Beer comes the sun! Predstavujeme 3 pivá od pivovaru Liptovar

Pivovar Liptovar nadväzuje na tradíciu pôvodných remeselných pivovarov na Liptove.  Prvé práva na varenie piva sa začali udeľovať začiatkom 13. storočia. Vrchný sládok bol v pivovare vždy tvorca zlatého moku a každá várka piva sa varila s dôrazom na kvalitu výsledného produktu.

V súčasnosti varenie prebieha klasickou technológiou pri použití tradičných surovín: sladu, miestnej vody, chmeľu a kvasníc. Naša produkcia predstavuje len nepasterizované a nefiltrované pivo, ktoré nadchne svojou príjemnou horkosťou.

SeaBeer 11° Summer ALE

Ľahké, svieže pivo do horúcich letných dní. Vyznačuje sa slamovo žltou farbou, hustou penou a dobrou pitelnosťou. V chuti cítiť jemnú až strednú horkosť, ktorá sa prejaví hlavne na záver, a jemné citrusové príchute, ktoré sa naplno rozvíjajú až vo vôňi – od grepu po jemné náznaky limetiek v pozadí. Obsah alkoholu 4 % obj.

Propaganda 13° English Pale ALE
Vrchne kvasené pivo, typické pre Anglicko. Naša EPA má tmavšiu oranžovokaramelovú farbu. V chuti sú karamelové tóny v úzadí a do popredia sa dostáva zemitosť, trávnatosť a jemná pikantnosť anglických odrôd chmeľov. Celkový dojem v závere podčiarkuje určitá kvasnicová esterovosť a príjemné stredne intenzívne horké doznievanie. Obsah alkoholu 5 % obj.

Madness Experimental Honey ALE
Vrchne kvasené pivo s vyváženou sladovou, karamelkovou chuťou a chmeľom vybalancovaným do úzadia. Ponúka jemný údený akcent so suchším dojazdom vďaka použitému prekvasenému medu a vyššiemu obsahu alkoholu. Chuť i vôňa sú obohatené o náznak údených ďatlí. Obsah alkoholu 5% obj.

Pivá sa často objavujú v sieti Beer Station a nájdete ich aj na rôznych festivaloch. V samotnom pivovare v Liptovskom Mikuláši sa nachádza aj reštaurácia s denným menu a výbornou ponukou vlastných aj hosťujúcich pív.

Foto a text: www.liptovar.sk

#liptovar #beercomesthesun #liptovskymikulas

"Pivo bez paľenky, vyrucené peňeži"

Close Menu
×
×

Cart