BEER FIGHT – DOUBLE IPA (časť 2.)

Double elephant VS. Gravity. Do našich pohárov sa teda dostali štyria vojaci a je na nás, ako sa s nimi popasujeme. 4 pivá typu Double (Imperial) IPA, ktoré sme skúšali zo vzoriek od Beer Station Trnava si rozdelíme do dvoch článkov. 
Double IPA je silnejšia a chmelenejšia varianta piva štýlu IPA, ktorý pôvodne začal robiť Vinnie Cilurzo, aktuálny vlastník spoločnosti Russian River Brewing Company v kalifornskom meste Santa Rosa v už nefunknčnom pivovare Blind Pig v Temecule. Štýl bol posilnený pivnými remeselníkmi v oblasti San Diego, konkrétne pánom Garrettom Oliverom v pivovare Brooklyn Brewery.
Pivovar: Beskydský pivovárek
Názov piva: Double Elephant
Štýl: Double IPA
Krajina: Česká republika
EPM: 19°
ABV: 8,8%
IBU: nie je dostupné
Pri tomto pive sa cítim mierne v rozpakoch, pijem skutočne Double IPu? Vo vôni cítim pšenicu, alkohol a plátkové žuvačky Spearmint. Pri prvotnej chuti sa mi otvára ovocná paleta (mandarínka, passion fruit, pomelo, ), ostáva alkohol a pridáva sa sladkosť. Chute sa rýchlo strácajú a ostáva mi v puse iba horký povlak. Byť to ochutnávka naslepo, povedala by som určite iný štýl piva. Aby som to nejako zhrnula, ide o pivo, ktoré neodsudzujem a určite ho odporúčam ochutnať aby ste si spravili vlastný názor, no ja si počkám na druhú várku.
Ak je toto double ipa, zožerem kefu.

“Okrem pív výčapných ponúkame aj viacstupňové špeciály ako Double Elephant s obsahom cez 8 % alkoholu a Triple Elephant s 11,5 percentami. Tým sa náš silák radí do kategórie tzv. barley wine*. Tieto pivá sú lahodné, avšak zradné. Preto sa pred ich konzumáciou poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom alebo aspoň s výčepným v službe.” – uvádza pivovar na svojej stránke www.beskydskypivovarek.cz

Pivovar: Zichovec
Názov piva: Gravity
Štýl: Double Dry Hopped IPA
Krajina: Čechy
EPM: 20°
ABV: 9%
IBU: 82
Vo vôni cítim živicu, alkohol a sladkosť. Už teraz viem, že to bude niečím zaujímavé pivko.
Farba je krásne zlatá a zakalená. V prvotnej chuti cítim ovocie (grep, pomaranč, nektárinka),
sladkosť a hlavne alkohol. Následne prichádza suchý pocit s horkým stredným telom. Chuť
v ústach ostáva dlhšie avšak len na jazyku a v hrdle – horké až trpké a suché. Mrzí ma, že
v lícach sa tá chuť nedrží dlhšie a musím sa napiť znovu a znovu a.. však to poznáte. Horkosť
mi príde priemerná, v pohode by som privítala o trochu viac horkosti na úkor alkoholovosti.
Na zhodnotenie piva bola vytvorená anketa na facebookovej stránke Beer Station Trnava a výsledky nášho Beer Fightu sú takéto:
Celkové hodnotenie pív:
1. Raven
2. Šilkers
3. Zichovec
4. Beskydský pivovárek
Pivné špeciály boli testované na základe vzoriek z Beer Station, z Trnavy. Článok s hodnotením prvých 2 pív (Laid To Waste – Raven a Šilker’s CRU) nájdete tu.
Pivné špeciály boli testované na základe vzoriek z Beer Station, z Trnavy. Článok s hodnotením prvých 2 pív (Laid To Waste – Raven a Šilker’s CRU) nájdete tu.
Pivné špeciály boli testované na základe vzoriek z Beer Station, z Trnavy. Článok s hodnotením prvých 2 pív (Laid To Waste – Raven a Šilker’s CRU) nájdete tu.
Ako chutili tieto pivá Vám? Skúšali ste ich? Napíšte nám v diskusii pod článkom, radi spoznáme Váš názor.
* viac o štýle Barley Wine v samostatnom článku nabudúce
Parom

Ponuka a predstavenie pív pivovaru Parom

Predstavujeme pivá, ktoré sú aktuálne v ponuke pivovaru Parom. Pivo sa dá zohnať aktuálne vo fľaškovej forme a bežne aj v čapovanej forme v rôznych

PR článok

9 výhod nakupovania v online obchodoch

Ešte stále sa bojíte nakupovať v online obchodoch? Pripravili sme si pre vás 9 benefitov nakupovania na internete. Internet priniesol revolúciu a to nielen v

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu