BEER FIGHT – RAŽNÁ IPA (2. kolo)

V 2. kole našej súťaže Beer Fight sme porovnali to najlepšie zo Slovenska a z Čiech. Proti sebe sme postavili 2 ikony, ktoré bodovali aj v najväčších pivných súťažiach v oboch krajinách. Obidve pivá sú často na výčape v mnohých podnikoch ako isté lákadlo a väčšinou sa po nich po niekoľkých hodinách zľahne zem. Bojovať bude Tlustý Netopýr proti Red Rye Bastard.
Pivovar: Antoš
Názov piva: Tlustý netopýr
Štýl: Rye IPA
Krajina: Česká republika
EPM: 17
ABV: 7%
IBU: 56
Toto je moje pivo, vôňa je úžasne ražná, sladová s lesným ovocím so šmrncom trópov. Farba je číra, medená a pripomína taký jemný, slabý (ale naozaj slabý) jantár. V chuti cítiť ľahký karamel, za ktorým nasleduje príjemná ražná chuť sprevádzaná ovocím. Chute sú vyvážené a navzájom sa dopĺňajú. Dojazd sa so mnou hrá na jazyku i v lícach, presne ako to mám rada. Horkosť sa nepremieňa na trpkosť a neostáva ani zbytočná sladký povlak na jazyku, ďakujem. Toto je pre mňa kráľovná pív a odkedy som ju po prvýkrát ochutnala, tak neklesla ani o milimeter dolu. Predstavte si tú najkrajšiu chvíľu vo vašom živote, aké pocity ste vtedy mali (láska, pokoj, zvedavosť, uvoľnenie, a i.) a presne to pre mňa znamená „tlusťoch“.
“Absolútnym víťazom sa stal Tlustý netopýr z pivovaru Antoš, v Slanom. Ide o mladý pivovar, veď jeho história sa začala písať v roku 2010. Deklaruje však snahu pokračovať v tradícií výroby slanského piva, ktorá siaha do 17. storočia.” – píše sa o absolútnom víťazovi Zlatej Pivnej korunky v roku 2014 na portáli Aktuality (Zdroj: Aktuality.sk). V roku 2015 nasledovalo 3. miesto v kategórii Vrchne kvasených polotmavých pív a 1. miesto v kategórii ALE/IPA v roku 2016.
Pivovar: Wywar
Názov piva: Red Rye Bastard
Štýl: Rye IPA
Krajina: Slovensko
EPM: 15
ABV: 6,6%
IBU: 50
Vôňa je krásne svieža, cítiť ražné tóny, jemný karamel a lesné ovocie. Farba je tmavý jantár a kalná. V prvotnej chuti si hlavné slovo berie karamel podtrhnutý ražnou chuťou. Následne prichádza sprievod ovocia (lesné ovocie, jablko, grep) a výrazná horkosť, ktorá sa drží od začiatku a stále ostáva. Chute sú vyrovnané a spoločne sa dotvárajú. Dojazd je pestrý a v lícach sa menia horké, ražné a sladké tóny. V ústach dlho ostáva horká chuť a našťastie neprechádza do trpkosti. Celý čas pitia sa s vami pivko pohráva a vždy natrafíte na niečo iné. Napriek všetkému pozitívnemu, čo sa v Bastardovi ukrýva, musím podotknúť, že som cítila aj jemný saponát. To však nezmení nič na tom, že toto pivo patrí medzi mojich obľúbencov a vždy, keď ho vidím na čape, tak si ho dám.

Pivo Red Rye Bastard vyhralo v roku 2016 Zlatú pivnú korunku v kategórii “Vrchne kvasené pivá”, v roku 2017 Zlatú pivnú korunku a 3. miesto v roku 2018 v kategórii IPA.

Bodaj by mi tieto pivá doma z točky tiekli, to je sen. Nebudem sa tajiť, ražné IPy sú moje najobľúbenejšie pivá a moje pivné srdce bije pre ne. Preto som rada, že prišlo aj na ne ☺. Obe tieto pivá sú vynikajúce, ale moja voľba je jasná – Tlustý Netopýr. Avšak, Red Rye Bastard je veľmi dobrý a kvalitný partner pre môjho favorita.
Ostatné kola Beer Fight – Ražná IPA:
Ako chutili tieto pivá Vám? Skúšali ste ich? Zhodnoťte ich v ankete a napíšte nám svoj názor.
.
#tlustynetopyr #redryebastard #wywar #antos #holic #slany #beerstation #zivepivo #zlatapivnakorunka #zlatapivnapecet #ceskepivo #slovensko
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu