Čo budeme čapovať na Festivale Živého piva v Dunajskej Strede

Blíži sa termín Festivalu Živého Piva – Craftbeer & Barbecue Weekend v Dunajskej Strede a radi by sme vás informovali, čo budeme čapovať z našej Beer Station výčapnej dodávky.

V ponuke budú zastúpené základné obľúbené pivné štýly a 8 slovenských a českých pivovarov. Pivá budeme čapovať do 0,3l guľatých kríglov od Beer Station. Všetky pivá si budú návštevníci môcť odniesť aj domov v čerstvo načapovaných 1l plastových fľašiach. K dispozícii budú aj podľa dostupnosti drobné zberateľské predmety daných pivovarov.

Otváracia ponuka 5 pív:
Jozef II. 10° od pivovaru Wywar (SK, Holíč)
  • APA 12° od pivovaru Clock (CZ, Potštejn)
Pink City Session IPA 13° od pivovaru Hellstork (SK, Kočovný pivovar, Myjava)
Vandal American IPA 14° od pivovaru ŽiWELL (SK, Piešťany)
  • Tmavá 14° od pivovaru Krušnohor (CZ, Kraslice)
Na výmenu budú pripravené:
Svetlý ležiak 12° od pivovaru Baťák (SK, Partizánske)
Superstition IPA 15° od pivovaru Rye Island (SK, Kočovný pivovar, Veľký Meder)
  • IPA 14° od pivovaru Nachmelená Opice (CZ, Krnov)
Orange SKY APA 12° od pivovaru Wywar (SK, Holíč)
Hessian Mercenary Robust Porter 14° od pivovaru ŽiWELL (SK, Piešťany)

Rye Island TAP Takeover v sobotu od 16:00 do 20:00

Počas sobotného poobedia budete môcť stretnúť u nás pri výčape aj sládka a majiteľa pivovaru Rye Island – Szilárd Baranyai – ktorý účastníkom festivalu porozpráva pri výčape ako varí pivo, čím je jeho pivo výnimočné a aké má plány do budúcna s pivovarom, ktorý sídli v neďalekom Veľkom Mederi. Szilárd prinesie na festival aj ďalšie 2 pivá a to Hard worker’s Red IPA a Wheato Corleone.

Viac o pivách:

Jozef II. 10° od pivovaru Wywar

Svetlé spodne kvasené pivo. Nepasterizované, nefiltrované. Zlatistá farba, jemne zakalené, smotanová pena, plná sladová chuť, jemne karamelová a ovocná. Primerané horké.

Toto pivo získalo niekoľko zaujímavých umiestnení v pivných súťažiach:

2.miesto Slovenská pivná korunka 2016 (Svetlá nefiltrovaná desiatka)

2.miesto Slovenská pivná korunka 2018 (Svetlá nefiltrovaná desiatka)

Svetlý ležiak 12° od pivovaru Baťák

Klasický ležiak, ktorý sa roky varí osvedčeným spôsobom. Zlatistá farba s bielou smotanovou hustou penou a chmeľovou vôňou ide ruka v ruke s plnosťou a veľmi príjemnou doznievajúcou horkosťou.

Toto pivo získalo niekoľko zaujímavých umiestnení v pivných súťažiach:

1.miesto Slovenská pivná korunka 2018 (Svetlá nefiltrovaná dvanástka)

Vandal American IPA 14° od pivovaru ŽiWELL

Podľa všetkého prvá IPA navarená na území súčasných Piešťan. Príjemná svieža vôňa, vyvážená plná chuť, silný chmeľový záver v podaní amerických chmeľov Amarillo, Cascade a Chinook. Myslíme, že prišiel čas, aby aj stredná Európa začala piť IPU.

Toto pivo získalo niekoľko zaujímavých umiestnení v pivných súťažiach:

1.miesto Slovenská pivná korunka 2018 (india pale ale)

Pink City Session IPA 13° od pivovaru Hellstork

“Chýbala nám na Slovenskom trhu naša obľúbená IPA z Derbys od Thornbridge Brewery – JAIPUR. Pôvodcom našej ľahkej IPA je klon receptu tejto legendy! Postupne sme ju však úplne zmenili…pridali slady, vymenili chmelenie, ale názvom si stále pripomíname pôvod, pretože „Jaipur is pink city of India“” – uvádza výstižne pivovar na svojej stránke.

APA 12° od pivovaru Clock

Zlatá farba, nižšia hustá pena. Osviežujúca ľahká aróma citrusových plodov a chmeľových živíc. Stredne plné sladové telo, viac prekvasené. Stredná horkosť, ale o to výraznějšia aróma amerických chmeľov Simcoe a Cascade. Odľahčená verzia American IPA s vyššou piteľnosťou, vhodná k celovečernému posedeniu.

Orange SKY APA 12° od pivovaru Wywar

Svetlé vrchne kvasené pivo typu American Pale ALE.

Hessian Mercenary Robust Porter 14° od pivovaru ŽiWELL

Je tmavý, vrchne kvasený ALE typu robust porter. Pivu dominuje lahodná chuť kávy s nádychom horkej čokolády. Dokonca aj farbou tela pripomína tú najčernejšiu arabicu. Klasický pivný štýl, pochádzajúci z Anglicka, avšak taký dobrý, že tento konkrétny kúsok nám Angličania ťažko závidia. Naozajstný tekutý dezert.

IPA 14° od pivovaru Nachmelená Opice

Vznešený pivný štýl IPA s americkými chmeľmi. Vrchne kvasené pivo s výraznou aromou po živici (až borovici), citrusoch a tropickom ovoci. Typická je vyššia až suchá horkosť. Najlepšie se hodí ku korenenému jedlu, chilli, indickej a thajskej kuchyni.

Toto pivo získalo niekoľko zaujímavých umiestnení v pivných súťažiach:
1.miesto Zlatá Pivní pečeť 20192.miesto Jarní cena českých sládků 20192.miesto Pivo České Republiky 20173.miesto Pivo České Republiky 2016

Superstition IPA 15° od pivovaru Rye Island

Zlatá farba. V chuti a vôni chmeľové, ovocne (maliny, jahody), horkasté, použitý chmeľ – Simcoe, slad – Pale ale.

Tmavá 14° od pivovaru Krušnohor

Tmavý speciál vaříme za použití několika druhů ječných sladů včetně sladů pražených. Jejich skladbu jsme vyladili tak, abychom docílili suché nahořklé chuti, ve které převládá aroma praženého ječmene a pivo tak ocení i ti, kteří černým ležákům právě neholdují.

Na všetkých návštevníkov sa veľmi tešíme od 10:00 až do neskorého večera a v prípade priaznivého počasia aj počas nedele.

#festivalzivehopiva #wywar #ziwell #hellstork #ryeisland #clock #dunajskastreda #velkymeder #krusnohor #batak

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Darčekové poukazy

Výhodné multipacky s darčekom

Pivný MYSTERY box

Close Menu
×
×

Cart