BEER FIGHT – RAŽNÁ IPA (3. kolo)

V 3. kole Beer Fight sme si v porovnaní s 2. kolom naliali do pohárov menej známe ražné pivá štýlu IPA, ktoré navarili 2 remeselné pivovary zo Slovenska a Čiech. Viac známy a zabehaný český pivovar Krušnohor si zmerá sily s novším kočovným pivovarom Beer Division.  
Obidve pivá pochádzajú zo siete Beer Station, kde nám ich čerstvé a pekne vychladené načapovali do fliaš so sebou.
Pivovar: Beer Division
Názov piva: Salazar
Štýl: Dark Rye IPA
Krajina: Slovensko
EPM: 15°
ABV: 6,3%
IBU:
Vo vôni cítim jemný kávu, citrusy, mierny alkohol a korenisté, zemité tóny. Farba je tmavohnedá a kalná. Prvotná chuť je zemitá a ražná, cítiť taktiež citrusy. Následne sa pripája chuť miernej kávy, sladkosť a korenisté tóny. V lícach ostáva ražná a horká dochuť, avšak len krátko a na jazyku ostáva trpký povlak. Celú dobu mi príde chuť taká redšia, „vodičková“ a to sa odráža aj na dojazde. Pivo má podľa mňa slabšie telo a strednú horkosť. Ak by sa popracovalo na tom tele, pivo má podľa veľký potenciál.
Pivovar: Krušnohor
Názov piva: DRye IPA
Štýl: Rye IPA
Krajina: ČR
EPM: 16°
ABV: 6,9%
IBU: 70
Vo vôni cítiť banány a zemitosť. Farba je zlatá a slabo kalná. V prvotnej chuti cítim jemnú raž, cukríky, ovocie. Chuť sa ďalej nejako nevyvíja a horkosť je tiež veľmi nevýrazná. V lícach ostáva skôr sladká, svieža chuť. Úprimne ma to sklamalo, vôbec by som toto pivo nepriradila k ražným IPAm, prepáčte.
Z môjho pohľadu sa neviem rozhodnúť, ktoré z týchto 2 pív by v 3. kole Beer Fight vyhralo. Určite sa v rámci 6 pív, ktoré som v kategórii Rye IPA hodnotila, neocitnú v TOP 3, aj keď musím uznať, že sa zaradenie do kategórie Ražná IPA v jednom prípade nedá povedať správne (DRye IPA).
Moje celkové hodnotenie:
  1. Tlustý Netopýr (Antoš)
  2. Rye Baby Rye (Pivovar Hostinec)
  3. No Idols! Rye IPA (Clock)
  4. Red Rye Bastard (Wywar)
  5. Salazar Rye IPA (Beer Division)
  6. DRye IPA (Krušnohor)
Ostatné kola Beer Fight – Ražná IPA:
Ako chutili tieto pivá Vám? Skúšali ste ich? Zhodnoťte ich v ankete a napíšte nám svoj názor.
.
#krusnohor #beerdivision #beerstation #zivepivo #ceskepivo #slovensko
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu