný fest keďže je to teraz “in”. Ja osobne sa gastronómii venujem 17 rokov a sledujem aktuálne trendy. Špecializácii na pivo posledných 9 rokov. Pár dobrých projektov – pivných výstav/festivalov sa už na Slovensku deje. Dokonca aj v Trenčíne boli myslím dva pokusy niečo obdobné zorganizovať, ktoré sa ale s prílišným úspechom nestretli – a práve to by sme radi zmenili. To, o čo sa snažíme my, je priniesť festival v pravom slova zmysle. Festival, ktorý je o pive, ale zažijete na ňom toho omnoho viac. Pivo má byť hlavne o zábave a to už mám pocit, že sa z akcií tohto typu vytráca. Na náš festival chceme priniesť aj trochu takej tej “mníchovskej-oktoberfestovej” atmosféry, rozmanitý výber pivovarov, zaujímavých interpretov, športové aktivity, zaujímavé osobnosti a pod.

P.Šramka: Viete nám už dnes prezradiť, ktoré pivovaru potvrdili svoju účasť na podujatí?

P. Meliš: Aktuálne sme niečo cez 2 mesiace pred začiatkom festivalu a aj keď sa ešte bude pravdepodobne zoznam pivovarov optimalizovať tak aktuálne to vyzerá nasledovne: Turák a Vnuk, Tatras, Vŕšky, Valášek, Baťak, Trogár, Bakalář, Simeon, Urpiner, Svijany, Rohozec, Včelí Majer, Primátor, Heineken z portfóliom značiek: Hurban Legend, Krušovice, Březňák, Zlatý Bažant, Beerport zastrešujúci značky: Bradáč, Affligem, Lagunitas, Mortsubite, projekt Beerstation – tí pôjdu opäť ako v minulom roku so 4-5 pivovarmi – Matuška, Nachmelená opice…, sajdráreň FOA-rebrandované JABLČNô. Tiež plánujeme jednu “stánkovú” pozíciu venovať domovaričskej pivnej produkcii. S pár subjektami ešte jednáme.

P.Šramka: Je skvelou myšlienkou priniesť nielen obyvateľom Trenčína pivnú edukáciu, pivnú burzu, pohľad do histórie varenia piva v okolí Trenčína a čo to im povedať o Klube zberateľov pivných kuriozít, ktorý sídli v Trenčíne formou pivného festivalu. Ako spolupráca s klubom vznikla a či máte nejaké plány do budúcna?

P. Meliš: Prvý impulz stretnúť sa (za čo som veľmi rád) bol práve zo strany klubu. Myslím, že sme si myšlienkovo veľmi dobre sadli a pripravili zaujímavý projekt nielen pre zberateľov, ale aj bežného návštevníka. Burza spojená s výstavou bude zaujímavým spestrením podujatia. Verím úprimne v to, že to bude stabilná a dlhodobá spolupráca.

P.Šramka: Vďaka burze a expozícii brány Výstaviska prekročí veľký počet zberateľov nielen zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Ste pripravený na ich záujem o pivné suveníry? Pripravili ste v rámci 2. ročníka BeerFest-u nejaké pivné suveníry, ktoré budú k dispozícii zdarma alebo na predaj zberateľom?

P. Meliš: Každý z pivovarov má v rámci svojho predajného miesta možnosť predávať aj vlastné pivné suveníry, či pivné sklo. My samy máme vlastné festivalové sklo, ktoré je možnosť si buď zálohovo zapožičať alebo zakúpiť + pripravujeme vlastný BEERFEST MERCH – odznaky, tácky, tričká a podobne.

P.Šramka: Vieme, že podujatie je naplánované až za tri mesiace, ale môžete nám aspoň niečo prezradiť z programu podujatia? Aké slávne osobnosti uvidíme? Na čo sa môžeme poprípade tešiť?

P. Meliš  Čo sa hudobného programu týka tak piatok bude multižánrový a sobota ortodoxne rocková. Piatok otvoríme festival opäť ako minulý rok folklórne s DRIETOMANKOU, následne Lady Jane – Jana Čonková, headliner PETER NAGY a INDIGO a po nich trenčianska partia Captain Slice. Sobota SLOBODNÁ EURÓPA, CHIKILIKI-TU-A, Braňo Jobus a VRBOVSKÍ VÍŤAZI, multiinštrumentalista Peter Luha a kapely NighteenSevenTies a Particles.
V rámci sprievodných aktivít bude opäť súčasťou piatka európsky šampionát silných mužov MEČ MATÚŠA ČÁKA, silácke súťažné aktivity o zaujímavé výhry pre návštevníkov. Autogramiáda hokejistov Dukly Trenčín, a spoločne s organizáciou Trenčín Región a HK Dukla Trenčín pripravujeme aj súťaže v streľbe na hokejovú bránku. V sobotu od rána veľké podujatie s legendami československého futbalu Antonínom Panenkom a Karolom Dobiášom súťaž v kopaní PENÁLT: Trenčianska Penalta Antonína Panenku… kde pripravujme úžasnú výhru pre víťaza – AUTOMOBIL.

Tiež je našim milým hosťom aj napríklad Laco Borbély.

Veľmi pekne ďakujeme za odpovede a rozhovor!

Veríme a všetci naši čitatelia Pivného hobby želajú usporiadateľovi hojnú účasť a spokojnosť návštevníkov v maximálnej miere. Za Klub zberateľov pivných kuriozít Trenčín Peter Šrámka (28. jún 2019)

Autorizáciu článku vykonal Martin Meliš (9. júl 2019)

Autor príspevku: Peter Šrámka

#beerfesttrencin #trencin #sahp #pivnaburza #pivnesuveniry #zberatelia

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart