Beer Station prináša do Trnavy exkluzívne pivné špeciály od Unorthodox

Ak sa povie Unorthodox, tak je nám všetkým jasné o koho ide. Kazo je pivným kočovníkom, ktorý prináša na trh širokú variáciu chutí a mixov surovín, ktoré sa v niektorých prípadoch absolútne nespája s pivom. Paradajková IPA – Pani Čubirková je snáď najnovším a najzaujímavejším počinom. Do Trnavy práve doputovali 3 výnimočné kúsky, ktoré sa exkluzívne objavia v Beer Station.

“Je nám jedno, čo si o nás myslia iní ľudia – nie je nám ale jedno, čo si myslia o našom pive. Do každej jednej kvapky sme vložili naše srdcia a duše a dbáme o to, aby bolo vždy osviežujúce a chutné.” – uvádza Kazo na svojich etiketách. Mimochodom v roku 2017 vyhral Kazo cenu za kategóriu Inovátor roka v rámci Výročných cien Slovenskej pivovarníckej akadémie.

V menu v trnavskej pivnej stanici sa objavia tieto kúsky:

Blood River 14° – Pretorian Lager

Ide o spodne kvasené pivo ležiackeho typu s čajom rooibos, plodmi čiernej bázy, ruže a nevädze.

Zhodnotenie piva na webe OPIVE.SK
Wendigo 14° – West Coast IPA

IPA vyznačujúca sa ovocnou, citrusovou chuťou a horkosťou spôsobenou použitím amerických odrôd chmeľov.

Z tohto piva vyrobili v Beermalade aj špeciálny džem – čiže akési pivo v tuhej forme:

Shadow over Innsmouth 10° – New England Pale ALE

Ide o vrchne kvasené pivo typu IPA, použitý jačmenný a ovsený slad, ovsené vločky, chmeľ Mosaic, Citra, Lemondrop.

Príbeh za pivom:

“Počas zimy 1927-28 predstavitelia federálnej vlády viedli tajné a podivné vyšetrovanie ohľadom určitých udalostí v starom masačusetskom prístave Innsmouth. Verejnosť sa o tom prvý krát dozvedela vo februári, po uskutočnení množstva razií a zatknutí, po ktorých nasledovali demolície a pálenie veľkého množstva červami prelezených a údajne rozpadávajúcich sa opustených budov pozdĺž pobrežia. Ľahkomyselný čitatelia to pripisovali stále prebiehajúcej vojne s alkoholom. Podozrievavejší sa však divili veľkému množstvu zatknutí, neobvyklej veľkosti jednotiek pri nich použitých a tajností sprevádzajúcich umiestnenie zadržaných. Neboli hlásené žiadne súdy, dokonca ani obvinenia, ba čo viac, ani jeden zo zadržaných sa neobjavil v zvyčajných nápravných zariadeniach. Hovorilo sa o nákaze, koncentračných táboroch a neskoršom umiestnení vo väzeniach námorníctva a vojska. Jeden z bulvárnych plátkov spomenul ponorku, ktorá vypustila torpéda do morskej priepasti hneď za Diablovým Útesom. Táto správa, získaná náhodou od prestrašených námorníkov, však pôsobila naozaj pritiahnutá za vlasy, pretože spomínaný nízky čierny útes ležal celé dva kilometre od innsmouthskeho prístavu. Málokto však vie, že popísané akcie boli dôsledkom prísne utajenej akcie Priorstva Sionu, namierenej na získanie dôležitých informácií a určitých magických artefaktov, určených na obmedzenie vplyvu a boj proti spoločnosti Thule.
Priorstvo Sionu naviazalo v lete 1927 kontakt s „S Tými z Hlbín“, sídliacimi v Y´ha-ntei pod spomínaným Diablovým Útesom a začalo vyjednávanie s hovorkyňou „Tých z Hlbín“ Pth´thya-l´yi. Tá požadovala len jednu vec: „To, čo žiadate, Vám dané bude, keď mocný Ctulhu k spokojnosti dospeje cez nápoj, ktorý v sebe bude spájať hmly a farby temných našich vôd vo východe slnka zrkadliacich sa a vône a chuti vôd ďalekých na druhej strane zeme Vašej rozkladajúcich sa.“
Tým vedcov rozlúštil túto požiadavku ako nápoj matne svetložltej farby Atlantiku pri brieždení a vône a chuti Pacifiku na severozápade USA. Nedokázali však nápoj špecifikovať a tým pádom požadovanú tekutinu zadovážiť. Vyjednávania boli prerušené a pravdepodobne by skončili neúspechom ak by sa neobjavila zamestnankyňa agentúry DODO, prenesená do Innsmouthu čarodejnicou z moderného Bostonu, sledujúca vlastnú agendu, súvisiacu so zmiznutím mágie v 19.storočí. Po oboznámení sa so situáciou bolo na základe jej údajov o určitej historickej anomálií v 15.storočí, súvisiacou s osobou istého tlačiara Michaela Wolgemuta, upozornené na isté osoby z budúcnosti zbehlé v príprave nápojov, ktoré dokážu zobudiť aj mŕtvych. Bol nastolený návrh tieto osoby kontaktovať, ktorý bol následne odobrený vedením oboch organizácií a realizovaný.

Tak sa mi jedného rána zhmotnila spomenutá pracovníčka v izbe. Po chvíli rozpačitého rozhovoru, mi boli oznámené požiadavký „Tých z Hlbín“. Dobre oboznámený so súčasnou situáciou a trendami v pivovarníctve som takmer okamžite vedel, že ide o New England Pale Ale s chmelom zo severozápadnej časti USA – štátov Washington alebo Oregon. Pracovníčka sa mojej odpovedi potešila a keďže pri zhmotnení nebolo možné nič so sebou vziať, kontaktoval som opäť Martyho a po navarení piva sme ho preniesli do Innsmouthu, kde bol následne torpédami poslaný do Y´ha-ntei. Transakcia prebehla bez problémov a akcia bola označená za úspešnú. Následne boli vykonané na začiatku uvedené akcie, kryjúce skutočné dôvody celej situácie. My s Martym sme museli podpísať dohodu o mlčanlivosti s trvaním 90 rokov. Potom sme sa vrátili domov.Po návrate som zistil, že umlčať akciu sa celkom nepodarilo a jej zaujímavé podanie vyrozprával H.P. Lovecraft vo svojej poviedke The Shadow over Innsmouth. Krátko po jej zverejnení spáchal samovraždu. Údajne.Podstatné je, že 90 rokov a uplynulo a ja som spomínané pivo mohol navariť aj pre Vás.” – uvádza sa na temnej stránke sociálnych médii pod hlavičkou UNORTHODOX.

Na zdravie a daj Boh šťastia!

#unorthodox #beunorthodoxbar #bratislava #beerstation #trnava

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Fľaškové pivo

Plechovkové pivo

5l Párty súdky

Close Menu
×
×

Cart